Młode Wilki 1998/99 kontra Zagłębie Sosnowiec - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze niedzielne

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W niedzielę trzy zespoły młodzieżowe Legii pojechały do Sosnowca. Mecze przyjaźni były doskonałą okazją do sprawdzenia nowych wariantów taktycznych, testowania graczy oraz szansą dla zawodników, którzy w lidze grali nieco krócej i rzadziej. Legia 2001 wygrała 7-4 z Zagłębiem 2000, Legia 2000 wygrała 5-2 z Zagłebiem '99, a kombinowana drużyna roczników 98 i 99 uległa 1-2 juniorom młodszym Zagłębia. W turnieju Orzeł Cup debiut zaliczył rocznik 2007/8 CWKS Legia.

Zagłębie Sosnowiec 98 2-1 (0-1) Legia 98
0-1 29 min. Marcel Stec (karny po faulu na Olafie Martynku)
1-1 47 min. Damian Frącz
2-1 52 min. gol samobójczy (as. Mateusz Kuzak)

Strzały (celne): Zagłębie 16(12) - Legia 10(4)

Zagłębie: Kujawa (Kłosek) - Frącz, Klama, Syguła, Błach - Mączka, Wnuk, Słomski, Janosz, Mularczyk, Dikof oraz: Michalski, Popielarz, Reder, Krzykowski, Miś, Cichowicz, Kuzak, Dębowski, Kalwasiński
Trener: Tomasz Łuczywek

Legia: Wróblewski [99] (41' Majecki [99]) - Majewski, Potrzebowski [99] (30' gracz testowany I), Ostrowski (41' Wiszorowski), Stec - Cichocki (41' Orlik [99]), Kamiński [99], Szymański [99] (41' Rymek [99]), Piątek, Martynek (41' Olejarka [99]) - Napora
Trener: Daniel Myśliwiec

W pierwszej odsłonie nieco więcej z gry miało bardziej ruchliwe Zagłębie, dobrze w bramce warszawian spisywał się jednak Tomek Wróblewski. Legia grająca w nieco eksperymentalnym i złożonym po części z młodszych zawodników składzie mogła mimo wszystko trzykrotnie prowadzić po kontrach i strzałach Piotra Cichockiego, ale gola zdobyła... po stałym fragmencie gry, gdy rzut karny wykorzystał Marcel Stec. Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie po lobie Frącza i akcji Kuzaka zakończonej niefortunną interwencją ratującego sytuację stopera Legii. Legia próbowała odrobić straty, ale dobrych okazji nie wykorzystali Mateusz Olejarka i Mikoaj Napora. W 64. minucie to Radek Majecki musiał się wyciągnąć jak struna po groźnym uderzeniu z dystansu, ale zdołał przenieść futbolówkę nad poprzeczką. Trzy minuty przed końcem akcję "na wyrównanie" miał Przemek Majewski, ale z ośmiu metrów uderzył tyleż mocno, co niecelnie.

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

Zagłębie Sosnowiec 99 2-5 (0-1) Legia 00
0-1 27 min. Kacper Wełniak (rzut wolny)
0-2 43 min. Jakub Sinior (dobitka własnego karngo po faulu na Kacprze Dziubie)
0-3 53 min. Bartosz Szulc po ind. akcji
0-4 60 min. Kacper Dziuba (as. Mateusz Praszelik)
1-4 72 min. Sebastian Majewski
1-5 76 min. Kacper Dziuba (as. Sebastian Walukiewicz)
2-5 77 min. Michał Jacuniak (as. Sebastian Majewski)

Strzały (celne): Zagłębie 11 (8) - Legia 19 (13)

Zagłębie: Adamus (41' Kowacz) - Porada, Derbin, Wrona (41' Paździor), Słowikowski - Dudała (55' Kujawa), Szymański (55' Szmytkowski), Bała, Korczek (55' Jacuniak)), Majewski - Chodacki
Trener: Łukasz Nadolny

Legia: Kossmann (Białoruski ng) - Niewiński (41' Mydlarz), Walukiewicz (41' Gładysz), Cichocki (52' Walukiewicz), N. Zawistowski (41' Szulc) - gracz testowany I (41' Figura), Kisły (41' Dziuba), Kłos (41' Sitek), Praszelik (41' Sinior), gracz testowany II (52' Praszelik, 62' Kłos) - Wełniak (41' Neuman)
Trener: Rafał Klimkowski

Przed spotkaniem gracze uczcili minutą ciszy ofiary tragicznego wypadku samochodowego - kibiców Legii wracających z Lokeren. Pierwsze minuty meczu stały pod znakiem wzajemnego "rozpoznawania się", ale dwukrotnie szansę na zdobycie gola miał Kacper Wełniak. Napastnik Legii zdobył w końcu bramkę przy trzeciej próbie, tym razem ze stałego fragmentu gry - piłka uderzona była tak mocno, że wyłamała ręce bramkarzowi gospodarzy i wpadła do siatki. W końcówce pierwszej odsłony Legia mogła podwyższyć, ale i Wojtek Kossmann musiał trzykrotnie wykazać się swoimi umiejętnościami, jednak spisał się bez zarzutu.

