Statystyki meczu z Pogonią Prudnik

Dominacja Legii na tablicach była w sobotę niepodważalna. Nasz zespół zanotował 47 zbiórek, przy zaledwie 18 rywali. Spora w tym zasługa wielu niecelnych rzutów Pogoni. Prudniczanie trafiali z gry z 33 procentową skutecznością, legioniści mieli 56%.

W końcu nie raziła skuteczność rzutów wolnych. Nasi gracze trafili 17 z 19 prób. Najczęściej na linii rzutów wolnych stawali najczęściej faulowani (po 6 razy) Arek Kobus i Czarek Trybański. Nadspodziewanie dobrze dla gości wyglądają statystyki bloków - drużyna z Opolszczyzny zaliczyła ich 8 (z czego sam Nowakowski 6), przy zaledwie dwóch w wykonaniu legionistów.

Świetną skutecznością z gry (7/8) może pochwalić się Czarek Trybański, który zdobył w meczu 19 punktów. Najlepiej zbierającym był Mateusz Bierwagen - co ciekawe wszystkich 10 zbiórek zanotował w pierwszej połowie. Najdłużej na parkiecie przebywał właśnie Bierwagen (26:21) oraz Marcel Wilczek (26:39). Jedynym zawodnikiem, który nie pojawił się na parkiecie był Damian Cechniak.

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 13-11, 31-19, 38-33, 46-36, 56-36, 65-47, 80-51, 101-61

Punkty po stratach: 18-18
Punkty spod kosza: 50-22
Punkty drugiej szansy: 6-7
Punkty po szybkim ataku: 16-11
Punkty zmienników: 46-9

Najwyższe prowadzenie: 43-0
Najwyższa seria punktowa: 14-0 (58-36) - 7-0 (36-33)