Legia Warszawa - Ajax Amsterdam w 1/16 finału Ligi Europy
REKLAMA

W 1/16 finału Ligi Europy z Ajaxem Amsterdam!

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W poniedziałek w Nyonie rozlosowano pary 1/16 finału Ligi Europy. Na tym etapie rozgrywek Legia Warszawa zmierzy się z Ajaxem Amsterdam. Pierwszy mecz rozegrany zostanie 19 lutego na wyjeździe, natomiast rewanż tydzień później w Warszawie.

Pary 1/16 finału LE:

Young Boys Berno - Everton FC
Torino - Athletic Bilbao
FC Sevilla - Borussia Moenchengladbach
VfL Wolfsburg - Sporting Lizbona
Ajax Amsterdam - Legia Warszawa
Ålborg Boldspilklub - Club Brugge
Anderlecht Bruksela - Dynamo Moskwa
Dnipro Dniepropietrowsk - Olympiakos Pireus
Trabzonspor Kulubu - SSC Napoli
Guingamp - Dynamo Kijów
Villarreal - FC Salsburg
AS Roma - Feyenoord Rotterdam
PSV Eindhoven - Zenit St. Petersburg
Liverpool FC - Besiktas Stambuł
Celtic Glasgow - Inter Mediolan
Tottenham Hotspur - Fiorentina


BILANS: Legioniści 3 razy w historii walczyli o awans drużynami z Holandii

sezon 1969/70 - półfinał Pucharu Europy:
01.04.1970 Legia Warszawa 0-0 Feyenoord Rotterdam
15.04.1970 Feyenoord Rotterdam 2-0 Legia Warszawa
3' Van Hanegem, 31' Hasil

sezon 2002/03 - 1. runda Pucharu UEFA:
19.09.2002 Legia Warszawa 4-1 FC Utrecht
19' Zieliński, 27' Vuković, 58', 70' Svitlica - 47' van Mol
03.10.2002 FC Utrecht 1-3 Legia Warszawa
43' Kuyt - 6' Kucharski, 61' 69' (k) Svitlica


sezon 2011/12 - faza grupowa Ligi Europy:
15.09.2011 PSV Eindhoven 1-0 Legia Warszawa
21' Mertens
30.11.2011 Legia Warszawa 0-3 PSV Eindhoven
32' Żewłakow (samob.), 59' Mertens, 68' Labyad


Bilans: 2 zwycięstwa, 1 remis, 3 porażki, gole 7-8

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (126)

+dodaj komentarz
Domin - 16.12.2014 / 19:33, *..warszawa.vectranet.pl

Skoro jest sztama z ADO Den Haag to jaki jest stosunek do Ajax-u? będzie spokój czy można liczyć na jakieś utarczki?

odpowiedz
Ajaks - 16.12.2014 / 13:27, *..waldex.3s.pl

Lukasz, 16.12.2014 09:21
Liga holenderska słabiutka, no tak ,bardzo interesujące spostrzeżenie, szczególnie na tle ligi polskiej. Chłopcze- PSV , Feyennord, Ajax grają w 1/16. I gwarantuję ci, że co najmniej dwie z nich przejdą dalej

odpowiedz
karton - 16.12.2014 / 10:13, *..pikonet.pl

Jeśli będzie na wiosne w składzie duda i orlando to będzie dobrze. Trabzon też miał nas rozjechać a mu się nie udało.

odpowiedz
Lukasz - 16.12.2014 / 09:21, *..warszawa.vectranet.pl

Akurat Ajax w ostatnich 5-6 latach w pucharach to raczej dno,dostali dosyc wyraznie w cymbał w fazie pucharowej min. od Salzburga czy Steauy, czyli od potencjalnych rywali Legii w eliminacjach lm ... dodatkowo liga holenderska jest slabiutka ostatnimi czasy ... nie ma co panikować

odpowiedz
McGol - 15.12.2014 / 22:46, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

A ja przewidziałem dzisiejsze losowanie i jestem dobrej myśli!

odpowiedz
kuba1916 - 15.12.2014 / 21:41, *..bb.sky.com

Wy jestescie kibicami Legii co poniektorzy?? Ogarnijcie sie.. Ajax smialo do pykniecia dla Legii jak Celtic czy Spartak. Akurat z tej klasy przeciwnikami jak zagramy na maxa umiemy sobie radzic, juz to pokazalismy nie raz.

odpowiedz
kuba - 15.12.2014 / 21:38, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Panowie wiadomo coś czy klub sie odwołał zeby zawiesić wykonanie kary 1 meczu bez publiczności ?

odpowiedz
krondi - 15.12.2014 / 21:36, *..84.getinternet.no

Czy ktos sie orientuje jak kupic bilet na ajax - legia na trygune gosci?

