Statystyki meczu w Poznaniu

Wygrana walka na tablicach 48-34, lepsza skuteczność z gry (50,8% przy 35,4% gospodarzy) - to właśnie zdecydowało o wygranej naszej drużyny w Poznaniu. Legioniści popełnili z pewnością zbyt wiele strat - 18, z czego najwięcej (5) Bierwagen. Najlepszy strzelec naszej drużyny w dotychczasowych meczach, tym razem był cieniem samego siebie.

Dobrze pod koszem rywala prezentował się Cechniak, który wykorzystał swoją szansę pod nieobecność Czarka Trybańskiego - trafiając 5 z 6 rzutów z gry i zaliczając 4 zbiórki (wszystkie w ataku). Pod koszem rywala świetnie radził sobie Arek Kobus, najlepszy strzelec drużyny. "Kobi" słabiej prezentował się w defensywie.

Legia zaliczyła świetny początek drugiej kwarty, kiedy odskoczyła rywalom na 10 punktów. Spod kosza nasz zespół zdobył 46 punktów, wobec zaledwie 26 gospodarzy. Najdłużej na boisku przebywali Kobus (27:08), Aleksandrowicz (26:25), Wilczek (26:22) i Cechniak (25:30). Jedynym, który nie wszedł na parkiet był Rafał Holnicki.

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 8-12, 16-22, 19-32, 28-41, 36-50, 50-54, 48-64, 60-76

Punkty po stratach: 14-17
Punkty spod kosza: 26-46
Punkty drugiej szansy: 7-13
Punkty po szybkim ataku: 9-15
Punkty zmienników: 16-29

Najwyższe prowadzenie: 1-20
Najwyższa seria punktowa: 9-0 (30-41) - 12-0 (16-32)