Statystyki meczu z GKS-em

Ponad 50-procentowa skuteczność, minimalnie lepsza gra na tablicach, ale i zdecydowanie zbyt duża liczba strat - tak wyglądał mecz Legii w Tychach pod kątem liczb. Legioniści szczególnie nieźle rzucali za 2 punkty - w całym meczu trafili 23 z 35 rzutów (65,7%), podczas gry gospodarze trafili zaledwie 17 z 55 rzutów (30,9%).

Obie drużyny trafiły po 6 trójek, z tym że nasz zespół potrzebował do tego o czterech prób mniej od GKS-u. Legia wykonała aż 26 rzutów osobistych, ale skuteczność nadal nie była naszą dobrą stroną, bowiem udało się trafić tylko 17 z nich, co dało 65-procentową skuteczność rzutów wolnych. Gospodarze rzucali osobiste tylko 7 z razy, a trafili cztery z nich.

Legia popełniła zdecydowanie zbyt wiele strat - aż 20, z czego najwięcej (4) Arek Kobus. Spośród 15 asyst w naszym zespole, aż 10 było dziełem Łukasza Wilczka. Legioniści zanotowali aż 11 bloków, z czego 9 Czarek Trybański, a pozostałe dwa nasz rozgrywający, Łukasz Wilczek.

Nasz zespół ponad połowę punktów (42) zdobył spod kosza. Nieźle wyglądało także punktowanie po szybkich atakach, z których udało się uzyskać 22 punkty, wobec 9 gospodarzy. GKS najwyżej prowadził w tym meczu różnicą 7 punktów, a zespół z Tychów prowadził przez 17,5 minuty. Legia jednak tylko od połowy trzeciej kwarty, w ciągu 10 minut miała przewagę 17 punktów, co było kluczowe dla końcowego wyniku.

Najdłużej w naszym zespole zagrali Łukasz Wilczek (36:48) i Marcel Wilczek (34:50), a 30-minutowy występ zanotował Michał Aleksandrowicz. Najkrócej na boisku przebywali Kwiatkowski (03:12) i Ornoch (03:21), a wyjątkowo krótko zagrał Bierwagen (13:42).

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 5-8, 19-16, 22-23, 31-28, 35-37, 47-54, 47-64, 54-81

Punkty po stratach: 12-13
Punkty spod kosza: 22-42
Punkty drugiej szansy: 10-8
Punkty po szybkim ataku: 9-22
Punkty zmienników: 21-23

Najwyższe prowadzenie: 7-30
Najwyższa seria punktowa: 8-0 (13-8) - 12-0 (47-66)