REKLAMA

Legia składa odwołanie do UEFA

Woytek, źródło: legia.sport.pl - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa złożyła w siedzibie UEFA odwołanie, w którym prosi o zawieszenie kary nałożonej na klub po meczu z KSC Lokeren. Komisja Dyscyplinarna UEFA ukarała Legię 2 meczami bez publiczności i zakazem wyjazdowym do końca sezonu. Stołeczny klub odcierpiał już część kary w meczu z Trabzonsporem.

Jak informuje sport.pl Legia nie zamierza prosić o anulowanie kary. Chce zawieszenia jej na 5 lat lub przeniesienia wykonania na pierwszy mecz europejskich pucharów w następnym sezonie.

Od strony formalnej sytuacja wygląda tak, że jeszcze przed meczem z KSC Lokeren nad Legią wisiała kara 1 meczu w zawieszeniu na 5 lat z poprzedniego sezonu pucharowego. Kara ta została więc z automatu odwieszona oraz dołożony 1 mecz bez publiczności. Trudno sobie wyobrazić, by UEFA kolejny raz zawiesiła wykonanie kary.

Regulamin dyscyplinarny UEFA:

Art. 14
W przypadku recydywy mają zastosowanie następujące środki:
a) w przypadku drugiego przewinienia karą jeden mecz przy zamkniętych trybunach i grzywna w wysokości 50 000 euro
b) każde kolejne przewinienie jest karane więcej niż jednym meczem przy zamkniętych trybunach, walkowerem, odjęciem punktów lub wykluczeniem z rozgrywek


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (55)

+dodaj komentarz
do r - 17.12.2014 / 20:26, *..6-2.cable.virginm.net

popieram w 200%

odpowiedz
e(L)o - 17.12.2014 / 12:34, *..internetdsl.tpnet.pl

Leśny napisz prośbę o ułaskawienie.
Wytłumaczenie jest proste!
Kibice nie znali j.angielskiego i przeczytali hasła UEFY dosłownie, po polsku: NO TO RACISM.
...no i był RACISM skoro UEFA chciała!

odpowiedz
do r - 17.12.2014 / 12:00, *..rev.snt.net.pl

popieram w 100%.

odpowiedz
stefan - 17.12.2014 / 11:01, *..dynamic.chello.pl

do Ajak pisz koniecznie to tym wszystkim dzieciom na legionisci.com - bo znowu szukają wroga i nie ma na kogo buczec

odpowiedz
Ajak - 17.12.2014 / 10:40, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Amsterdam w czasie wojny był neutralny, tam znalazło schronienie wielu bogatych żydów - głównie uciekinierów z Portugalii, i żydzi ci mieli znaczący wpływ na poprawę budżetu miasta, ot i tyle. Powstanie Ajaxu jaki i pierwszy 40-50 letni okres historii tego klubu nie miał nic wspólnego z Żydami.

odpowiedz
Żołnierz71 ZS - 17.12.2014 / 09:57, *..dynamic.chello.pl

Moim zdaniem jeśli uefa nie zawiesi kary na mecz z ajaxem i nie można będzie go obejrzeć z trybun to na najbliższy mecz ligowy powinniśmy przyjść wszyscy w białych koszulkach z napisem FUCK UEFA niech zdjęcia idą w świat a za mecz ligowy i tak ta organizacja nie może nam nic zrobić bo to nie jest mecz przez nich organizowany! CAŁA LEGIA WALI uefa!!!

odpowiedz
do "do Ajax" - 17.12.2014 / 09:54, *..static.ip.netia.com.pl

Nie filozofuję tylko zwracam uwagę że tego rodzaju farmazony to pożywka na której rosną pozniej chwasty ktorym zawdzieczamy kary i zakazy. A jak sie jeden troglodyta z drugim przejmie zanadto historia i tadycją to zaczyna w prymitywizmie swoim hasla wykrzykiwac i niszczy wlasny klub. E, szkoda gadac, szkoda gadac.

odpowiedz
adi - 17.12.2014 / 08:30, *..6-2.cable.virginm.net

w skrocie: ogolnie to trzeba zrobic porzadek na swoim podworku a pozniej isc na wojne z UEFA czy innymi instancjami!

odpowiedz
do Ajaks - 17.12.2014 / 02:11, *..warszawa.mm.pl

Nie filozofuj z tymi właścicielami. Są bardziej żydowscy niż Totenham czy nasz Cracovia. Poszukaj w necie, np.: http://pl.delfi.lt/archive/kasprzycki-wspolczesna-pilka-nozna-a-kwestia-zydowska.d?id=59474141, http://www.ajax-amsterdam.pl/forum/viewtopic.php?t=18. http://www.ajax-amsterdam.pl/forum/viewtopic.php?t=18" , jest też książka Simona Kupera "Ajax, Żydzi, Holandia" (lub innaczej tłumaczony tytułem - "Futbol wcieniu Holoaustu". ". Ale aktualnie najbardziej chodzi o zachowanie kibiców: hasła, treści piosenek flagi, przechodzenie do sektorów kibiców izraelskich w europejskich pucharach itp.

