fot. Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

6 milionów za nazwę stadionu, Pepsi patronem Akademii

Bodziach, źródło: Legia.sport.pl - Wiadomość archiwalna

Od początku roku, stadion przy Łazienkowskiej nie ma marketingowej nazwy, po tym jak wygasła umowa z PepsiCo. Legia prowadzi zaawansowane rozmowy ze sponsorami, a według Sport.pl za nazwę stadionu trzeba zapłacić 6 milionów złotych rocznie. Wiadomo już, że nie dojdzie do skutku podpisanie umowy z dostawcą szybkich pożyczek internetowych, firmą Vivus.
"Rozmawialiśmy bardzo poważnie. Teraz jednak, ze względów legislacyjnych, taka współpraca ma mniejszy sens dla tych firm" - mówi Legia.sport.pl Dariusz Mioduski.

Umowa z PepsiCo, która wygasła wraz z końcem grudnia 2014 roku nie została przedłużona. Firma nie wycofuje się jednak ze współpracy z Legią - zostanie patronem Akademii Piłkarskiej Legii. "To dla nich zdecydowanie sensowniejszy projekt. Rozpoznawalność tej firmy jest tak duża, że nie musi występować w nazwie stadionu. Takie miejsce to zdecydowanie lepsza opcja dla kogoś, kto chce wprowadzić nową markę albo zwiększyć rozpoznawalność" - mówi prezes Legii, Bogusław Leśnodorski.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.