Ultra Extreme Fanatical Atmosphere - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia otrzymała od UEFA 261 tys. euro

Woytek, źródło: PrzegladSportowy.pl - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa otrzymała ponad 261 tys. euro od UEFA jako nagrodę za przestrzeganie zasad finansowego fair play. Bogate kluby, które nie przestrzegają przepisów otrzymują kary, które to potem dzielone są na kluby grające w europejskich pucharach. Za sezon 2013/14 do podziału były prawie 24 mln euro na 228 klubów.

Lech Poznań, Śląsk Wrocław i Piast Gliwice otrzymały po 30 790 euro.

Ponadto wcześniej wszystkie polskie drużyny ekstraklasy otrzymały od UEFA po 37,5 tys. euro w ramach tzw. funduszu solidarnościowego.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
Matigol - 13.01.2015 / 21:11, *..adsl.inetia.pl

Do "ee" : Chyba nie jesteś na bieżąco kolego - w kwestii rugby bez piłki ostatnio albo odmawiamy walki albo dostajemy w dupę.

odpowiedz
(L) - 13.01.2015 / 08:56, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Pamiętajcie o tym,,że gdyby uefa wyrzuciła Legie na pare lat z pucharów to stanie się sredniakiem w naszej lidze. Nie będą tutaj chcieli przychodzic dobrzy zawodnicy. Legia gra praktycznie co rok w europie a to przyciąga zawodników.
Legia nie jest klubem pokroju chelsea,psg czy tz bayernu aby pozwolic sobie na wylot z pucharów

odpowiedz
Oj beksy - 13.01.2015 / 07:55, *..dynamic.chello.pl

Wyrzucą?Nie wyrzucą?Je....ł to pies!
Legia Warszawa najlepsza w Polsce jest!!!

odpowiedz
Wilczur - 12.01.2015 / 21:24, *..q-loc.com

Dajo, Dajo... a potem zabierajo!

odpowiedz
ee - 12.01.2015 / 19:39, *..203

Spokojnie juz niedlugo nie bedzie na kary , bo na lata nas wyrzuca z pucharow , ale co tam liczy sie , ze pokazujemy sie w hooligance dobrze przeciez ... :)

odpowiedz
marcos - 12.01.2015 / 18:34, *..dynamic.gprs.plus.pl

Podbeskidzie to w Rok dochodu nie ma takiego ;) A tak na Poważnie , wolałbym zeby Doj... Taka kare za Grę Legii w Lm niż ten przeklęty walkower :/

odpowiedz
e(L)vis - 12.01.2015 / 18:09, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Zostawić za chwile na kary się przyda ...

odpowiedz
fuckuefa - 12.01.2015 / 17:52, *..dynamic.chello.pl

ale dobrze to wymyślili :)

odpowiedz
tomi - 12.01.2015 / 17:18, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

ludzie ogarnijcie się w końcu wreszcie i przestańcie niszczyć swój ukochany klub jak sami mówicie i nie dajcie choćby pretekstu do tego aby UEFA dała nam kolejną karę, my musimy być czyści a potem możemy wymagać od innych

odpowiedz
xyz - 12.01.2015 / 16:43, *..warszawa.vectranet.pl

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że możemy dostać coś od Uefa w pozytywnym sensie i myślałem, że redakcja zjadła słowo 'kary' w tytule :-D

odpowiedz
Karo(L) - 12.01.2015 / 13:01, *..85.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera :-)

odpowiedz
MartinMix - 12.01.2015 / 12:52, *..net.pl

5125152: A nie uważasz że można byłoby te pieniądze znacznie pożyteczniej wdać gdyby nie głupie wybryki nieodpowiedzialnych ludzi?

odpowiedz
WOOOOOOT? - 12.01.2015 / 12:21, *..37.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

5125152, 12.01.2015 11:00 - *.nowydwormazowiecki.vectranet.pl

chyba ze patrzysz ze strony takiej ze nas wyje... z Euro pucharow na pare lat, wtedy styknie, w innym przypadku to jakis sezon:)

kwota niby duza ale i tak wiekszosc hajsu zostaje w "rodzinie" jakie takie psg monaco itp, itd placa po 100 mln euro kary...

odpowiedz
gliwice - 12.01.2015 / 11:57, *..92

dla piasta to pół budżetu

odpowiedz
Kris - 12.01.2015 / 11:22, *..20

Najbliższa kara jaka będzie w przyszłosci to brak naszego klubu w pucharach(na 5 lat). Więc lepiej aby kibole dali sobie na wstrzymanie.

odpowiedz
adas - 12.01.2015 / 11:21, *..centertel.pl

Ale jak wywala nas z pucharów to ta nagroda na wiele sie nieprzyda

odpowiedz
Qbafan - 12.01.2015 / 11:18, *..internetdsl.tpnet.pl

Janosikowe...

odpowiedz
5125152 - 12.01.2015 / 11:00, *..nowydwormazowiecki.vectranet.pl

No i elegancko akurat styknie na kary na najbliższe parę lat i po co były te płacze?

odpowiedz
karo(L) - 12.01.2015 / 11:00, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Bedzie na kary :)

odpowiedz
Jasio - 12.01.2015 / 10:59, *..pw.edu.pl

Kto pierwszy skomentuje, że "Będzie na kary" ten wygrywa.

odpowiedz