odpowiedz
r - 17.12.2014 / 00:36, *..adsl.inetia.pl

Nie rozumiem was, mafia uefa ? Kur... panowie skoro chcemy grać i u nich zarabiać to trzeba się stosować do ich regulaminu tak samo w pracy jak wam pracodawca mówi , żebyś robił jedno bo na to jest zlecenie to to robisz a nie robisz całkiem co innego , spier...sz robotę i jeszcze chcesz za to kasę ? Jak Ci przyjdzie fachowiec i nie dość ,że zrobi Ci remont w domu po swojemu i zepsuje połowę roboty to nie sądzę ,że z uśmiechem dasz mu wynagrodzenie za spapranie roboty ;-) Niech teraz ta banda od małpowania płaci za kary i wygonić ich ze stadionu powinni sami kibice ?> gdzie są teraz główni przywódcy kibiców ? Narzekania na piłkarzy, na wyniki chodź i tak w ostatnich latach są najlepsze, narzekania na cene biletów i trenera po każdym meczu ... To dajcie kilkadziesiąt milionów ze swojej kieszeni i wtedy zobaczymy ???? no tak bilet za drogi więc o czym my mówimy ...

odpowiedz
DPS - 17.12.2014 / 00:17, *..adsl.inetia.pl

Trzeba myśleć zanim się coś zrobi, teraz to już musztarda po obiedzie. Małp na stadion nie wpuszczają. Można sobie pisać UEFA mafia, ale to My dajemy powody do takich decyzji.

odpowiedz
Janusz - 16.12.2014 / 23:39, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Legia może też zadeklarować, że zamknie żyletę do końca rozgrywek, a kumaci dostaną roczne zakazy stadionowe!

odpowiedz
SK - 16.12.2014 / 22:56, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

F-Side mówi ci to coś, chodzi mi o to że jak byśmy tam byli to bez echa by to nie przeszło tak samo jak np: do Łodzi się jeżdzi na Widzew i coś tam się krzyczy o najwiekszej wiosce Ż.....

odpowiedz
SK - 16.12.2014 / 22:55, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

F-Side mówi ci to coś, chodzi mi o to że jak byśmy tam byli to bez echa by to nie przeszło tak samo jak np: do Łodzi się jeżdzi na Widzew i coś tam się krzyczy o najwiekszej wiosce Ż.....

odpowiedz
Ajaks - 16.12.2014 / 21:42, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

do Do SK, 16.12.2014 20:09
Chodzi o to że kiedyś tam tzn w czasie wojny , w Amsterdamie znalazło schronienie wielu bogatych żydów, chociaż i tak 100 tys stamtąd wywieziono , poza tym w Birkenau zginął amerykanin pochodzenia żydowskiego występujący właśnie w Ajaxie

odpowiedz
bezet - 16.12.2014 / 21:32, *..130

mafia? jak mafia to sie zachowuja barany z zylety a uefa trzyma sie tylko i wylacznie regulaminow.

odpowiedz
detroit - 16.12.2014 / 20:43, *..lightspeed.livnmi.sbcglobal.net

Najlepsze ze cweltic nadal czeka na swoja kare,a nam odrazu przywalili. UEFA-MAFIAW przypadku fanów Celtiku Glasgow UEFA postanowiła poczekać z wymierzeniem kary aż do... dnia meczu 1/16 finału Ligi Europy (19 lutego).

odpowiedz
Sputnik 44 - 16.12.2014 / 20:35, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@DDDDDD: Ciebie jeszcze takie rzeczy dziwią Kolego?

odpowiedz
Etor - 16.12.2014 / 20:34, *..stargard.mm.pl

Na sześć takich przypadków wszystkie odrzucone .Legia w UEFA nie lubiana więc bez podniecania szans 000000000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
do Info - 16.12.2014 / 20:28, *..139

Też od dawna czekam na info w sprawie Celtic-Legia.
Czuję, że temat w zamieciony pod dywan i czuje, że ktoś w Legii też maczał w tym palce.

odpowiedz
Do SK - 16.12.2014 / 20:09, *..dynamic.chello.pl

Możesz wyjaśnić co to znaczy "w dużej mierze żydowski klub"?
Ajax jest spółką giełdową.
Oto udziałowcy:
Amsterdamsche Football Club 73,00%
Strating 9,95%
Delta Lloyd 8,56%
Invesco 5,01%

odpowiedz
DDDDDDDDD - 16.12.2014 / 19:19, *..dynamic.chello.pl

Legia za rasistowskie zachowanie kibiców w Lokeren w meczu piątej kolejki fazy grupowej została ukarana m.in. dwoma meczami u siebie przy pustych trybunach oraz zakazem wyjazdowym dla swoich fanów.

