Henning Berg - fot. Woytek / Legionisci.com

Berg o sparingu z Karabachem i o Taiwo

Woytek i Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- To dobra praktyka meczowa. Zagraliśmy przeciwko bardzo dobremu zespołowi. To przecież ten sam zespół, na który mogliśmy niedawno trafić w Lidze Europy. Mają doświadczenie w rozgrywkach europejskich. Zagrali dziś pierwszą jedenastką, natomiast u nas było wielu młodych zawodników i takich, którzy do tej pory nie grali. Ten mecz to kolejny krok, by być w 100% przygotowanym do rundy - ocenił spotkanie z Krabachem trener Legii Henning Berg.

- Dobrze widzieć, że młodzi robią postępy i prezentują się coraz lepiej. Porównując ich postawę na tym zgrupowaniu i na zgrupowaniu w Turcji rok temu, widać znaczną różnicę. Na pewno pomogły im treningi z pierwszym zespołem, które rozpoczęli już latem.
Także Rafał Makowski zaprezentował się dobrze na pozycji środkowego obrońcy. To zupełnie nowy zawodnik, który musiał zagrać ze względu na kontuzje innych piłkarzy. Kalinkowski również zaprezentował się dobrze w pomocy. To ważny mecz dla Dominika Furmana, bo on nie grał w ostatnim czasie zbyt wiele i bardzo potrzebuje praktyki. Dobrze grał piłką i dobrze czytał grę.

Taye Taiwo pokazał swoje doświadczenie. Jest dobrym zawodnikiem. Musimy się zastanowić, czy wystarczająco dobrym dla nas. Jesteśmy zadowoleni, że przyjechał, trenuje z nami i gra, ale musi być lepszy od tych zawodników, których mamy. Nie wiemy też jeszcze, jak długo będzie pauzował Tomek Brzyski.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.