Pozątek durgiej połowy należał zdecydowanie do legionistów - gola z "poprawki" karnego zdobył Kuba Sinior, dobre okazje mieli też Damian Figura i Mikołaj Neuman. Zagłębie odpowiedziało jedynie niecelnym strzałem Dudały. W 55. minucie pod bramkę sosnowiczan przedostał się po radzie Bartosz Szulc, który niesygnalizowanym strzałem z prawej nogi w krótki róg zaskoczył Kowacza. Pięć minut później na 0-4 podwyższył po akcji z Mateuszem Praszelikiem Kacper Dziuba. Bliski zdobycia gola był także Maks Sitek. W końcówce legioniści nieco się zdekoncentrowali, a Zagłębie zaczeło odważniej atakować skrzydłami; to dało efekt w postaci gola Sebastiana Majewskiego. Legioniści szybko odpowiedzieli - ładne prostopadłe podanie górą Walukiewicza zamienił na gola Dziuba. Reakcja gospodarzy była tym razem jeszcze szybsza - po wrzutce Majewskeigo z prawej strony, akcjezamknął na dalszym słupku Michał Jacuniak, ustalając wynik spotkania na 2-5.

Zagłębie Sosnowiec 00 4-7 (4-3) Legia 01
1-0 16 min. Michał Koniusz
1-1 21 min. Damian Sędzikowski (as. Mateusz Leszczuk)
2-1 25 min. Patryk Durnaś
3-1 27 min. Dawid Mycek
3-2 28 min. Mateusz Leszczuk (as. Mateusz Lisowski)
3-3 33 min. Damian Sędzikowski (rzut karny)
4-3 35 min. Michał Koniusz
4-4 49 min. Mieszko Lorenc
4-5 52 min. Mateusz Leszczuk (as. Łukasz Łakomy)
4-6 72 min. Maciej Anusik (as. Mieszko Lorenc)
4-7 87 min. Damian Sędzikowski (b.a.)

Zagłębie (skład wyjściowy): Zagłębie: Pluta - Bober, Pawlik, Kulawik, Bednarczyk - Polak, Kumor, Koniusz, Mycek, Sołtysik, Durnaś
Trener: Grzegorz Bak, Wojciech Pniak

Legia: gracz testowany (Okrasa ng) - Duczek (50' Goliński), Lorenc, Szyszkowski, Matuszewski - Lisowski (60' Gierach), Krasa (30' Łakomy), Sędzikowski, Muniak, Konik (35' Preuss) - Leszczuk (65' Anusik)
Trener: Sebastian Różycki

Legioniści z rocznika 2001 zdołali po pełnym zwrotów akcji meczu pokonalć7-4 starszych o rok kolegów z Zagłębia. W pierwszej połowie trwała istna wymiana ciosów, w której do pewnego momentu (3-1 po 27 minutach gry) efektywniejsi byli gospodarze. PO przerwie legioniści zagrali składniej, do tego okazało się, że dysponują silniejszą ławką rezerwowych niż zagłębiacy. Trzy gole dla Legii zdobył Damian Sędzikowski, dwa Mateusz Leszczuk, a po jednym trafieniu uzyskali Mieszko Lorenc i Maciek Anusik.

Turniej Orzeł Cup o Puchar Prezesa Europejskiego Instytutu Gospodarczego (rocznik 2007/8)

W turnieju uczestniczyło blisko 130 zawodników z 12 drużyn, w tym debiutująca, sformowana 2 miesiące temu drużyna CWKS Legia. Chłopcy (i 6-letnia Ola, która niejednego z uczestników turnieju mogła "zakasować" umiejętnościami technicznymi) zebrali bagaż doświadczeń, które wykorzystają już w najbliższą sobotę na XVII edycji ursynowskiego Turnieju Wyżyn, który odbędzie się na boisku przy Koncertowej, pod balonem.

CWKS Legia 0-4 Znicz I Pruszków
CWKS Legia 0-3 Varsovia II Warszawa
CWKS Legia 0-2 MOSP II Białystok
CWKS Legia 1-1 Znicz II Pruszków (gol: Filip Gnaś (as. Marcel Kolator)
CWKS Legia 0-2 Victoria Sulejówek
CWKS Legia 0-2 FC Komorów

Skład CWKS Legia 2007/8 na turnieju: Mikołaj Sienicki, Mikołaj Zasępa, Maks Kufner, Filip Gnaś (2008), Kuba Lek, Jan Winek, Ola Holbój (2008), Marcel Kolator, Igor Włodarczyk
Trener: Łukasz Winek