Legia rządzi i dzieli w Lidze Europy
REKLAMA

Czekając na... losowanie 1/16 finału Ligi Europy

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Zwycięstwem z Metalistem Charków Legia Warszawa zapewniła sobie awans do 1/16 finału Ligi Europy. Mimo że do rozegrania są jeszcze dwa bardzo ważne mecze i liczymy na kolejne cenne punkty do rankingu, to nie sposób nie myśleć już o losowaniu par kolejnej fazy rozgrywek. Odbędzie się ono 15 grudnia w Nyonie, natomiast mecze 19 i 26 lutego przyszłego roku. Na kogo może trafić Legia?

Wszystko zależy od tego, czy uplasuje się na pierwszym, czy drugim w miejscu w grupie. Pierwsza pozycja zapewnia rozstawienie i teoretycznie łatwiejszego przeciwnika. Legia ma ogromną szansę, by nie stracić prowadzenia w tabeli. Co musi się zdarzyć, żeby legioniści wygrali grupę (L)?

Wystarczy, że spełni się jeden z trzech poniższych wariantów:
* Legia wygra z KSC Lokeren
lub
* Trabzonspor Kulubu nie wygra z Metalistem Charków
lub
* Legia nie przegra z Trabzonsporem Kulubu

Losowanie, rozstawienie
12 zespołów z pierwszych miejsc w grupach LE rozstanie rozstawionych. Dołączą do nich 4 najlepsze zespoły z miejsc 3. w grupach Ligi Mistrzów. Koszyk drużyn nierozstawionych utworzy 12 drużyn z drugich miejsc w grupach LE + 4 kolejne drużyny z miejsc 3. w LM.

Następnie do zespołów rozstawionych dolosowane zostaną nierozstawione, tworząc pary. Oczywiście drużyny z tego samego kraju lub drużyny, które były w tej samej grupie, nie mogą grać ze sobą.

Do tej pory do dalszych rozgrywek awansowali: Legia Warszawa, FC Salzburg, Dinamo Moskwa i Fiorentina. Ciekawostka: Istnieje duża szansa, że z drugiego miejsca w grupie D wyjdzie Celtic Glasgow.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.