fot. LegiaRugby.com
REKLAMA

Turniej rugby kobiet: Wiedeń zdobyty!

Redakcja - Wiadomość archiwalna

15 listopada, na zaproszenie drużyny mistrzyń Austrii - Rugby Union Donau Wien, zawodniczki Rugby Club Legia Warszawa udały się do Wiednia, by po raz pierwszy rywalizować w turnieju międzynarodowym. Oprócz nich w zawodach wzięły udział zespoły z Austrii, Węgier, Słowacji, Rumunii i Chorwacji. W finale legionistki pokonały drużynę z Bratysławy 17-12!

Fotoreportaż z turnieju - 41 zdjęć Thomasa Liesera

Polki, prowadzone przez trenera Łukasza Nowosza, w pierwszym meczu zwyciężyły gospodynie 10-5. W drugim spotkaniu fazy grupowej rozgromiły Chorwatki z Women Academic Rugby Club Mladost 45-0. W półfinale legionistki trafiły na wymagające przeciwniczki z rumuńskiego CS Gold Rosie Montana. Mimo że Rumunki zaprezentowały ogromną boiskową agresję i wolę walki, to warszawianki wyszły z meczu zwycięsko, pokonując rywalki 29-7.

W finale zawodniczkom RC Legia Warszawa przyszło się zmierzyć ze Słowaczkami z RC Slovan Bratislava. Pierwsze przyłożenie zdobyły rosłe rywalki Polek, jednak po zaciętym spotkaniu udało się wywalczyć wynik 17-12 dla legionistek i zająć pierwsze miejsce w międzynarodowym debiucie.

fot. Thomas Lieser
fot. Thomas Lieser

Wygrana całego turnieju nie była jedynym sukcesem Polek. Dodatkowe powody do radości dała Marta Grudzińska, kapitan zespołu Legii, która wybrana została najlepszą zawodniczką turnieju! Legionistkę jednogłośnie wytypowali sędziowie zawodów. W ramach nagrody, przy głośnym dopingu wszystkich uczestników zawodów, musiała ona wychylić do dna kufel lokalnego piwa.

Kolejne zawody z cyklu Central and Eastern European Cup odbędą się w maju na Chorwacji. Legionistki już otrzymały zaproszenie do udziału.


Wyniki turnieju
Legia Warszawa 10-5 Rugby Union Donau Wien (Austria)
Legia Warszawa 45-0 Zenski Akademski Ragbi Klub Mladost (Chorwacja)
Legia Warszawa 29-7 CS Gold Rosie Montana (Rumunia)

Finał:
Legia Warszawa 17-12 RC Slovan Bratysława (Słowacja)


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.