odpowiedz
sir Alex - 15.12.2014 / 20:24, *..centertel.pl

Trudny rywal, ale tu już słabiaków nie ma. Trzeba śmiało zagrać w Amsterdamie i tam coś strzelić, zremisować a może nawet wygrać. Ustawić się dobrze w obronie i konterka-to nam nieźle wychodzi. Pierwszy mecz to klucz do awansu.

odpowiedz
Dickson Chotowski - 15.12.2014 / 19:45, *..range86-176.btcentralplus.com

Na szczescie ominelismy Gornik Leczna wiec nie ma tragedii.

odpowiedz
jnq - 15.12.2014 / 19:19, *..dip0.t-ipconnect.de

w cale nie jestesmy na straconej pozycji to po pierwsze...
po drugie wyjazd konkretny:))))

odpowiedz
zakaz - 15.12.2014 / 19:02, *..55

Osobom które myślą, że uda się ominąć zakaz chciałbym napisać, że na Ajax niemal na każdy mecz przychodzą komplety, nie ważne czy grają z Barceloną czy mecz o 3 miejsce z Apollonem. W LE w poprzednich sezonach na meczach z Salzburgiem i Steauą też był komplet.

Wniosek: Nawet jeśli ktoś na własną rękę dostanie się do Amsterdamu, to o bilety będzie bardzo trudno.

Nie pozostaje nic innego jak podziękować przyjaciołom z Hagi, za to, że nam zafundowali dwa mecze u siebie przy pustym stadionie i zakaz wyjazdów do końca sezonu. Pod tym względem Ajax jest idealnym rywalem, bo pośrednio nasz zakaz odczują w jakimś stopniu również FCDH.

odpowiedz
Kuba - 15.12.2014 / 18:52, *..144.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Panowie, a jakby tak zmobilizować się i poprowadzić doping z pod stadionu jak za starych dobrych lat. SKWL zorganizowało by jakieś telebimy, piwko, kiełbaski i jazda z dopingiem. Naszym na pewno dodało by to mocy w takim starciu. To by było coś...

odpowiedz
kloc - 15.12.2014 / 18:01, *..tktelekom.pl

Tak samo było przed meczem z Cweltikiem i Sportingiem Lizbona, też tylko nie mamy szans i w kółko to samo. Spokojnie może akurat się uda. Szkoda, że bez kibiców. NIEPOKONANE MIASTO

odpowiedz
clod - 15.12.2014 / 17:42, *..toya.net.pl

Gdyby Ajax był taki mocny, to dalej grałby w Lidze Mistrzów. Nie panikujmy, ten zespół jest do ogrania. Uważam, że szansa jest 50% na 50%.

odpowiedz
Mike (L) - 15.12.2014 / 17:25, *..dynamic-ww-1.vectranet.pl

z Barceloną: 0;2 i 3;1- dwie przegrane,
z PSG: 1;1 i 3;1- remis i przegrana,
z Apoelem 1;1 i 4;0- remis i wygrana.

z Den Hag tydzień temu 1 : 1

wniosek? nie są zbyt mocni na wyjazdach.
To, że mamy rewanż u siebie jest dla nas szansą, pod warunkiem, że nie przegramy pierwszego meczu. Do zrobienia :)

odpowiedz
Ajaks - 15.12.2014 / 17:14, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ajax to bardzo młody zespół , wyszkolony technicznie bardzo dobrze , atak pozycyjny perfect , czyli wszystko czego nie ma Legia. Z resztą zdanie Berga o Ajaxie mówi wszystko -wie co mówi , bo nie jest zza Buga. Boicie się Milika , a Milik to tylko 1 z 11 , i to wcale nie najlepszy

odpowiedz
Lepiej bez kibiców - 15.12.2014 / 17:04, *..dynamic.gprs.plus.pl

Paradoksalnie lepiej dla Legii grać ten mecz przy pustych trybunach, wszyscy byśmy chcieli, żeby doping miał bezposredni wpływ na wynik sportowy, ale tak nie jest. Jak by tak było, to od kilku dekad regularnie byśmy grali w finałach LM, mecz będzie bez kibiców więc i ryzyko wykluczenia z rozgrywek przez UEFA jest znacznie mniejsze, a wpływy z biletów, to w przypadku awansu Legii dobiazg

odpowiedz
rysiek - 15.12.2014 / 17:03, *..jmdi.pl

Ado dawalo rade to i my damy

odpowiedz
Zwykły Żu(L) - 15.12.2014 / 16:53, *..skybroadband.com

Jakbym czytał komentarze przed meczem z celtickiem :) . Nie płaczcie damy radę :)

odpowiedz
Spox - 15.12.2014 / 16:46, *..dynamic.chello.pl

Ajax jest słabszy od Łęcznej. Damy radę! Szkoda, że nie na stadionie.

