Michał Żyro - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Żyro: Obrona mistrzostwa jest najważniejsza

Woytek i Kamil, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Głód piłki jest, a to było celem zimowej przerwy. Głowa jest chłodna, spokojna, dążąca do przyszłych celów. Teraz skupiamy się na obozie - nie możemy doczekać się już wyjazdu w niedzielę i pracy. Jak zawsze, co przerwę mamy wyznaczony indywidualny plan, który musimy realizować. Jesteśmy i będziemy bardzo dobrze przygotowani - zapowiada Michał Żyro.

- Wiem, że najpóźniej zaczynamy przygotowania, ale nie ma to dla nas znaczenia, choć na pewno jest to zabawne, że drużyny, które grają później od nas zaczynają wcześniej. Taką strategię przyjął trener i nie wolno nam się temu sprzeciwiać. Obojętnie jaka data byłaby wyznaczona, to i tak przecież byśmy się stawili. Jest bardzo dużo czasu i jestem pewien, ze na mecz Pucharu Polski będziemy świetnie przygotowani - dodaje legionista.

Na zgrupowaniach na Legię czekają mocni sparingpartnerzy. - To nowość, że takie moce drużyny, które co roku grają w europejskich pucharach, chciały z nami zagrać. Myślę, że to też nasza zasługa, bo pokazaliśmy, że dobrze gramy w Europie i dzięki temu te drużyny chcą z nami się mierzyć. To jest fajne, szczególnie przed meczem z Ajaxem i przed przyszłymi meczami eliminacyjnymi do Ligi Mistrzów. W sparingach wynik nie będzie ważny. Ważna jest gra i będziemy w każdym meczu grać jakąś taktyką na te przyszłe mecze - mówi "Żyrko".

Na pewno im bliżej tego spotkania z Ajaxem, tym więcej o nim będzie się mówiło. Dla Polski i dla klubu to ważne wydarzenie, ale zostało jeszcze dużo czasu i spokojnie do tego podchodzimy. Nie zapominajmy, że są jeszcze mecze PP, liga. To jest bardzo ważny mecz, ale nie najważniejszy. Obrona mistrzostwa jest najważniejsza, żeby te eliminacje Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie były dla Legii - dodaje skrzydłowy stołecznego klubu.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.