REKLAMA

Sergej Chitrikow: Dla Legii odrzuciłem ofertę z czołowego klubu

Bodziach, źródło: weszlo.com - Wiadomość archiwalna

Legia niedawno zatrudniła w roli skauta Sergeja Chitrikowa, który wcześniej sprowadzał zawodników do Lecha Poznań. Chitrikow w rozmowie z Weszło mówi, że przez 7 miesięcy na własne życzenie był bezrobotny. "Czułem, że potrzebuję bodźca do rozwoju, a taki dostałem od Legii.
Tutaj mogę na stałe przyglądać się pierwszej drużynie, jestem w kontakcie z trenerem Bergiem, pozostałymi skautami... Cała współpraca zapowiada się bardzo dobrze. Zresztą, odrzuciłem ofertę z klubu – powiedzmy – na poziomie FC Basel, żeby tutaj przyjść. To o czymś świadczy" - mówi.

Nowy skaut Legii wyjaśnił dlaczego zdecydował się na pracę dla mistrza Polski, nie zaś atrakcyjną ofertę z zachodniego klubu. "Jedni korzystają ze skautów regionalnych, drudzy mają np. stałych obserwatorów w danym kraju, którzy nie obcują na stałe z drużyną i jedynie podsyłają raporty. Taka praca jest wygodna, ale mało rozwijająca. Gdybym przyjął ofertę z zagranicy, działałbym w ten sposób, mając jednak świadomość, że na pięć lat jeden, maksymalnie dwóch zawodników trafi do klubu z mojego polecenia. Jasne, tacy skauci są potrzebni, ale mi zależało na czymś więcej – obserwowaniu wielu rynków" - wyjaśnia w rozmowie z weszlo.com.

Urodzony na Białorusi, ale wychowany w Polsce Chitrikow przekonuje, że nie skupia się obecnie na rynku białoruskim, bo tamtejsza liga jest po prostu słaba. "W tym 10-milionowym kraju raz na pięć lat znajdziesz zawodnika, który może nada się do Lecha, ale do Legii już niekoniecznie. Wykładanie pieniędzy na szersze obserwacje mija się z celem" - mówi. Nie miał również nic wspólnego z próbą ściągnięcia do Lecha Henrika Ojamy. "Ojamaa nie jest w moim typie, ale uważam, że w Lechu miałby większe szanse na przebicie niż w Legii. Problem tylko w tym, że powtarzał, że chce grać w ataku, a trener widział go na skrzydle" - mówi.

Całą rozmowę możecie przeczytać tutaj.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.