odpowiedz
Ł3 - 15.12.2014 / 16:33, *..dynamic.gprs.plus.pl

Rozegranie meczu na solidnym europejskim pozimie nie stanowi dla piłkarzy Legii problemu; przykład mieliśmy w czwartek, to nawet zwiększa szanse Legii na awans, bo mniejsze jest ryzyko wykluczenia z rozgrywek przez UEFA. Nie trzeba być prorokiem, by przewidzieć, ile Milik i jego rodzina otrzymali by "pochwał', a flagi Ajaxu z wisząca na szubiennicy gwiazdą dawida też by zapewne nie zabrakło.Szkoda tylko wpływów z biletów, lecz w przypadku awansu zrekompensuje się to z nawiązką.Pozostaje pokonać AJAX, powodzenia.

odpowiedz
Danie(L) - 15.12.2014 / 16:31, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

patrząc na historyczne wyniki L z drużynami holenderskimi to akurat wypada awans...

odpowiedz
gizior - 15.12.2014 / 16:05, *..128

Widzę ze bawicie sie w kowalczyka ... Legia pokonala celtic, trabzonspor, lokeren ... Wiec trzeba zagrać dwa dobre mecze i zobaczymy ... Ajax to nie real

odpowiedz
Andrzej Januszewski - 15.12.2014 / 16:05, *..free.aero2.net.pl

Myślę, że dobra taktyka. Tak myślę po Andrzejowemu.

odpowiedz
Amsterdam - 15.12.2014 / 16:04, *..static.ip.netia.com.pl

Wspomnę tylko że nie ma czegoś takiego jak zakaz wyjazdu do Amsterdamu. Legia ma tylko zakaz sprzedaży biletów swoim kibicom. Ale to nie znaczy że nie można sobie kupić biletu w inny sposób.

odpowiedz
krzysiek - 15.12.2014 / 16:03, *..dynamic.gprs.plus.pl

Nie jest źle pod względem piłkarskim. Liga Holenderska jest w kryzysie. Lepszy Ajax niż Sevilla,Wolfsburg albo Petersburg. Gorzej że może być dym miedzy Legią iADO a Ajaxem i wywalą nas z pucharów na parę lat.

odpowiedz
str - 15.12.2014 / 16:02, *..ists.pl

dzieki chlopaki za niezapomniany wyjazd!!!

odpowiedz
kaktus - 15.12.2014 / 15:56, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

nie wiem czy nie wolał bym Napoli...

odpowiedz
syjon - 15.12.2014 / 15:49, *..rawamaz.mm.pl

mocna rzecz...ale w Ajaxie też grają ludzie...jestem dobrej mtśli....największy minus to nie mocny rywal tylko brak trybun....(L)
Wielka Legia!!!!! R(L)M

odpowiedz
Riese - 15.12.2014 / 15:47, *..178

Zróbcie im wariant z Gorzowa "Tylko Falubaz". Te zniewieściałe bubki z Amsterdamu łykną to. Rywal do przejścia.

odpowiedz
bzyk(L) do; do bzyk(L) - 15.12.2014 / 15:44, *..46

pardon kolego, miałem złe informacje myślałem że ligę holenderską wygrało PSV , zwracam honor mistrz Holandii z mistrzem Polski :)

odpowiedz
wy o piłce,a ja o kibicach - 15.12.2014 / 15:26, *..dynamic.chello.pl

Jedna z najlepszych ekip klibicowskich Zachodniej Europy.

Szkoda że mecz bez kibiców,może uda się jednak odwołać żeby mecz na Legii odbył się z udziałem kibiców to by było coś.Ajax to nie Celtic,Lazio czy Trabzonspor to jedna z najlepszych ekip z zachodu Europy,wielu wyjazdowców i to takich którzy lubią awantury.

odpowiedz
Arek - 15.12.2014 / 15:25, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak ktoś mi mówi, że Ajax nie traci bramek prawie w ogóle to ja pytam: widziałeś w tym sezonie chociaż 1 mecz Ajaxu? Bramkę stracili chociażby wczoraj, z Hagą a z Herenven to nawet z przewagą męczyli buły, dopiero w końcówce wymęczyli 4:1. Ajax u siebie gra lepiej niż na wyjazdach, to fakt. Ja jednak uważam, że przy naszej taktyce w Europie jest do pojechania. Teraz pewnie odejdzie Mojsander czy jak mu tam, więc obrona będzie jeszcze słabsza. Szkoda tylko, że przy pustych trybunach, bo stadion na bank by się wypełnił. Oni będą na pewno faworytem, ale to nioe jest ten Ajax co kiedyś tak więc nie płakać. A nawet jak odpadniemy to nic strasznego się nie stanie, zaczniemy w końcu cisnąć w lidze.

odpowiedz
koray - 15.12.2014 / 15:05, *..access.telenet.be

nie jest tak zle.

