Młodzież: mecze sobotnie i niedzielne

Interesujące pojedynki rozegrały w sobotę dwie najstarsze drużyny młodzieżowe Akademii. Juniorzy starsi mimo wąskiego, nieco odbiegającego od optymalnego składu po dobrej pierwszej i nieco słabszej drugiej połowie zremisowali 0-0 ze współliderem zachodniej grupy CLJ Lechią Gdańsk. Juniorzy młodsi zremisowali z kolei 0-0 z Lechem Poznań, grając blisko pół godziny w osłabieniu po czerwonej kartce za zagranie ręką. W niedzielę Legia 99 wygrała 2-1 z Legią 2000.

Legia 96/7 0-0 Lechia Gdańsk 96/7

Strzały (celne): Legia 11 (4) - Lechia 15 (6)

Legia: Leleń - Majewski [98], Żyro [98], Ostrowski [98], Gapczyński - Kozak (69' Gracz testowany), Szrek, Szczepański [98], Tomasiewicz, Suchanek - Anczewski

Z uwagi na choroby i powołania do kadr narodowych legioniści wystąpili w sobotę w składzie mocno uzupełnionym graczami młodszego rocznika, szczególnie widoczne to było w szykach obronnych. W pierwszej połowie nie było jednak tego widać - legioniści zepchnęli wicelidera do obrony i mogli, a nawet powinni prowadzić - kilkakrotnie na listę strzelców mógł się wpisać choćby sam Michał Suchanek. Z kolei po trafieniu Kamila Anczewskiego arbiter, chyba słusznie, odgwizdał pozycję spaloną. Po przerwie grający jednym składem legioniści (z których część narzekała do tego na różne dolegliwości) stopniowo opadali z sił, a kilka groźnych sytuacji stworzyli sobie gdańszczanie. Jedna z nich zakończyła się trafieniem, ale dobijający również był na pozycji spalonej. Zakończyło się remisem, z którego obie strony mogły nie być do końca zadowolone, ale w kontekście dalszej części sezonu jest wartościowym wynikiem.

Legia 98/9 0-0 Lech Poznań 98/9

Strzały (celne): Legia 8 (1) - Lech 10 (6)

Legia: Bąbel (53' CZ) - Klimala, Bondarenko*, Wiszorowski, Stec - Sobczyk (53' Wróblewski*), Kamiński*, Szymański*, Rymek*, Aftyka (41' Olszewski*) - Napora (41' Cichocki)

W pierwszej odsłonie meczu mocniejsza fizycznie, dynamicznie grająca drużyna Lecha starła się narzucić swoje warunki gry. Goście wielokrotnie zbliżali się do naszej bramki, ale długo nie byli w stanie oddać groźnego strzału, w efekcie mimo kilku uderzeń z dystansu, tylko w 32. minucie od bramką Legii zrobiło się naprawdę gorąco, po niecelnym strzale z 10 metrów. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy idealną okazję miał Mikołaj Napora, jednak po podaniu Rymka w sytuacji sam na sam uderzył mocno, ale nad bramką.

Po przerwie legioniści znacznie dłużej utrzymywali się przy piłce i byli nieco aktywniejsi (kąśliwy strzał Bartka Olszewskiego i doskonała okazja Piotra Cichockiego w 47. minucie), ale gdy w 53. minucie za "ratunkowe" zagranie ręką z boiska wyleciał Maciej Bąbel, można było mieć złe przeczucia. O dziwo jednak, to Legia zagraniami z pierwszej piłki utrzymywała zagrożenie z dala od własnej bramki, choć lechici nie próżnowali, szczególnie często atakując prawą stroną. W 66. minucie Sebastian Szymański trafił z wolnego w słupek, z dystansu strzelali też Wiszorowski i Stec. Lech najlepszą okazję zmarnował w ostatniej minucie gdy najaktywniejszy w ekipie gości Chodyna z ostrego kąta trafił w słupek.

Legia 99 2-1 (2-1) Legia 00
0-1 9 min. Mateusz Praszelik (as. Kacper Dziuba)
1-1 27 min. Kamil Orlik (as. Jacek Majda)
2-1 32 min. Mateusz Szwed (as. Jakub Knap)
grano 2x35 min.

Strzały (celne): Legia 99 16 (11) - 9 (6)

Legia 99: Majecki - Romański, Janicki, Pietrzyk, Knap - Olejarka, Sinior [00], Orlik, gracz testowany, Majda - Szwed [00]

Legia 00: Białoruski (36' Kossmann) - Mydlarz (60' Szulc), Gładysz, Walukiewicz, Szulc (50' Wełniak) - Sitek (63' Praszelik), Kisły (36' N. Zawistowski), Kłos (36' Neuman), Praszelik (55' Kłos), Dziuba (52' Kisły) - Wełniak (31' Cichocki)

CWKS Legia 03 U-13 2-2 Dolcan Ząbki 03
Gole: Teodor Skórski, Dawid Papazjan - Michał Jajko, Kacper Roguski

CWKS Legia 03 U-12 0-1 Józefovia Józefów 03
Gol: Łukasz Stankiewicz

Po powrocie z obozu zimowego w Gniewinie podopieczni Łukasza Winka rozegrali pierwsze mecze w ramach organizowanej przez Drukarza Warszawa Ligi Zimowej Praskiej Areny futbolu. W rozgrywkach I ligi drużyna U-13 zremisowała 2-2 z Dolcanem Ząbki, a druga drużyna uległa 0-1 Józefovii. Nasi zawodnicy mieli jeszcze dość ciężkie nogi po obozie, ale w kolejnych meczach powinni prezentować jeszcze lepszą dyspozycję. Mocna obsada ligi gwarantuje wiele ciekawych pojedynków.