Statystyki meczu w Gliwicach

Legia miała zdecydowanie lepszą skuteczność z gry (45,3%, przy 31,1% GTK), ale liczne straty (17, przy 13 rywali), przegrana walka na tablicach (34-42), a także fatalna skuteczność z linii rzutów wolnych (4/15), sprawiła, że o końcowy wynik musieliśmy drżeć do ostatnich sekund.

Największym zaskoczeniem są zaledwie trzy zbiórki w ataku w wykonaniu naszej drużyny, co ciekawe wszystkie trzy zaliczył Trybański. Gospodarze tymczasem zebrali 10 piłek na naszej tablicy. Niezłe spotkanie rozegrał Wilczek, który zaliczył 8 asyst, 3 przechwytów i tylko jedną stratę w ciągu 35 minut. Gdyby jeszcze był skuteczniejszy za 3 (0/4), byłoby jeszcze lepiej. Świetnie asystował także Arek Kobus (6), ale w jego przypadku razi spora, najwyższa w zespole, liczba strat - 7. "Kobi" był najczęściej faulowanym zawodnikiem Legii - rywale zatrzymywali go nieprzepisowo 6 razy, ale w całym meczu tylko dwukrotnie wykonywał rzuty osobiste.

Najdłużej na boisku przebywali Wilczek (34:50), Kobus (32:09), Bierwagen (26:31) i Bojko (24:31). Damian Cechniak pojawił się na placu gry na 2:47 minuty, Michał Kwiatkowski 7:55, a Andrzej Paszkiewicz zagrał 11:56 min. Cały mecz na ławce spędzili Bartek Ornoch i Damian Zapert.

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 8-4, 12-15, 22-26, 24-30, 34-39, 45-49, 47-53, 58-59

Punkty po stratach: 15-10
Punkty spod kosza: 22-26
Punkty drugiej szansy: 6-0
Punkty po szybkim ataku: 14-13
Punkty zmienników: 26-26

Najwyższe prowadzenie: 6-11
Najwyższa seria punktowa: 9-0 (39-39) - 9-0 (47-58)