odpowiedz
solski - 15.12.2014 / 15:05, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Do tipi ile dziecko masz lat

odpowiedz
wariat - 15.12.2014 / 14:51, *..itsa.net.pl

można dać telebim na bocznym i transmisję dopingu na stadion z głośników, ciekawe czy tego zabrania uefa ?

odpowiedz
do bzyk(L) - 15.12.2014 / 14:47, *..77

Wszystko pięknie, ładnie, ale nie wiem czy wiesz, ale właśnie Ajax jest mistrzem Holandii (wyprzedził o 4 pkt. Feyenoord). Najpierw sprawdź informacje zanim coś napiszesz. A więc gra mistrz Holandii z Mistrzem polski.

odpowiedz
Tipi - 15.12.2014 / 14:43, *..icpnet.pl

Milik powinien się odpłacić za chamstwo i buractwo wyjazdowiczów, którzy odwiedzili Hagę.

odpowiedz
(L)eon38 - 15.12.2014 / 14:34, *..222.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

I to mnie wnerwia w polskich kibicach: kompleksy. Wobec kogo? Obecnego Ajaxu? Jeśli tam jest Milik gwiazdą, to sory, ale obecny Ajax to już nie ta bajka, nie ten film, co jeszcze w latach 90-tych. Milik jako piłkarz jest "podkręcony" przez polskie media, ale to jeszcze nie ten poziom co Lewy. Dlatego spokojnie. Jeśli boicie się Ajaxu, to z czym chcecie startować do Ligi Mistrzów? No z czym? Moim skromnym zdaniem klucz leży w dobrym przygotowaniu drużyny, bo to jest czas, gdy polska liga śpi. A poza tym kwestia dyspozycji dnia, wejścia w mecz i odrobiny szczęścia. Ja tam jestem optymistą.

odpowiedz
dario - 15.12.2014 / 14:32, *..dynamic.chello.pl

Przestańcie płakać! Od piłkarzy wymagacie zwycięstw w każdym meczu, a sami już przed walką rzucacie ręcznik na dechy. Trochę wiary i woli walki. Widać,że większość z Was nigdy nie uprawiała sportu, z każdym można wygrać tylko trzeba zacisnąć poślady i walczyć do końca!

odpowiedz
barni69 - 15.12.2014 / 14:31, *..internetdsl.tpnet.pl

No to panowie ze starym powiedzeniem"goLimy frajerów" i do boju .tylko Legia!!

odpowiedz
bogo - 15.12.2014 / 14:30, *..46

Ajax rok temu puścił Ligę Europy i dostał 1:6 z Red Bullem, więc wcale nie jest powiedziane, że nie zrobią tego znowu. Bez przesady nie róbmy z nich Barcelony, przy dobrej formie z LE mamy szanse.

odpowiedz
Mr T - 15.12.2014 / 14:27, *..static.chello.pl

Nikt nie mówił, że będzie łatwo w drodze do finału :) 30% szans.

odpowiedz
romek - 15.12.2014 / 14:25, *..dynamic.chello.pl

I bardzo dobrze, odpadną z Ajazem to przynajmniej będą mieli szanse ligę wygrać, bo pyry się rozegrały ostatnio

odpowiedz
Marinho - 15.12.2014 / 14:21, *..dynamic.gprs.plus.pl

Do płaczących pesymistek co w nocy chodzą w sukienkach siostry. Legia to my! tak? CIPKI, oglądać łyżwiarstwo figurowe i nie przychodzić mi na mecze! Jak chcesz byc silny musisz sie z silniejszymi mierzyć.

odpowiedz
... - 15.12.2014 / 14:20, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

o jeju jeju, bedzie co bedzie. Nie ferujcie wyrokow za wczasu. Przed spódniczkami tez byl jazgot o przegranej, i co ?

odpowiedz
powiślak - 15.12.2014 / 14:19, *..centertel.pl

A ja juz sie zastanawiam na kogo trafimy w 1/8 bedzie dobrze ;)

odpowiedz
Mtt - 15.12.2014 / 14:18, *..dynamic.gprs.plus.pl

Czym się przejmujecie ? przed meczem z Cweltikiem też było ujadanie o pogromie itd . Ciekawy rywal w końcu ktoś silny sprawdzi formę Legionistów

odpowiedz
LegijnyPłochocin - 15.12.2014 / 14:18, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

pzdr FCDH, damy radę z Ajaxem, będzie dobrze :-)

odpowiedz
Lubuskie - 15.12.2014 / 14:16, *..161

Ludzie przestancie Ajax to zadna potega,Celtic tez mial nas zlac. Po za tym co byscie powiedzieli jak bysmy trafili Napoli czy Rome wtedy mozna narzekac,po za tym 1/16 nie ma slabych druzyn skoro tam graja. Pozdrawiam i nie panikowac, Ajax nie lubie i nie umie sie bronic,i popelnia duzo bledow wsrodku pomocy

odpowiedz
szpieg - 15.12.2014 / 14:13, *..warszawa.vectranet.pl

Naprawdę jakaś inwazja z K6. Sracie się przed tym Ajaxem jakbyśmy Romę wylosowali.

