Marek Saganowski w walce z obrońcami Dnipro - fot. Mishka / Legionisci.com

Sparing: Dnipro Dniepropietrowsk 3-1 Legia

Legia Warszawa przegrała na zgrupowaniu w Hiszpanii z Dniprem Dniepropietrowsk 1-3. Jedynego gola dla mistrzów Polski, którzy zagrali w nieco rezerwowym składzie, zdobył w 80. minucie Marek Saganowski. Dla Ukraińców trafienia zaliczyli Nikola Kalinić, Roman Zozula i Matheus. Był to ostatni sparing legionistów przed powrotem do rozgrywek.

Pierwsze minuty spotkania należały do Dnipro. Ukraińcy z łatwością radzili sobie z odbiorem piłki i zdominowali środek pola. Na skrzydle z dobrej strony pokazywał się także Matheus, który nie miał większych problemów z ogrywaniem Tomasza Brzyskiego. Przewaga rywali Legii została udokumentowana w 19. minucie gry. Nikola Kalinić przejął podanie od jednego z partnerów i mocnym uderzeniem nie dał najmniejszych szans debiutującemu w Legii Arkadiuszowi Malarzowi. Z biegiem czasu Dnipro przeważało coraz mocniej. W 28. minucie po raz drugi na listę strzelców mógł wpisać się Kalinić, lecz nieczysto trafił w piłkę dograną z lewej strony boiska. Gracze Henninga Berga nie mieli żadnego pomysłu na to, jak przedrzeć się przez defensywę przeciwników. Ich ataki były z łatwością rozbijane przez skonsolidowaną obronę Ukraińców. Pięć minut przed przerwą z dobrej strony pokazał się Malarz. Nowy golkiper stołecznego zespołu w dobrym stylu wybronił strzał Jewhena Konoplanki, który urwał się Bartoszowi Bereszyńskiemu i wpadł w szesnastkę Legii, oddając mocne uderzenie. Tuż przed zejściem obydwu drużyn do szatni Tomasz Brzyski dośrodkował do Orlando Sa, ale Portugalczyk przegrał walkę o górną piłkę z wyskakującym Janem Lastuvką.

Druga część meczu rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Dalej atakowało Dnipro, a rozkojarzona Legia pozwalała przeciwnikom na coraz więcej. W 50. minucie błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił wprowadzony Konrad Jałocha, który trafił wprost w nadbiegającego jednego z rywali. Na jego szczęście obyło się bez większych konsekwencji. Za kilkadziesiąt sekund golkiper legionistów musiał już wyciągnąć futbolówkę z siatki. Roman Zozula wykończył szybki atak swojego zespołu i skierował piłkę do bramki warszawskiego klubu. Po godzinie gry na jeden z nielicznych strzałów zdecydował się Tomasz Brzyski, lecz trafił wprost w Orlando Sa. W 65. minucie dobrą szansę z rzutu wolnego miał Helio Pinto. Pomocnik mistrzów Polski strzelił beznadziejnie - futbolówka minęła poprzeczkę o kilka dobrych metrów. Kilkadziesiąt sekund potem ten sam zawodnik przymierzył już nieco lepiej, ale też nie trafił chociażby w światło bramki. Blisko kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry kontaktowego gola mógł zdobyć Norbert Misiak. Młody zawodnik Legii strzelał z pierwszej piłki po podaniu od Michała Kucharczyk i świetną interwencją popisał się Jan Lastuvka. Napory legionistów przyniosły wreszcie skutek w 80. minucie gry. Wówczas ze świetnej strony pokazał się Michał Kucharczyk, który szarpnął lewym skrzydłem, dograł do Marka Saganowskiego, a jemu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki. Wydawało się, że Legia pójdzie za ciosem, ale to Dnipro szybko wyszło na ponowne dwubramkowe prowadzenie. Matheus popisał się precyzyjnym strzałem, po którym Jałocha musiał po raz drugi sięgnąć po futbolówkę do własnej bramki. Dwie minuty przed końcem meczu Helio Pinto przytomnie podał do biegnącego Michała Kucharczyka, którego strzał bez najmniejszych problemów złapał Jan Lastuvka.

Dnipro Dniepropietrowsk 3-1 (1-0) Legia Warszawa
1-0 Kalinić 19