Michał Masłowski zaliczył dla Legii pierwszą asystę - fot. Woytek / Legionisci.com

Sparing: Dinamo Bukareszt 2-4 Legia Warszawa

Legia Warszawa wygrała pierwszy sparing na zgrupowaniu w Sotogrande. Mistrzowie Polski ograli 4-2 w Algeciras Dinamo Bukareszt. Wynik meczu otworzyli już w 10. minucie Rumuni, potem do siatki trafili Tomasz Jodłowiec, Miroslav Radović i dwukrotnie Adam Ryczkowski. Rozmiary porażki Dinama w drugiej odsłonie spotkania zmniejszył Marius Niculae. W piątek o 12:00 "Wojskowi" zagrają kolejny sparing. Rywalem będzie Dnipro Dniepropietrowsk.

Obydwie jedenastki dosyć niemrawo rozpoczęły spotkanie. Przez pierwsze kilkanaście minut brakowało sytuacji bramkowych, a kiedy te zaczęły się nadarzać na prowadzenie wyszli niespodziewanie zawodnicy Dinama Bukareszt. W 10. minucie gry z prawego skrzydła dośrodkował jeden z graczy rumuńskiego zespołu, a w polu karnym mistrzów Polski najlepiej odnalazł się George Grozav, głową kierując piłkę do siatki Dusana Kuciaka. Podopieczni Henninga Berga nie przejęli się niekorzystnym rezultatem i spokojnie dążyli do odrobienia strat. W 24. minucie do remisu doprowadził Adam Ryczkowski. Polski piłkarz wykończył dogranie z boku boiska od Michała Żyry, nie dając najmniejszych szans na skuteczną interwencję Alexandru Marcowi. Dwa kwadranse po rozpoczęciu gry legioniści wyszli już na zasłużone prowadzenie. Po dobrze bitym rzucie wolnym przez Dominika Furmana futbolówka szczęśliwie odbiła się od biegnącego Tomasza Jodłowca i wpadła do bramki Dinama. Rumuni nie zdążyli jeszcze na dobre otrząsnąć się po stracie drugiego gola, a znów musieli rozpoczynać grę od środka pola. Raz jeszcze na listę strzelców wpisał się Adam Ryczkowski, który wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem rywali. Młody zawodnik Legii Warszawa w tempo wybiegł do podania od Michała Żyry ze środka pola i ze spokojem podwyższył rezultat spotkania. Tuż przed zejściem obydwu jedenastek na przerwę okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Kamil Biliński, który niedokładnie główkował po wrzutce z prawej flanki. Chwilę potem błąd przy wyjściu z bramki popełnił Dusan Kuciak i omal nie zapłacił za to najwyższej ceny w postaci utraty gola. W ostatniej akcji pierwszych 45 minut legioniści po raz czwarty pokonali Alexandru Marca, kiedy Miroslav Radović z najbliższej odległości sfinalizował podanie od Michała Masłowskiego.

Po zmianie stron do ataku ruszyła Legia. To jednak Rumuni znów pierwsi stworzyli sobie dobrą okazję do gola. Kamil Biliński ładnym strzałem próbował zaskoczyć Dusana Kuciaka, lecz Słowak piękną interwencją wybił piłkę na rzut rożny. W 55. minucie Miroslav Radović zakręcił na skrzydle jednym z rywali, dograł do niepokrytego Guilherme, a mocną próbę Brazylijczyka z najwyższym trudem odbił Alexandru Marc. Przez kolejne kilkanaście minut legioniści zamknęli swoich rywali na połowie boiska. Piłkarze z Bukaresztu skupiali się na grze z kontry i ograniczali tylko do prób przeprowadzania szybkich ataków. "Wojskowi" potem oddali inicjatywę Rumunom, czego efektem był dla nich drugi gol. W 78. minucie fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Marius Nicuale, który uderzeniem z półwoleja nie dał żadnych szans bramkarzowi Legii.

Dinamo Bukareszt 2-4 (1-4) Legia Warszawa