Mam zresztą podejrzenie, że jakbyśmy wczoraj wygrali, to komentarze byłyby zgoła inne. Tacy to "kibice". Jak drużyna wygrywa, to jest fantastyczna, przegrywa 3 dni później, to jest do bani i trzeba wyprzedać pół składu. Za kolejny tydzień znowu wygrywa i znowu jest super.

odpowiedz
hakon - 15.12.2014 / 14:07, *..9.51.189

lekko nie bedzie ale scisnac poslady i do roboty
ludzie mowiacy ze nie ma szans mozecie wiecej tu nie zagladac

odpowiedz
łysy z uefa - 15.12.2014 / 14:07, *..play-internet.pl

Dziękuję, dobranoc.

odpowiedz
bzyk(L) - 15.12.2014 / 14:07, *..46

Panowie.
Wyniki Ajaxu w lidze mistrzów:
z Barceloną: 0;2 i 3;1- dwie przegrane,
z PSG: 1;1 i 3;1- remis i przegrana,
z Apoelem 1;1 i 4;0- remis i wygrana.

Po pierwsze Milik to jeszcze nie ta klasa co Lewandowski, a widzę że większość tu sugeruje że strzeli nam dwa hat-tricki.
Pamiętam jak większość z was (w tym ja) twierdziła że Celticu przejść się nie da, a tu było 6-1. Jakieś wzmocnienia w obronie, zatrzymać Dudę i Żyro. Jedynego co się boje że w lutym zespół nie wejdzie w rytm meczowy i podzieli los Wisły, Lecha z tego co pamiętam to rzadko który Polski klub umiał grać wiosną w pucharach. Jeżeli Berg odpowiednio zmotywuje piłkarzy a sztab przygotowuje ich na te starcia pod względem fizycznym jest duża szansa aby zwyciężyć w tym dwumeczu.

Ajax to nie Real, Barca czy Bayern nie przesadzajmy, jak chcemy mieć ligę mistrzów w przyszłym sezonie to nie możemy się bać takich firm jak Ajax- tym bardziej że nie mamy do czynienia z mistrzem Holandii- to oni mają do czynienia z Mistrzem Polski. :)

odpowiedz
Fann - 15.12.2014 / 14:02, *..ideabank.pl

Panowie, wystarczy dobre krycie na Milika i Ajax nie istniej :) wszystko jeszcze przed nami więc... więcej wiary w naszych :) (L)

odpowiedz
Xxx - 15.12.2014 / 13:56, *..dynamic.chello.pl

Haga sie cieszy!

odpowiedz
do Matt - 15.12.2014 / 13:56, *..centertel.pl

od jutra bierz połowe dawki :D

odpowiedz
o(L)ek - 15.12.2014 / 13:55, *..centertel.pl

Przed meczem z celticiem też wszyscy mówili że pozamiatane. Pojedziemy ich bez mydła :)

odpowiedz
seboUK - 15.12.2014 / 13:55, *..159

Tylko zwycięstwo, hej Legio tylko zwycięstwo!! Jak ich pojedziemy w dwumeczu, to na pewno będziemy rozstawieni w eliminacjach LM. Wystarczy zdobyć MP, ale pewnie w to też wielu "prawdziwych" kibiców (L) nie wierzy;)

odpowiedz
Stefan - 15.12.2014 / 13:55, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Legia wchodzi na salony, czekamy na wzmocnienia i walczymy!!

odpowiedz
zduneq - 15.12.2014 / 13:54, *..adsl.inetia.pl

chyba lepszy ten ajax niż napoli.
tylko ten "nieszczęsny Milik".Mógłby się chłopaczyna na te dwa mecze zablokować.

odpowiedz
ja - 15.12.2014 / 13:48, *..dynamic.chello.pl

Nie taki diabeł straszny.
celtic też miał nas zgwałcić.
To jest piłka, szansa jest tylko trzeba przyszykować formę na ten dwumecz i zagrać tak jak z celtikiem, a nie tak jak z Łęczną.

odpowiedz
Zlew - 15.12.2014 / 13:48, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Najważniejsze pytanie to nie forma Ajaxu, a forma Legii po przerwie zimowej. Zazwyczaj gramy piach, a tu trzeba mocno wejść w rytm meczowy. Teraz Legia musi dobrać dobrych sparing partnerów, żeby dobrze wejść w mecz. W dzisiejszej formie jesteśmy w stanie z Ajaxem wygrać, ale co będzie w lutym ... Panie Berg liczę, że da pan radę przygotować i zmobilizować te panienki.

