Statystyki meczu ze Spójnią

Ostatnich pięć minut meczu Legii ze Spójnią miało decydujące znaczenie o wygranej naszej drużyny. Legioniści wygrali walkę na tablicach (37-28), mieli lepszą skuteczność z gry (51,9%, przy 43,3% Spójni), ale częściej tracili piłkę (22 straty, przy 14 gości) i słabiej wykonywali osobiste.

Tym razem nasi zawodnicy wykorzystali tylko 15 z 23 rzutów wolnych (65,2%). Bardzo dobre spotkanie zagrali Czarek Trybańki (20 punktów, 9 zbiórek, 2 bloki i 6 wymuszonych fauli) oraz Łukasz Wilczek (22 punkty, 8 asyst, 5 zbiórek). Wilczek popełnił aż 8 strat - najwięcej w drużynie. Jako jedyny do końca meczu nie dotrwał Mateusz Bierwagen, który opuścił parkiet za pięć przewinień na kilka minut przed końcem spotkania.

Bardzo krótko zagrał Andrzej Paszkiewicz (02:13 min.), który odczuwa jeszcze skutki urazu, a poza kadrą znaleźli się kontuzjowani Malewski i Cechniak. Tym razem na parkiet nie wyszedł Rafał Holnicki, a trenerzy postawili zdecydowanie na Wilczka.

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 9-7, 16-14, 26-25, 34-35, 42-43, 54-54, 61-60, 79-69

Punkty po stratach: 15-19
Punkty spod kosza: 36-34
Punkty drugiej szansy: 12-14
Punkty po szybkim ataku: 13-8
Punkty zmienników: 14-17

Najwyższej prowadzenie: 12-3
Najwyższa seria punktowa: 7-0 (16-9) - 6-0 (26-27)