Dwa punkty stracone w kwarcie, nowym rekordem Legii

Po meczu z SKK Siedlce, trzy punkty zdobyte przez siedlczan w pierwszej kwarcie spotkania (19-3), były najniższą, jaką legioniści stracili w obecnych rozgrywkach. W 19. kolejce nasi zawodnicy jeszcze przebili ten wynik, pozwalając Politechnice Poznań na zdobycie zaledwie dwóch punktów w drugiej kwarcie, wygranej 22-2.

Niewiele brakowało, a poznaniacy w drugiej kwarcie nie zdobyliby nawet jednego punktu. Jedyne punkty w tej kwarcie, na 1:24 minuty przed końcem, przyjezdni zdobyli po dość przypadkowej akcji. Niecelny rzut za trzy punkty w wykonaniu Michała Wielechowskiego, przechwycił w powietrzu Albert Krawiec i z najbliższej odległości, nieatakowany przez nikogo, dobił piłkę spod kosza.