fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Pod lupą LL! - Guilherme

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Przez ostatnie miesiące Guilherme zdecydowanie częściej niż na boisku pojawiał się w gabinetach lekarzy. Wygląda jednak na to, że kłopoty ze zdrowiem to już dla Brazylijczyka przeszłość. Spotkanie z Metalistem Charków 23-letni pomocnik rozpoczął w wyjściowym składzie Legii. Lupa LL! obserwowała, jak radzi sobie na murawie.

Kontuzja Tomasza Brzyskiego spowodowała, że Henning Berg ma problem z lewą obroną. Podczas ligowego meczu z Ruchem Chorzów na tej pozycji wystawiony został pomocnik Helio Pinto. Również w czwartkowy wieczór norweski szkoleniowiec "wojskowych" musiał zdecydować się na wyjście awaryjne. W efekcie na obronie zagrał kolejny pomocnik, czyli Guilherme.

W pierwszej części spotkania widać było, że Brazylijczyk niezbyt pewnie czuje się na nowej pozycji. Co prawda usiłował wykorzystywać swoją szybkość, ale problemem były bezpośrednie pojedynki z często większymi i bardziej potężnymi graczami Metalista. Guilherme przegrywał z nimi rywalizację i asekurować musieli go koledzy. W tej części gry widoczne było, że 23-latek zdecydowanie lepiej czuje się w ofensywie. To w tym elemencie gry może wykorzystywać m.in. technikę. W defensywie techniczne popisy niosą jednak ze sobą zbyt wiele ryzyka, więc "Gui" ograniczył je do minimum.

Po przerwie Brazylijczyk najwyraźniej przyzwyczaił się do gry w obronie. Zdecydowanie częściej przejmował piłki i coraz lepiej ustawiał się w pojedynkach z rywalami. Nie był to oczywiście poziom Brzyskiego, ale jak na pomocnika było całkiem nieźle.

Przesunięcie do obrony spowodowało, że Guilherme rzadziej pojawiał się pod bramką rywali. Zagroził jej raz. W 55. minucie precyzyjnie dogrywał w pole karne z rzutu wolnego. Piłka trafiła wówczas wprost na głowę Ivicy Vrdoljaka. Ten jednak przestrzelił.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Guilherme (w nawiasie pierwsza + druga połowa).

Guilherme
Czas gry: 90 minut
Kontakty z piłką: 59 (18+41)
Strzały celne: 0
Strzały niecelne: 0
Podania celne: 43 (13+30)
Podania niecelne: 8 (2+6)
Faulował: 1 (0+1)
Faulowany: 2 (0+2)
Odbiory piłki: 7 (3+4)
Straty piłki: 5 (1+4)


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.