Legia Fight Club, Łukasz Juras Jurkowski - fot. Legia Warszawa
REKLAMA

Kształtowanie charakterów, czyli Legia Fight Club

Redakcja, źródło: Legia Warszawa - Wiadomość archiwalna

Od stycznia tego roku na Torwarze, w nowoczesnych warunkach, zaczną być kształtowane charaktery młodzieży oraz zawodników, marzących o największych zaszczytach i imprezach. Legia Fight Club zaprasza zainteresowanych tradycyjnymi dyscyplinami, takimi jak boks, zapasy czy brazylijskie jiu-jitsu, ale i tymi, które zdobyły popularność w ostatnich latach, jak MMA i CrossFit. Celem LFC jest odrodzenie potęgi warszawskich sportów i ratowanie istniejących od lat sekcji.

Legia Fight Club jest niezależną organizacją w wielkiej rodzinie Legii Warszawa.

Zgodnie z praktykami najlepszych akademii świata, organizatorzy chcą uczynić z LFC centrum treningu uzupełniającego dla adeptów wszystkich dyscyplin klubu. Odbędą tam szkołę pokory, szacunku do rywala, nieustępliwości, obowiązkowości i odwagi oraz cierpliwości w dążeniu do celu. Ogólnorozwojowe zalety BJJ czy zapasów są znane od lat.

Aby zadbać o najwyższy poziom, trenującym profesjonalistom i amatorom w każdym wieku zapewniona zostanie uznana kadra szkoleniowa. Zajęcia prowadzą lub prowadzić będą między innymi medalista olimpijski Krzysztof Kosedowski czy Bogdan Gajda.

"Jako klub wyrażamy zadowolenie z tej inicjatywy i deklarujemy, że będziemy wspomagać ją, organizując w pomieszczeniach Fight Clubu treningi uzupełniające zawodników naszych sekcji i Akademii. Informujemy także, że koordynatorem naszych kontaktów z Legia Fight Club, a jednocześnie ambasadorem inicjatywy, powołany został znany zawodnik i dziennikarz sportowy, Łukasz „Juras” Jurkowski. Mamy nadzieję, że jego doświadczenie sprawdzi się na tym, doskonale przez niego znanym, polu" - czytamy w komunikacie Legii Warszawa.

W piątek 30 stycznia o godzinie 18:00 w siedzibie klubu na Torwarze odbędzie się dzień otwarty, w którym udział weźmie m.in. Andrzej Fonfara. Bokser poprowadzi pokazowy trening dla członków klubu.

Inicjatywę wspierają także władze Centralnego Ośrodka Sportowego:

- COS posiada świetne warunki infrastrukturalne i jest naturalnym zapleczem dla Legii. Klub jest naszym najbliższym sąsiadem i cieszę się, że prezes Leśnodorski jest otwarty na współpracę z doświadczonym partnerem, jakim jest COS - mówi Piotr Marszałek, dyrektor COS.

ROZPISKA TRENINGÓW LEGIA FIGHT CLUB:

KAROLINA KOSZEWSKA-ŁUKASIK (BOKS - grupa otwarta):
9.00-10.30 poniedziałek - piątek.
10.30-12.00 sobota.
BOGDAN GAJDA (BOKS - grupa zaawansowana):
18.00 - 19.30 poniedziałek, wtorek, czwartek.
KRZYSZTOF KOSEDOWSKI (BOKS - grupa zaawansowana):
18.00 - 19.30 środa, piątek.

PAWEŁ MICHALIK (BOKS - grupa początkująca):
19.30 - 21.00 poniedziałek - piątek.

WOJTEK SOBIERAJSKI (TRENING FUNKCJONALNY):
20.00-21.00 poniedziałek, środa.

Wkrótce do programu wejdą także treningi cross-fitu. Treningi samoobrony dla kobiet będą odbywały się w różnych terminach. Organizatorzy zapowiadają, że od lutego będą także zajęcia zapasów i brazylijskiego jiu-jitsu.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.