fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Berg: Nie zagraliśmy świetnego meczu

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Henning Berg (trener Legii): Kiedy grasz tyle meczów w tak krótkim czasie, nie zawsze jesteś w stanie grać bardzo dobrze. Dziś nie zagraliśmy świetnie. Gdyby tak było, to zdobylibyśmy jeszcze kilka goli. Ale dziś byliśmy mocni i zagraliśmy na odpowiednio wysokim poziomie, żeby wygrać. Gol na 2-1 dał mi wiele radości - to była przepiękna akcja Orlando Sa i Ondreja Dudy.

Ważne, że potrafimy wygrywać wówczas, gdy gramy słabiej. Dziś już wiemy, że wyjdziemy z grupy, a to wcale nie jest słaba grupa. Metalist ma bardzo duże doświadczenie w europejskich pucharach. Trabzonspor dysponuje kilka razy większym budżetem niż my. Lokeren to może nie jest drużyna z gwiazdami, ale to solidny zespół. Wygrana z każdym rywalem w grupie to duży powód do zadowolenia.

Czy Metalist nas czymś dziś zaskoczył? Raczej nie. Może patrząc przed meczem w tabelę, można było przewidywać, że to będzie łatwy mecz dla nas. Ale to tylko pozory. Co prawda graliśmy już jeden mecz, ale Metalist nie mógł zagrać na swoim stadionie, więc to było spotkanie na neutralnym terenie. Dziś rywale byli zdecydowanie bardziej solidni. Zagrali lepiej niż w pierwszym meczu. To był wyrównany mecz na europejskim poziomie.

Awans dedykuję wszystkim pracownikom klubu. Nie chodzi tylko o piłkarzy. Wiele osób - także z administracji klubu - pracuje ciężko każdego dnia, żeby Legia odnosiła sukcesy. Dziś wszyscy mamy powody do zadowolenia. Od osób, które piorą stroje, administrację, piłkarzy, po właścicieli.

Czy myślimy o finale Ligi Europy? Wiem, że będzie w Warszawie i że zawodnicy o nim myślą. Ale wiem też, że musimy grać jeszcze lepiej. I wiem także, że stać nas na jeszcze lepszą grę. Na razie chcemy wygrać naszą grupę. Nie zapomnimy jednak o rozgrywkach w lidze. Dla nas mecze w ekstraklasie są najważniejsze. Nie ukrywam jednak, że i w pucharach chcemy zajść jak najdalej. W piłce wszystko jest możliwe. Może finał jest mało realistyczny, ale podjęcie tej próby będzie czymś fantastycznym. Siedzę w piłce już wiele lat i widziałem, jak małe kluby pokonywały większe.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.