Legia zaprasza na stadion kibiców, którzy nie chcą wyrabiać Kart Kibica
REKLAMA
REKLAMA

Legia znosi obowiązek Karty Kibica i startuje z programem lojalnościowym

Woytek, źródło: Legia Warszawa - Wiadomość archiwalna

Od rundy wiosennej Legia Warszawa znosi obowiązek posiadania Kart Kibica do kupna biletów. Od strony technicznej i tak klub jest zobowiązany ustawą do rejestrowania imienia, nazwiska, PESEL i wizerunku osoby, która chce wejść na stadion, ale kibic nie musi dodatkowo kupować za 15 zł Karty Kibica. Sama Karta Kibica nie znika, a zostaje przekształcona na program lojalnościowy o nazwie "Legiony" i daje wiele przywilejów.

- Planowaliśmy ten ruch od dawna – zaczęliśmy myśleć o likwidacji obowiązku posiadania Karty Kibica od kiedy pojawiłem się w klubie. Musieliśmy jednak zadbać o to, by przeprowadzić ten proces zgodnie z obowiązującym prawem oraz w taki sposób, by nadać Karcie Kibica jej prawdziwy sens, a więc zaoferować setkom tysięcy posiadaczy Kart Kibica program lojalnościowy oraz należne im bonifikaty. Wierzymy, że po usunięciu największej przeszkody dla fanów piłki nożnej nasz stadion zapełni się w jeszcze większym stopniu. Będziemy pilnie badać przez cały rok, jakie przełożenie ma likwidacja obowiązku posiadania Karty Kibica na frekwencję i liczymy, że nadchodząca nowelizacja Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych zniesie resztę barier dla fanów - mówi prezes Legii Warszawa, Bogusław Leśnodorski.

Możliwość kupowania biletów bez Karty Kibica skierowana jest przede wszystkim do osób, które dopiero chcą zacząć chodzić na Legię. Na pewno ułatwi też obejrzenie meczu turystom odwiedzającym stolicę.

- Nasze badania i dyskusje z kibicami pokazują, że obowiązek posiadania Karty Kibica był traktowany jako utrudnienie, a nie udogodnienie w kupowaniu biletów. Wiele osób deklarowało, że nie poszło na nasz mecz dlatego, że najpierw musiałoby wypełniać niepotrzebne formalności. Teraz wystarczy przyjść przed meczem na stadion z dokumentem tożsamości takim, jak dowód osobisty, czy prawo jazdy, i kupić bilet - mówi wiceprezes Legii Jakub Szumielewicz.

- Jako SKLW i całe środowisko kibiców od lat uważaliśmy, że wymóg posiadania Karty Kibica do kupna biletu był absurdem. Popieramy działania klubu, który znosi tę konieczność. Mamy również nadzieję, że wkrótce ustawowo zniesiony zostanie także wymóg przechowywania wizerunku i danych osób, a kupno biletu będzie równie proste, jak wejście na każde inne wydarzenie o charakterze masowym – komentuje prezes Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa, Leszek Mańk.

Kupno biletu bez Karty Kibica przez osobę, która zamierza więcej niż raz w sezonie pojawić się na stadionie nie będzie specjalnie opłacalne.
Po pierwsze: Należy osobiście udać się do Punktu Obsługi Kibica z dokumentem tożsamości (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymacja ubezpieczeniowa, akt urodzenia z nr PESEL, tymczasowy dowód osobisty). Na miejscu zostanie wykonane zdjęcie i rejestracja w systemie
Po drugie: bilet można kupić jedynie w kasach klubowych
Po trzecie: nie będzie można kupić biletu na Żyletę (15:35 - zmiana, info nieaktualne - będzie można kupić)
Po czwarte: bilet będzie o 5 zł droższy niż dla osób posiadających Karty Kibica.
Po piąte: do wejścia na stadion potrzebny będzie papierowy bilet i dokument tożsamości ze zdjęciem

Przy obowiązującej ustawie i tak oznacza to, że dane zostały zapisane w systemie - po prostu nie jest generowany kolejny plastikowy dokument. Klub informuje, że ze sprzedaży internetowej korzysta w tej chwili 80 procent kibiców, a żeby z niej korzystać wymagana jest Karta Kibica. Każdy kibic może zrezygnować z posiadania Karty Kibica, ale w chwili obecnej nie ma to żadnego sensu, tym bardziej, że karnet mogą kupować tylko posiadacze Kart Kibica. Obowiązujące do tej pory Karty Kibica Legii Warszawa nie tracą swojej ważności.

Więcej informacji na temat kupowania biletów bez Karty Kibica znajdziecie na bezkarty.legia.com.

fot. Legia Warszawa

Program Lojalnościowy LEGIONY


fot. Legia Warszawa

Drugą informacją związaną z Kartami Kibica jest start programu lojalnościowego o nazwie "Legiony". Idea programu opiera się na wynagradzaniu lojalności kibiców w stosunku do klubu rozumianej jako obecność na meczach. Najwierniejsi fani będą mogli otrzymać takie nagrody jak spacer po dachu stadionu, udział w prezentacji taktyki zespołu organizowanej przez trenera pierwszej drużyny, obecność w tunelu przed meczem, robienie zdjęć z murawy i innych opcji umożliwiających dostęp za klubowe kulisy.

Program startuje przed meczem z Jagiellonią Białystok. Kibice uzyskują różne rangi wojskowe wzorowane na rangach istniejących w Legionach Polskich w 1916 roku.

- Program lojalnościowy dla kibiców Legii ma nagrodzić tych, którzy są z drużyną najczęściej: tych, dla których zimowy mecz Pucharu Polski, czy pierwsza runda eliminacji w rozgrywkach europejskich, są tak samo ważne, jak decydujące spotkania rundy mistrzowskiej. Naszym celem jest, by dać tym ludziom wspomnienia na całe życie, nagrodzić ich w sposób, którego nie da się kupić, zbliżyć do Klubu, pokazać go od kuchni i podziękować za wsparcie. Tych, którzy będą na 100% meczów w sezonie czeka coś naprawdę specjalnego – mówi Bogusław Leśnodorski.

Dzięki „Legionom” każdy fan Legii sprawdzi i uzupełni także swoją historię kibicowania, uaktualnianą na bieżąco danymi z klubowego systemu biletowego. Już teraz w jednym miejscu znajdą się mecze archiwalne, a każdy będzie mógł samodzielnie dodać te domowe i wyjazdowe. To szczególnie atrakcyjne dla tych, którzy chcieliby widzieć, jak wyglądało ich życie z Legią i liczą lata oraz mecze, na których byli.

Program będzie dostępny pod adresem legia.com/legiony. Szczegółowe zasady programu znajdziecie tutaj (PDF).

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.