Rosa: Trzeba grać do końca

Hugollek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Daniel Rosa (środkowy Legii): W pierwszym secie mieliśmy sporą przewagę nad przeciwnikami, ale ją straciliśmy. Drugi set miał dość podobny przebieg. Od trzeciej części meczu role się odwróciły – to my zaczęliśmy grać rozważniej w końcówkach setów i dzięki temu doprowadziliśmy do wyrównania.

W tie-breaku wydawało się, że wszystko idzie po naszej myśli – wygrywaliśmy 10-6, ale siatkówka bywa przewrotna i pokazuje, że należy grać do końca.
Wydaje mi się, że chyba nie wytrzymaliśmy w przyjęciu. Wystarczyło dograć na spokojnie jedną akcję i zrobić przejście. Niestety, to się nie udało i poszła tzw. seria.
Do rywalizacji z Czołgiem podejdziemy odpowiednio skoncentrowani, by powalczyć o zwycięstwo, o każdy możliwy punkt. Ten mecz będzie jednak trudniejszy, bo będziemy występować w hali, w której nasi rywale będą wspierani przez swoją publiczność. Wierzę jednak, że nasi kibice zjawią się również tam. Podczas ostatniego pojedynku, który rozegraliśmy w Olsztynie, zabrakło nam ich wsparcia, zwłaszcza w końcówkach setów.
Mimo to należy podkreślić, że nasi fani są wspaniali i bardzo nam pomagają. To im należą się wszelkie brawa i podziękowania.