Mistrzowie Polski zagrali więc bez kibiców przeciwko Trabzonsporowi i możliwe, że czeka ich też mecz przy pustych trybunach z Ajaxem w 1/16 finału.

Teraz UEFA wzięła pod lupę zachowanie kibiców Celticu w wyjazdowym meczu z Dinamem Zagrzeb w szóstej kolejce. Szkoci zapewne zostaną ukarani, grozi im nawet zamknięcie stadionu, ale UEFA zajmie się ich sprawą dopiero 19 lutego. Czyli w dniu meczu w Glasgow z Interem Mediolan. Kibice Celtiku mają więc pewność, że spotkanie z Włochami będą mogli obejrzeć z trybun, a martwić zaczną się ewentualnie potem.

odpowiedz
mateusz - 16.12.2014 / 19:14, *..debnet.pl

http://www.e-wspolnota.com/Biala_Podlaska/Sport/Zmarl_tata_Rafala_i_Ariela_Borysiukow-9212/

odpowiedz
SK - 16.12.2014 / 19:11, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak odwiesza to potem przywala za Rasizm , na milion % bo Ajax to w dużej mierze żydowski klub i nie sadze ze ktos z Den Hagg o tym nie wspomni na meczu :D u nas czy u niech jak by poszło po tej myśli.

odpowiedz
do den haag - 16.12.2014 / 18:27, *..5

Legia is appealing to UEFA that they either suspend the closed doors penalty for the game in Warsaw for 5 years or postopne it for the first European game next season.

odpowiedz
kibic - 16.12.2014 / 18:15, *..internetia.net.pl

CIENKO TO WIDZĘ , NAWET BONIEK POWIEDZIAŁ ZE ZA KAZDYM RAZEM DZWONIŁ ZE WSPARCIEM DO UEFA .. I ZE ZA KAZDYM MOWIŁ ZE TO JUZ WIECEJ SIE NIE POWTÓRZY DLATEGO ROZUMIEM FACETA - JAK TO ON POWIEDZIAŁ ZE TERAZ TO JUZ SIE WSTYDZI DZWONIĆ DO NICH .

odpowiedz
kkkk - 16.12.2014 / 18:07, *..meganet24.pl

Podobna ajax nie będzie sprzedawał biletów kibicom Legii może ktoś to potwierdzić?

odpowiedz
kubinho93 - 16.12.2014 / 17:50, *..dynamic.chello.pl

http://www.uefa.org/disciplinary/#_js

Jakoś dziwnym trafem decyzję w sprawie zachowania kibiców Celticu na wyjeździe UEFA podejmie dopiero PO meczu 1/16 w Glasgow. Czy to nie chore?

odpowiedz
slup - 16.12.2014 / 17:43, *..6-2.cable.virginm.net

a po co? kibice nie zasluzyli a prezesi powinni sobie te straty odrobic przy wyzszych cenach za bilety w rundzie wiosennej.

odpowiedz
den haag - 16.12.2014 / 17:36, *..dynamic.caiway.nl

@ Trip_to_ams

What did legia and uefa do?

odpowiedz
wu...em - 16.12.2014 / 17:27, *..static.ip.netia.com.pl

u siebie niech wszystkie mecze będą bez publiczności, ale niech zniosą zakaz wyjazdowy !!!!! to by było dożo lepsze - Tylko wyjazdy !

odpowiedz
trip_to_ams - 16.12.2014 / 17:20, *..142

@den haag - what do U need to translate?

odpowiedz
danny - 16.12.2014 / 16:46, *..dynamic.chello.pl

a kiedy mozna sie spodziewac decyzji?

odpowiedz
mich - 16.12.2014 / 16:37, *..warszawa.vectranet.pl

orientuje sie ktos co ze zwrotem bileow za turasów.

odpowiedz
den haag - 16.12.2014 / 16:33, *..dynamic.caiway.nl

Can anyone translate?

odpowiedz
stefan - 16.12.2014 / 15:51, *..centertel.pl

Wydaje mi się ze nic z tego nie będzie....
Juz pokazali jak im zależy na Legii, ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Tylko jak odwiesza to już ostatni raz będą kary w zawieszeniu itd.

odpowiedz
mike - 16.12.2014 / 15:42, *..rev.snt.net.pl

Kibice jestem wdzięczny za taka sytuacje, dzięki!

odpowiedz
Cezary_1958 - 16.12.2014 / 15:42, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Wierzę, że Ajaks można będzie zobaczyć na żywo na Ł3. Sprawa była incydentalna, a to ma znaczenie.