odpowiedz
legionista-szczecinek - 15.12.2014 / 13:47, *..CNet2.Gawex.PL

Piękne losowanie. po dwumeczu bez kibiców w Warszawie - pozamiatane. Będzie się można skupić na tej nędznej lidze. A po wczorajszym "występie" w Łęcznej, zwycięstwo wcale nie jest pewne.

odpowiedz
Kieł - 15.12.2014 / 13:46, *..203.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ajax to świetny zespół. Ale jeśli Legia zagra na maksimum swoich możliwości, to Holendrzy są jak najbardziej w zasięgu. Zapowiada się kapitalny dwumecz.

odpowiedz
kibic - 15.12.2014 / 13:46, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

No to teraz nasi holenderscy koledzy pomogą wejść na stadion.

odpowiedz
znajca - 15.12.2014 / 13:45, *..149

Co by nie gadać, Ajax to światowa marka!
Szkoda, że przy pustych trybunach. Nie ma żadnych szans na odwieszenie kary. Żadnych! Oni jawnie przyznają się do żydowskich korzeni. UEFA nie zaryzykuje wizerunkowej awantury.

odpowiedz
Daglas - 15.12.2014 / 13:45, *..internetdsl.tpnet.pl

Lipa że nie pojedziemy na legalu

odpowiedz
bat - 15.12.2014 / 13:45, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ajax raczej kogoś sprzeda. Z tej fabryki zaraz ktoś ubędzie. A Legia może się wzmocnić. Po dobrze przepracowanej zimie i powrotach z kontuzji będzie dobrze.
Pytanie: czy władze klubu złożyły odwołanie od nałożonej kary dwóch meczów, bez kibiców?
Jeżeli nie, to co z rekompensatą dla tych kibiców, którzy wykupili karnety na trzy mecze grupowe?

odpowiedz
w końcu - 15.12.2014 / 13:44, *..wp.mil.pl

dwa mecze w dupsko i zacznie się w końcu granie w lidze. Berg w końcu zacznie cały czas grać mocnym składem i przestanie cudować...

odpowiedz
Multimaster - 15.12.2014 / 13:43, *..226

Spartak i Celtic też miały nas wciągnąć nosem.
Ajax to solidna europejska drużyna, ale do ogrania.

Jak chce się grać w Lidze Mistrzów to trzeba z drużynami typu Ajax też zacząć wygrywać i można to zrobić.

odpowiedz
dfdsfvvsdvd - 15.12.2014 / 13:43, *..11

Legia przegrała z Lokeren...
Jak ma wygrać z Ajaxem?

odpowiedz
Obi - 15.12.2014 / 13:43, *..178

Atrakcyjny rywal. Trudny, ale można powalczyć. Trzeba zagadać z Milikiem. ;)

odpowiedz
kris - 15.12.2014 / 13:43, *..centrumbiznesu.waw.pl

dobrze, że nie Górnik Łęczna

odpowiedz
Bylem w Hadze - 15.12.2014 / 13:42, *..dynamic.chello.pl

na meczu teraz z Ajaxem i mysle że jaknajbardziej Ajax jest do pokonania.oprócz Mikika jest tam dobrych 2 pomocników ale obrona słabiutka.

odpowiedz
Den Haag - 15.12.2014 / 13:42, *..akademiamddp.pl

Co ten Ajax ostatnio wygrał??! Nawet z Den Haagiem zremisowali ostatnio 1:1. Celtic też miał być nie do przejścia...

odpowiedz
Matt - 15.12.2014 / 13:42, *..internetdsl.tpnet.pl

I bardzo dobrze. Na początek przejdziemy najsilniejszych, półfinał gramy z Aalborgiem, a w finale jedziemy po Celticu.

odpowiedz
erer - 15.12.2014 / 13:42, *..polkomtel.com.pl

Ciekawy mecz się szykuje przy Ł3. Ajax jest do przejścia, ale Legia musi zagrać na 120%. Oby karę zawiesili, bo komplet murowany.

odpowiedz
WO(L)A - 15.12.2014 / 13:41, *..22

UJ.. Z TAKIMI KIBICAMI KTÓRZY NIE WIERZĄ W SUKCES SWOJEJ DRUŻYNY...

odpowiedz
csdsd - 15.12.2014 / 13:41, *..11

NIE MAMY ŻADNYCH SZANS !!!

Ajax to młody i dynamiczny zespół. Strzelają dużo bramek i nie tracą ich prawie wogóle. Do tego dokładając wyszkolenie, doświadczenie, taktykę - nasze gwiazdki będą chłopcami do bicia.

odpowiedz
L - 15.12.2014 / 13:41, *..static.ip.netia.com.pl

Ja widziałem wczorajszy mecz Legii z Leczna.....

odpowiedz
Phoenix(L)k - 15.12.2014 / 13:41, *..226

PRZEGRAMY?? I WY ŚMIECIE NAZYWAĆ SIĘ KIBICAMI LEGII??

