Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Kolejki kibiców do oddania krwi - fot. Krewcy Legioniści
Kolejki kibiców do oddania krwi - fot. Krewcy Legioniści
Poniedziałek, 2 marca 2015 r. godz. 23:02

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Rekordowa zbiórka krwi na Legii!

Dariusz Chojnacki, Krewcy Legioniści, źródło: Legionisci.com

28 lutego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na stadionie Legii odbyła się honorowa zbiórka krwi. Akcja zorganizowana została przez KHDK Krewcy Legioniści we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa. Kiedy kilka miesięcy temu zaczęliśmy organizować akcję zamówiony był jeden autokar do poboru krwi.
Fotoreportaż ze zbiórki krwi

Wiadomo było, że okres zimowy z uwagi na wiele infekcji i zachorowań to dość trudny czas na przeprowadzanie takiej akcji. Dopiero na kilkanaście dni przed dniem zbiórki otrzymaliśmy prośbę z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie o możliwość przeprowadzenia zbiórki na dwa autokary, z uwagi na niski stan zapasów krwi w Warszawie. Na nasze wątpliwości czy damy radę „ogarnąć” dwa autokary usłyszeliśmy odpowiedź: "A kto ma to zrobić jeśli nie wy - kibice Legii?". Po takiej odpowiedzi nie zostało nam nic innego, jak potwierdzić udział dwóch autokarów-krwiobusów i zacząć przygotowania do zbiórki.

fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści

Zbiórka rozpoczynała się o 10:00 a już około 9:30 pod stadionem zgromadzili się pierwsi krwiodawcy. Ich ilość na starcie akcji zapowiadała, że nie powinniśmy się obawiać tego dnia o frekwencję. Praktycznie przez cały czas zbiórki do dwóch autokarów stała długa kolejka.

Dzięki Legii Warszawa, każdy honorowy krwiodawca który oddał w naszej zbiórce krew otrzymał bilet na niedzielny mecz naszego klubu z Podbeskidziem.

fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści

Akcja pierwotnie zaplanowana została do godziny 15:00 lecz z uwagi na bardzo duże zainteresowanie krwiodawców została przedłużona o prawie dwie godziny. Łącznie do honorowego oddania krwi zarejestrowało się 193 osoby. Natomiast po przeprowadzonym badaniu do donacji dopuszczono 164 osoby. Według informacji, które otrzymaliśmy była to jedna z największych akcji zbiórki krwi przeprowadzonych przez krwiobusy w Warszawie w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy!

Po prostu po raz kolejny pokazaliśmy siłę kibiców Legii Warszawa i drzemiący w nas potencjał. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za udział w akcji. Na Waszą krew czekało wielu potrzebujących.

fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści

Specjalne podziękowania dla załogi autokarów z RCKiK za zgodę na przedłużenie akcji. Dzięki temu udało się osiągnąć taki wynik.

Każdy krwiodawca mógł również przekazać otrzymane za oddanie krwi czekolady dla podopiecznych domów dziecka. Łącznie udało się zebrać kilkaset tabliczek czekolady.

Ponadto podczas sobotniej akcji Warszawscy Fanatycy prowadzili zapisy potencjalnych dawców szpiku. Podczas tych zapisów na potencjalnego dawcę zgłosiło się aż 158 osób!

JESZCZE RAZ BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W SOBOTNEIJ ZBIÓRCE.

Fotoreportaż ze zbiórki krwi

fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy LegioniściKomentarze: (5)

mati, 02.03.2015 23:19:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Niestety nie mogłem oddać krwi w tym terminie, bo robiłem to już w styczniu. W następnej takiej akcji będę na pewno!

Krwiodawca, 02.03.2015 23:19:50 - *.dynamic.chello.pl

Rewelacja!
Jeśli ta ilość to prawda to po prostu szok!
Według moich informacji na największej do tej pory akcji autokarowej zbiórki krwi w Warszawie oddało krew niespełna 160 osób. Była to akcja Moto Serce w 2014 roku na Bródnie.

(L), 03.03.2015 07:50:57 - *.51

Podobno największą autokarową, jednodniową zbiórką krwi w Polsce była zbiórka krwi przeprowadzona przez owsiaka na brudstook. W 2014 roku oddało wtedy krew grubo ponad 200 osób (nie ma dokładnych danych).

Biorąc to pod uwagę to Nasz wynik 164 osoby jest poprostu rewelacyjny!

Oby tak dalej!
CAŁA LEGIA ZAWSZE RAZEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anty Tusk, 03.03.2015 08:29:36 - *.internetdsl.tpnet.pl

Szacunek dla wszystkich obecnych. Brawo !!!

pato, 03.03.2015 14:52:43 - *.dynamic.chello.pl

mało tego - osoby po 14 przychodzące odchodziły z kwitkiem :) pewnie 200 by pękło bez problemu...

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!