Ondrej Duda od dawna jest na celowniku europejskich klubów - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Duda i Bielik wśród największych talentów

Wiśnia, źródło: sport360.com - Wiadomość archiwalna

Ondrej Duda i Krystian Bielik znaleźli się w dziesiątce najbardziej utalentowanych piłkarzy, grających obecnie w Europie Wschodniej, którzy mogą jeszcze zimą przenieść się do wielkiego zagranicznego klubu. Nie od dzisiaj wiadomo, że tym drugim poważne zainteresowanie wyraża londyński Arsenal, a Słowaka widzieliby u siebie działacze Napoli. Zestawienie przygotował serwis sport360.com.

- Szesnastoletni defensywny pomocnik, dysponujący imponującym wzrostem, zachwycił ostatnio obserwatorów ekstraklasy. Pomimo młodego wieku, pokazuje boiskową dojrzałością - potrafi dobrze ustawić się w obronie oraz dostrzec kolegów podczas przeprowadzania ataku. Jego warunki fizyczne oraz wizja gry jak najbardziej predysponują go do gry w angielskiej Premier League - czytamy na stronie na temat Krystiana Bielika.

Redaktorzy nie szczędzili także słów pochwały na temat Ondreja Dudy. - Kiedy zapytacie Stefana Tarkovicia, asystenta selekcjonera reprezentacji Słowacji, o to, który z jego podopiecznych w krótkim czasie zrobi największą karierę, jego odpowiedź jego krótka "Ondrej Duda". "On ma wszystko, czego potrzeba" - twierdzi Tarković. W Polsce zawodnik niesamowicie się rozwinął. Potrafi czytać grę, jak prawdziwy piłkarski weteran. Jego dobra dyspozycja przyciągnęła uwagę skautów Napoli i kilku klubów z Premier League. Podczas debiutu w narodowej reprezentacji Duda zmienił na boisku Marka Hamsika, co miało być symboliczną zmianą pokoleń w słowackiej piłce - pisze sport360.com

Pełne zestawienie

1. Andrija Żivković (Partizan Belgard) -> Benfica
2. Luka Zahović (Maribor) -> AS Roma
3. Petar Stojanović (Maribor) -> AS Roma, Southampton
4. Marko Rog (RNK Split) -> Borussia Dortmund
5. Marko Pjaca (Dinamo Zagrzeb) -> AC Milan
6. Karol Linetty (Lech Poznań) -> Tottenham Hotspur
7. Bozhidar Kraev (Levski Sofia) -> FC Barcelona, Juventus, Manchester City
8. Luka Jović (Red Star Belgrade) -> PSG, Atletico Madryt
9. Ondrej Duda (Legia Warszawa) -> SSC Napoli
10. Krystian Bielik (Legia Warszawa) -> Arsenal

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.