Jak jesteście tak pewni NASZEJ porażki - śmiało, stawiajcie u buka swoje oszczędności!!

odpowiedz
legion - 15.12.2014 / 13:41, *..adsl.inetia.pl

tam tylko Milik jest, reszta to cieniasy...

odpowiedz
maniek - 15.12.2014 / 13:41, *..137

Chyba najgorzej jak było można, ale z drugiej strony atrakcyjny przeciwik. I o to chodzi. Może karę odwieszą...? W każdym razie teraz już ostatni raz przegrają po meczu pucharowym. Potem wszystkie mecze w lidze nasze ;)

odpowiedz
adi - 15.12.2014 / 13:41, *..centertel.pl

Z taka gra jak wczoraj bez ambicji i honoru to bedzie pogrom i jeszcze bez kibicow bo tak to mozna by bylo zyc nadzieja

odpowiedz
ddw - 15.12.2014 / 13:40, *..internetdsl.tpnet.pl

I TU wlasnie był potrzebny 12 zawodnik ale coz akcja w Lokeren to na naszych prawdziwa Liga H Mistrzow

odpowiedz
Klos - 15.12.2014 / 13:39, *..dynamic.chello.pl

Będzie trudno... oni są jeszcze lepsi od Łęcznej.

odpowiedz
(L)ychu - 15.12.2014 / 13:39, *..dynamic.chello.pl

Do tysoj : z cweltikiem też miało być pozamiatane a jak było?. Troche więcej wiary i optymizmu !!! Pozdrawiam

odpowiedz
ja - 15.12.2014 / 13:37, *..internetdsl.tpnet.pl

Panowie spokojnie. Czemu 90% ludzi tu nie wierzy w naszych. W grupie LE to miało być ciężko, a po 4 meczach mieliśmy pewny awans. Dla Ajaxu najważniejsza jest obrona mistrzostwa, a poza tym to wcale nie jest jakaś kosmiczna drużyna. Oglądam ligę holenderską i Ajax strasznie męczy swoją grą.

odpowiedz
arkadiusz - 15.12.2014 / 13:37, *..dynamic.gprs.plus.pl

ajax słaby - tylko jeden mecz wygrał w grupie, a legia pięć

odpowiedz
Cinek - 15.12.2014 / 13:37, *..116

Widział ktoś ich wczorajszy mecz z Utrechtem ? Nie specjalnego, gubili się często.

odpowiedz
(L) - 15.12.2014 / 13:36, *..poczta-polska.pl

poza tym trzeba się ogrywać z takimi klubami ;)

odpowiedz
L - 15.12.2014 / 13:36, *..internetdsl.tpnet.pl

Cweltic-Inter...mam nadzieję , że ich makarony rozjadą jak pluskwy.

odpowiedz
- 15.12.2014 / 13:36, *..play-internet.pl

Panie prezesie zrób wszystko żeby nam odwiesili kare na mecz u siebie !!!

odpowiedz
Warjato - 15.12.2014 / 13:36, *..dynamic.chello.pl

To będzie weyfikacja czy nadajemy sie do LM

odpowiedz
Micha(L) - 15.12.2014 / 13:35, *..warszawa.vectranet.pl

na tym etapie KAŻDY przeciwnik to nie ogórek, więc proponuję nie poddawać się przed walką (czyt. meczem). APEL DO PIŁKARZY: PO WCZORAJSZYM MECZU W ŁĘCZNEJ - POKAŻCIE CHARAKTER, KTÓREGO WAM NIE BRAKUJE I JEDZIEMY Z AJAX-EM!!!!

DO MICHAŁA ŻYRO: WIĘCEJ BIEGANIA, MNIEJ MACHANIA - MASZ CHŁOPIE WARUNKI, A RUSZASZ SIĘ, JAK MUCHA W SMOLE. BEZ SPINY, ALE Z SERDUCHEM.

odpowiedz
bubba - 15.12.2014 / 13:35, *..promax.media.pl

Świetne losowanie. Ajax to nr 3 w grupie LM. Zobaczymy co Legia pokaże na tle takiego zespołu. Bo pamiętajmy że ktoś zajął miejsca 1 i 2:)

odpowiedz
zakaz - 15.12.2014 / 13:34, *..55

Orientuje się ktoś czy na Ajaks może kupić bilety człowiek "z ulicy"? I czy są problemy z miejscami na mecze w pucharach? Jaka jest tam średnia frekwencja?

odpowiedz
ziutek - 15.12.2014 / 13:34, *..nowydwormazowiecki.vectranet.pl

Nie wiem co tak narzekacie. Losowanie nawet dobre.Przecież prócz Young Boys i Aalborg to same drużyny na wysokim poziomie.Przecież piłkarsko Ajax dla Legii lepszy niż Sewilla,Vilareal,Tottenham,Roma itd

odpowiedz
karolek - 15.12.2014 / 13:34, *..garwolin.vectranet.pl

aaa taki mecz i puste trybuny !!!

