fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Decyzja UEFA we wtorek

Wiśnia - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa we wtorek 3 lutego pozna decyzję Komisji Odwoławczej UEFA (Appeals Body) odnośnie wpuszczenia kibiców na mecz Ligi Europy z Ajaxem Amsterdam, który odbędzie się 26 lutego na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej. Pierwotnie miała ona zostać przedstawiona dzisiaj rano.

Przypomnijmy, że Legia została ukarana dwoma meczami bez udziału publiczności za zachowanie kibiców podczas wyjazdowego spotkania w Lokeren. Włodarze "Wojskowych" walczą o zawieszenie kary otrzymanej w grudniu.

Komunikat Legii:

Od listopadowych zajść, działając konsekwentnie i długofalowo, klub podjął wiele konkretnych działań w różnych obszarach i będzie kontynuował je niezależnie od takiej czy innej decyzji organów UEFA, mając na uwadze dobro Legii Warszawa i jej kibiców.


1. Po bardzo szczegółowej analizie słabego jakościowo monitoringu otrzymanego z Lokeren, dokonano identyfikacji 4 osób posiadających polskie obywatelstwo. Zostały one objęte zakazami stadionowymi. Dalsze czynności prowadzone są przez warszawską prokuraturę. Klub dopełnił ze swojej strony wszystkich formalności dotyczących pokrycia strat materialnych poniesionych przez Sporting Lokeren przy okazji meczu z Legią Warszawa.

2. Klub przygotował kompleksowy program edukacyjno–społeczny na lata 2015 – 2016 w ramach tzw. działań FSR (Football Social Responsibility). Szereg elementów tego programu było już przygotowywanych i planowanych przez zajściami w Lokeren. Klub złożył także pierwsze wnioski o finansowanie podobnych inicjatyw z dostępnych funduszy inicjatyw obywatelskich. W ramach odpowiednich programów, w szczególności w świetle zbliżającego się 100-lecia Legii Warszawa znajdą się także moduły poświęcone historii, wartościom i zasadom z jakich zrodził się klub i którym hołdowali jego założyciele i kibice jak Marszalek Józef Piłsudski, w tym także elementy edukacyjne o charakterze anty-rasistowskim.

3. Klub i jego piłkarze otrzymali podziękowanie od władz Ekstraklasy S.A. za udział piłkarzy Legii Ivicy Vrdoljaka i Guilherme w spocie Ekstraklasy „Nie dla rasizmu”. Materiał obejrzało na kanale YouTube blisko 65 tysięcy użytkowników, oraz ponad milion widzów przed transmisjami meczów T-Mobile Ekstraklasy.

4. Klub otrzymał pismo od Ajaxu Amsterdam potwierdzające profesjonalną i rzetelną współpracę w przygotowaniach do obu meczów pomiędzy Legią a Ajaxem. Od momentu rozstrzygnięcia losowania 1/16 oba kluby przygotowują się do tych meczów z najwyższą starannością we wszystkich obszarach organizacyjnych, zakładając możliwość zmiany pierwotnej decyzji dotyczącej meczu rewanżowego.

5. Klub aktywnie uczestnicy w pracach europejskich organizacji zrzeszających najlepsze kluby europejskie, w tym European Club Association (ECA ) oraz European Stadium & Safety Management Association (ESSMA). W tym tygodniu przedstawiciel Legii weźmie udział w kolejnym spotkaniu wąskiej grupy eksperckiej ECA poświęconej rozwojowi rozgrywek europejskich.


O wszystkich powyższych działaniach Legia na bieżąco informowała UEFA i innych interesariuszy. Legia Warszawa jest przekonana, że długofalowa praca w tych i wielu innych obszarach będzie pozytywnie wpływała na cały czas rosnącą pozycję klubu w Europie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
do Lee - 03.02.2015 / 20:46, *..dynamic.chello.pl

Chociaż (L) to ty nie masz w sercu
i coteraz wypierdku mamuta PO decyzji FUCK UEFA

rozumiem że ogon pod siebie i do budy!!!

odpowiedz
staruch2 - 03.02.2015 / 15:23, *..warszawa.vectranet.pl

JEST JUZ DECYZJA.NIE ŚPIMY!UEFA NIEUBŁAGALNA>ZAGRAMY Z AJAXEM BEZ KIBICOW....

odpowiedz
erer - 03.02.2015 / 12:26, *..polkomtel.com.pl

Redakcjo, napiszcie jaka jest decyzja bo już nie mogę wytrzymać...

odpowiedz
ASD - 03.02.2015 / 11:12, *..internetdsl.tpnet.pl

O KTÓREJ BĘDZIE COŚ WIADOMO REDAKCJO?

odpowiedz
do Lee - 02.02.2015 / 21:44, *..dynamic.chello.pl

Jak wolisz siedzieć u siebie za płotem i wyć do księżyca do nikt ci nie przeszkadza.
Prawdziwy kibic czy stadion otwarty czy nie to jest ze swoją drużyną.