odpowiedz
andre - 16.12.2014 / 15:39, *..itsa.net.pl

dobrze byłoby obejrzeć mecz w Warszawie.
Ale zakaz wyjazdów utrzymałbym bo i tak może być gorąco przez kibiców Den Haag co mogłoby spowodować wykluczenie na kilka sezonów.

odpowiedz
qaz - 16.12.2014 / 15:36, *..adsl.inetia.pl

Głupi krok. Mogliby wnioskować o zawieszenie tylko dla meczu w Warszawie. Zawieszenie na mecz w Holandii to proszenie się o kłopoty, bo kretyni powtórzą swoje występy...

odpowiedz
acmp - 16.12.2014 / 15:31, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Niestety marne szanse, wręcz zerowe ale mam nadzieję, że się mylę. Bydgoski Legionista.

odpowiedz
RR - 16.12.2014 / 15:29, *..centertel.pl

DOBRZE TOMASZEWSKI PRAWI
jeżeli znowu narozrabiamy to 5 lat mamy z głowy europejskie puchary

Po co na tej fotce UEFA MAFIA
to wszyscy wiedzą, albo trzeba działac i założyć nowa organizację, a jak się nie da to trzeba sie dostosować do tej co jest, a że jest k..rwą to nic nie znienimy

JA OSOBISCIE JESTEM ZAŁAMANY ZE DO AMSTERDAMU NA MECZ NIE POJADĘ

odpowiedz
Info - 16.12.2014 / 15:20, *..139

Do redakcji:

Czy mógłbym prosić Szanowną Redakcję o jakieś wieści dot. odwołania Legii do CAS w sprawie walkowera z Celticiem?

Nigdzie nie mogę znaleźć , czyżby sprawa definitywnie zamknięta?

odpowiedz
zielony69 - 16.12.2014 / 15:17, *..dynamic.chello.pl

Foto definiuje wszystko co można napisać i powiedzieć!!!
UEFA MAFIA!!!
P.S. Żadne kary i zakazy nie zabiorą nam zabawy!

odpowiedz
(L)egia - 16.12.2014 / 15:17, *..centertel.pl

Malo prawdopodobne, ze sie uda. Jesli jednak szczescie bedzie po naszej stronie, to powinien byc komplet. Daj Boze zeby sie udalo, bardzo chcialbym byc na tym meczu.

odpowiedz
nml - 16.12.2014 / 15:03, *..dynamic.chello.pl

k.... kibicować się w takich chwilach odechciewa

odpowiedz
Laska90 - 16.12.2014 / 14:47, *..lukman.pl

Niech chociaż raz okażą się być ludźmi...

odpowiedz
(L) - 16.12.2014 / 14:39, *..170

tylko że recydywa jest naciągana:
po pierwsze flagi nie miały rasistowskich treści
po drugie wisialy na wcześniejszych meczach i nie bylo z tym problemu
po trzecie było to w poprzedniej edycji
UUUUUUUEFA - Mafia

odpowiedz
BoHen - 16.12.2014 / 14:34, *..dynamic.chello.pl

Nie ma szans!!

odpowiedz
The One - 16.12.2014 / 14:33, *..170

i jak te kary maja sie do dobrej wspolpracy klubu z kibicami ? Ktos tu chyba nie jest do konca ferr...

odpowiedz
taka prawda - 16.12.2014 / 14:33, *..static.ip.netia.com.pl

oby nie odwiesili, bo po Ajaxie będziemy wykluczeni za imitowanie nieszczelności gazociągu...

odpowiedz
Dickson Chotowski - 16.12.2014 / 14:21, *..range86-176.btcentralplus.com

Po co ? Czy Lesny naprawde wiezy ze na meczu z Ajaxem w Warszawie NIC sie nie stanie ?? Race na 100%. A jeszcze przyjada kibice z Den Haag i wtedy co ? Daj spokoj czlowieku.

odpowiedz
KibicL - 16.12.2014 / 14:18, *..163.internetia.net.pl

Moim zdaniem nie ma co liczyć na zawieszenie kary. Wielka szkoda, że taki mecz odbędzie się bez kibiców, polskie kluby bardzo rzadko grają o stawkę w pucharach z znanymi klubami a gdy do tego dojdzie to mamy zamknęte trybuny.

odpowiedz
sad - 16.12.2014 / 14:12, *..85

a może by tak mecz z Ajaxem zorganizować na Narodowym ?

- dodatkowy argument za zawieszeniem kary - test stadionu
- formalnie nasz stadion będzie zamknięty

wydaje mi się, że na mecz z Ajaxem spokojnie można by było zapełnić Narodowy

odpowiedz
seba - 16.12.2014 / 14:10, *..play-internet.pl

Mafia ...

odpowiedz