odpowiedz
Luiza - 15.12.2014 / 13:33, *..centertel.pl

Będzie dobrze ! OSa coś ustrzeli i oby do finału

odpowiedz
Gość - 15.12.2014 / 13:33, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Przy odpowiednim podejściu i odpowiednich wzmocnieniach jest szansa na korzystny wynik z Ajaxem.

odpowiedz
majusL@legionista.com - 15.12.2014 / 13:33, *..77.in-addr.arpa.czajen.pl

moglo byc gorzej. Walczyc trenowac - moze sie uda !!

odpowiedz
artur - 15.12.2014 / 13:32, *..dynamic.chello.pl

Do boju Legio tylko zwyciestwo

odpowiedz
qaz - 15.12.2014 / 13:32, *..adsl.inetia.pl

To by było na tyle, jeżeli chodzi o skrócenie kary :-). W życiu UEFA nie zezwoli na wyjazd do Holandii, a szkoda, bo jak już ktoś chciał konieczie podymić, to mógłby to zrobić nie na belgijskiej wsi, a w Amsterdamie... No, ale trzeba się było pokazać wcześniej.

odpowiedz
aswe - 15.12.2014 / 13:32, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Może jednak lepiej było przegrać z Trabzonem... ;)
Tak czy inaczej - powodzenia!

odpowiedz
GoofyRED - 15.12.2014 / 13:32, *..37

Spoko Ajax jest do ogrania! Ważny 1 mecz.

odpowiedz
mc - 15.12.2014 / 13:31, *..static.ip.netia.com.pl

Płaczki. Przed dwumeczem z Celtikiem też były takie komentarze, a okazało się odwrotnie. Więcej wiary "kibice".

odpowiedz
alex uk - 15.12.2014 / 13:30, *..xdsl.murphx.net

damy rade

odpowiedz
ja - 15.12.2014 / 13:30, *..194

to se pojechalim...

odpowiedz
Janusz - 15.12.2014 / 13:30, *..jmdi.pl

Ajax... na luzie !!! Szkoda że przy pustych trybunach ale DAMY RADĘ !!!

odpowiedz
LegiaAjax - 15.12.2014 / 13:29, *..dynamic.gprs.plus.pl

Cóż myślę że jest szansa żeby wyjść zwycięsko z tej pary, ale powinniśmy się trochę uzbroić w okienku transferowym. Koniecznie LO i jakiś Pomocnik bo Kuchy, Żyrko, i Kosa nie wyglądają za dobrze.

odpowiedz
szpieg - 15.12.2014 / 13:28, *..warszawa.vectranet.pl

Niezłe losowanie. Ajax co prawda jest faworytem, ale jest w zasięgu.

odpowiedz
rudy102 - 15.12.2014 / 13:28, *..play-internet.pl

grubo

odpowiedz
Kosmita - 15.12.2014 / 13:28, *..centertel.pl

Bedzie ciezko

odpowiedz
Tomo - 15.12.2014 / 13:27, *..centertel.pl

Puchar jest nasz

odpowiedz
Yano - 15.12.2014 / 13:27, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

No to nas Dżezi Dudek wylosował niech go diabli :) Ciężki rywal ale trzeba spiąć w zimie poślady i wygrać to!!!

odpowiedz
kibel - 15.12.2014 / 13:26, *..play-internet.pl

Ale kibel, nie dość że w plecy to jeszcze medialny przeciwnik, gdyby nie zakaz na pewno byłby full stadion...

odpowiedz
Hautausmaa - 15.12.2014 / 13:26, *..internetdsl.tpnet.pl

Leżym i kwiczym.

odpowiedz
chudy - 15.12.2014 / 13:25, *..jjs.pl

mam nadzieje że zdejmą zamknięcie stadionu na mecz rewanżowy...przejście do powalczenia przy pełnym stadionie a nie w echach sparingu

odpowiedz
Legia - 15.12.2014 / 13:25, *..2-1.cable.virginm.net

Trudno, zabraklo szczescia w losowaniu. Nie trzeba byc znawca futbolu, ze trafia nas do zera. Szkoda ! Co jak co, ale w ten dwumecz nie wierze, w kategoriach awansu ! Niech to szlag

odpowiedz
Xhz300 - 15.12.2014 / 13:24, *..icpnet.pl

W ryj...

odpowiedz
leń - 15.12.2014 / 13:24, *..dormar.net.pl

Uuuuu !!!! To nas Milik załatwi bez mydła !!! szkoda !!!

odpowiedz
(L) - 15.12.2014 / 13:23, *..poczta-polska.pl

szkoda że przy pustych trybunach :/

odpowiedz
tysoj - 15.12.2014 / 13:22, *..static.chello.pl

Pozamiatane...

odpowiedz