odpowiedz
do Lee - 02.02.2015 / 21:13, *..dynamic.chello.pl

Jak wolisz siedzieć u siebie za płotem i wyć do księżyca do nikt ci nie przeszkadza.
Prawdziwy kibic czy stadion otwarty czy nie to jest ze swoją drużyną.

odpowiedz
Bartek - 02.02.2015 / 17:39, *..dzierzoniow.vectranet.pl

Pewnie podtrzymaja decyzje ale..., jak myslicie kibice?

odpowiedz
Lee - 02.02.2015 / 16:15, *..110

Do PRAGA P(L)N: i właśnie przez takich dekli jak Ty i Tobie podobnych jest... Żenada to mało powiedziane...

odpowiedz
L - 02.02.2015 / 15:37, *..86

Co jeśli przełożą wykonanie kary na następna rundę? Czy nie lepiej pomoc Legiidopingiem w walce z następnym rywalem, zakładając że rozjedziemy Ajax.

odpowiedz
PRAGA P(L)N - 02.02.2015 / 15:17, *..dynamic.chello.pl

Krótko WSZYSCY NA Ł3 DOPING Z TORWARU NA MAXXXXA

FUCK UEFA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Rychu - 02.02.2015 / 15:04, *..polkomtel.com.pl

Oby zawiesili karę... Komplet murowany.

odpowiedz
do zyletatomy - 02.02.2015 / 14:35, *..211

Więc modlmy się: Dżihad LEGIA!!!

odpowiedz
mnietek - 02.02.2015 / 14:21, *..internetdsl.tpnet.pl

jutro powiedzą, że decyzja będzie zaraz po dwumeczu z Ajaxem

odpowiedz
Arek - 02.02.2015 / 14:15, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Jakoś nie wierzę w dobrą decyzję dla nas, więc nie rozumiem tego przekładania. Zamiast odrazu powiedzieć, że zamknięty i już to kombinują, przekładają nie wiadomo po co. Pewnie jutro się dowiemy, że decyzja w środę, a w środę, że przed rozpoczęciem meczu.

odpowiedz
zyletatomy - 02.02.2015 / 13:41, *..247.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ile jeszcze można przekładać tą decyzję?! Człowiek nerwowo się wykończy... Tylko jeśli chodzi o karę dla Legii to UEFA się nie zastanawia, tylko działa natychmiastowo. PS. TERAZ TO NAWET NIEWIERZĄCY POWINNI SIE MODLIC :)

odpowiedz
tomiacab - 02.02.2015 / 13:35, *..centertel.pl

Czy tam wszyscy są po jakiś szkołach specjalnych? Odnoszę wrażenie że tam siedzą same ułomniaki

odpowiedz
wwo - 02.02.2015 / 13:34, *..play-internet.pl

Ja pier..... a jutro powiedzą że we wtorek za tydzien!!!!

odpowiedz
do Legionista - 02.02.2015 / 13:22, *..dynamic.chello.pl

Pewnie ze zobaczymy mecz na L3 ........w tv

odpowiedz
A może kumaci coś wiedzą?? - 02.02.2015 / 13:06, *..adsl.inetia.pl

???

odpowiedz
je do boss007 - 02.02.2015 / 12:50, *..internetdsl.tpnet.pl

Ten łysy od losowania miał wczoraj imieniny i dzisiaj odpoczywają.

odpowiedz
Jan z Ł3 - 02.02.2015 / 12:36, *..dynamic.chello.pl

do bossa: tak przewodniczący komisji ma rota wirusa i dużą część czasu spędza na kibelku i nie może się zająć tą sprawą:))
Boss wyluzuj z takimi pytaniami, bo nikt ich nie zna nawet sama UEFFA.

odpowiedz
mar_cis - 02.02.2015 / 12:30, *..dynamic.chello.pl

my nie walczymy o zawieszenie kary, tylko o przeniesienie kary

odpowiedz
boss007 - 02.02.2015 / 12:04, *..dynamic-ww-2.vectranet.pl

Jest jakiś konkretny powód przełożenia decyzji?

odpowiedz
Legionista - 02.02.2015 / 12:04, *..dynamic.mm.pl

Jestem dobrej myśli , liczę że zobaczymy mecz na Ł3 ;)

odpowiedz
wlochaty z uefa - 02.02.2015 / 12:01, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Wtorek: decyzja w srode, Sroda: decyzja w czwartek, Czwartek: decyzja w piatek, Piatek: decyzja w poniedzialek...

odpowiedz
R111 - 02.02.2015 / 11:46, *..centertel.pl

Haha na totolotek.pl przyjmują zakłady czy UEFA otworzy czy nie :D

odpowiedz
Phoenix(L)k - 02.02.2015 / 11:45, *..226

27.02 UEFA podejmie decyzję, że można wpuścić kibiców Legii na mecz z Ajaxem...

odpowiedz
p - 02.02.2015 / 11:31, *..dynamic.chello.pl

jutrzejsze info: Legia pozna decyzję 29 lutego

odpowiedz