fot. Kibice Legii
REKLAMA

Świąteczna paczka na Kresy 2014

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Podobnie jak w latach ubiegłych, kibice Legii rozpoczynają kolejną edycję pomocy, mającą na celu zgromadzenie produktów żywnościowych, przeznaczonych na skompletowanie paczek świątecznych dla rodaków - kombatantów i sybiraków zamieszkujących przedwojenne polskie Kresy. Po raz piąty z rzędu, co roku z coraz większym rozmachem prowadzone akcje, niosą realną pomoc połączoną z prawdziwą radością i wdzięcznością naszych rodaków.
Chcemy więc kontynuować taką pomoc i w tym roku. Tym razem jednak nasza akcja będzie miała wymiar 3 segmentowy i wychodzić będzie poza ramy naszej, dotychczasowej działalności.

Segment 1
Tradycyjne skompletowanie paczek świątecznych dla rodaków ze Wschodu.
Towary, które chcielibyśmy zebrać z Waszą pomocą:

- makaron 400-500 gr
- olej 1 litr
- kawa 250 gr lub 500 gr (w paczce!)
- herbata Lipton - dowolne opakowanie! (patrz: Segment 3)
- szynka w puszce 455 gr (tylko Krakus!)
- czekolada - dowolna, standardowa tabliczka
- owoce w puszce (ok.400-500 gr)
- ciastka Łakotki lub Delicje

Miejsce zbiórki: pub Źródełko, gdzie codziennie można przynosić towary w godzinach jego funkcjonowania, czyli od 10 do ostatniego klienta tj. do godz. 22-23:) Zbiórka trwa do 10 grudnia, bowiem jeszcze przed Świętami paczki muszą znaleźć się u ich adresatów.

Część towarów zostanie zakupionych bezpośrednio przez nas, z zysku za tegoroczne powstańcze koszulki oraz legijnego szalika, na temat nabycia którego możecie dowiedzieć się więcej TUTAJ.

fot. Legia Pamiętamy

Dodatkowo na ten cel wystawione zostają aukcje, których przedmiotem są różne gadżety pochodzące z kolekcji kibiców Legii i którzy decydowali się je ofiarować na tę akcję, za co serdecznie wszystkim dziękujemy! Nabycie któregokolwiek z nich jest równoznaczne z przeznaczeniem tej kwoty na przedmiotowy cel.

AUKCJA 1


Segment 2

Chcemy też wspomóc dwie polskie szkoły na Litwie, które również jako kibice Legii wspieramy od dłuższego czasu. O ile jednak do tej pory nasza działalność w tej materii odnosiła się głównie do fundowania wyprawek szkolnych oraz skromnego wyposażenia, o tyle teraz chcielibyśmy poprawić nieco infrastrukturę tych placówek w szerszym zakresie. Opisywaliśmy już niejednokrotnie ich status i stan. Stare budynki z elektryką i wyposażeniem rodem z lat 60. ubiegłego wieku, grzyb na ścianach, groszowe dotacje ze strony litewskich władz i ogólnie bieda. Chcemy więc w miarę możliwości, systematycznie odnawiać poszczególne klasy w których uczą się dzieci, poprzez ich gruntowny remont i wyposażenie.
Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbierać materiałów budowlanych takich jak gips, farby czy inne, z określoną specyfikacją techniczną które musimy zakupić, na ten cel przygotowaliśmy szalik - cegiełkę, która wbrew ostatnim groteskowym twierdzeniom, nie jest żadnym rewizjonistycznym i sponsorowanym przez obce mocarstwo agenturalnym wybrykiem, tylko zwyczajnie sentymentalnym przypomnieniem o historii kresowych ziem i miast.

Cegiełką tą jest szalik Wilno-Grodno-Lwów (uwaga, liczba szalików ograniczona!)

fot. Legia Pamiętamy

Dodatkowo na ten cel wystawione zostają aukcje których przedmiotem są różne gadżety pochodzące z kolekcji kibiców Legii i którzy decydowali się je ofiarować na tę akcję, za co serdecznie wszystkim dziękujemy! Nabycie któregokolwiek z nich jest równoznaczne z przeznaczeniem tej kwoty na przedmiotowy cel.

AUKCJA 2

Segment 3

Chcielibyśmy zainicjować stałą, coroczną akcję pod roboczym tytułem: "codzienna gorąca herbata w zimowe szkolne dni dla każdego dziecka". Chodzi o to, że te nasze szkoły przy swoim stanie zachowania i archaicznej izolacji nie gwarantują zbytniego ciepła, a poza wszystkim wschodni klimat jest zawsze ostrzejszy. Stąd taki pomysł, na realizację którego zakupiono już ogromne kilkulitrowe czajniki, a jedyne czego teraz trzeba, to...odpowiedniej ilości herbaty. Stąd bardzo chętnie przyjmiemy każdą ilość tego produktu w dowolnych opakowaniach, także owocowe czy inne, smakowe.

Wzorem lat ubiegłych wszystkie grupy, dzielnice i fan cluby, które chciałyby pomóc w sposób zorganizowany prosimy o kontakt na adres mailowy pamietamy2014@gmail.com, facebook lub bezpośrednio do osób, z którymi uprzednio współpracowały. Zapraszamy także tych, którzy po raz pierwszy chcieliby się włączyć w tę akcję, zapraszamy. Odpowiemy też na wszelkie pytania.

Uwaga! organizatorzy proszą o przynoszenie wyłącznie towarów z poniższej listy! Jak mówią: chcemy aby paczki tradycyjnie były wystandaryzowane i odpowiednio spakowane, a wszelkie towary spoza listy, w mniejszych lub większych opakowaniach sprawiają jedynie kłopot, zwłaszcza że zakupujemy jednolite kartony obliczone na konkretną zawartość, co ułatwia kwestie transportowe.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.