fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Decyzja UEFA we wtorek

Wiśnia - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa we wtorek 3 lutego pozna decyzję Komisji Odwoławczej UEFA (Appeals Body) odnośnie wpuszczenia kibiców na mecz Ligi Europy z Ajaxem Amsterdam, który odbędzie się 26 lutego na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej. Pierwotnie miała ona zostać przedstawiona dzisiaj rano.

Przypomnijmy, że Legia została ukarana dwoma meczami bez udziału publiczności za zachowanie kibiców podczas wyjazdowego spotkania w Lokeren. Włodarze "Wojskowych" walczą o zawieszenie kary otrzymanej w grudniu.

Komunikat Legii:

Od listopadowych zajść, działając konsekwentnie i długofalowo, klub podjął wiele konkretnych działań w różnych obszarach i będzie kontynuował je niezależnie od takiej czy innej decyzji organów UEFA, mając na uwadze dobro Legii Warszawa i jej kibiców.


1. Po bardzo szczegółowej analizie słabego jakościowo monitoringu otrzymanego z Lokeren, dokonano identyfikacji 4 osób posiadających polskie obywatelstwo. Zostały one objęte zakazami stadionowymi. Dalsze czynności prowadzone są przez warszawską prokuraturę. Klub dopełnił ze swojej strony wszystkich formalności dotyczących pokrycia strat materialnych poniesionych przez Sporting Lokeren przy okazji meczu z Legią Warszawa.

2. Klub przygotował kompleksowy program edukacyjno–społeczny na lata 2015 – 2016 w ramach tzw. działań FSR (Football Social Responsibility). Szereg elementów tego programu było już przygotowywanych i planowanych przez zajściami w Lokeren. Klub złożył także pierwsze wnioski o finansowanie podobnych inicjatyw z dostępnych funduszy inicjatyw obywatelskich. W ramach odpowiednich programów, w szczególności w świetle zbliżającego się 100-lecia Legii Warszawa znajdą się także moduły poświęcone historii, wartościom i zasadom z jakich zrodził się klub i którym hołdowali jego założyciele i kibice jak Marszalek Józef Piłsudski, w tym także elementy edukacyjne o charakterze anty-rasistowskim.

3. Klub i jego piłkarze otrzymali podziękowanie od władz Ekstraklasy S.A. za udział piłkarzy Legii Ivicy Vrdoljaka i Guilherme w spocie Ekstraklasy „Nie dla rasizmu”. Materiał obejrzało na kanale YouTube blisko 65 tysięcy użytkowników, oraz ponad milion widzów przed transmisjami meczów T-Mobile Ekstraklasy.

4. Klub otrzymał pismo od Ajaxu Amsterdam potwierdzające profesjonalną i rzetelną współpracę w przygotowaniach do obu meczów pomiędzy Legią a Ajaxem. Od momentu rozstrzygnięcia losowania 1/16 oba kluby przygotowują się do tych meczów z najwyższą starannością we wszystkich obszarach organizacyjnych, zakładając możliwość zmiany pierwotnej decyzji dotyczącej meczu rewanżowego.

5. Klub aktywnie uczestnicy w pracach europejskich organizacji zrzeszających najlepsze kluby europejskie, w tym European Club Association (ECA ) oraz European Stadium & Safety Management Association (ESSMA). W tym tygodniu przedstawiciel Legii weźmie udział w kolejnym spotkaniu wąskiej grupy eksperckiej ECA poświęconej rozwojowi rozgrywek europejskich.


O wszystkich powyższych działaniach Legia na bieżąco informowała UEFA i innych interesariuszy. Legia Warszawa jest przekonana, że długofalowa praca w tych i wielu innych obszarach będzie pozytywnie wpływała na cały czas rosnącą pozycję klubu w Europie.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.