Statystyki meczu z Sokołem

Koszykarze Legii w Łańcucie zanotowali skuteczność z gry na poziomie 41 procent, zbliżoną do Sokoła (42,4%). Nasi zawodnicy skuteczniej wykonywali rzuty osobiste, trafiając 21 z 24 z nich. Do tego nasz zespół zebrał 5 piłek więcej i popełnił więcej strat niż gospodarze (18-13).

Gospodarze oddali aż 31 rzutów za 3 punkty, z których trafili 8. Najczęściej faulowanym zawodnikiem był Maciej Klima (7 razy), w naszej drużynie najwięcej przewinień popełniono na Trybańskim i Bierwagenie - po 5. Aż trzech zawodników Legii oddało w sobotnim meczu powyżej dziesięciu rzutów z gry - Bierwagen (3/13), Marcel Wilczek (5/11) i Arek Kobus (4/11).

W Łańcucie prowadzenie zmieniało się siedmiokrotnie, a gospodarze o niespełna dwie minuty dłużej utrzymywali prowadzenie. Najważniejszy jednak jest końcowy wynik, a ten zapewnił Legii dwa punkty. W naszym zespole najdłużej zagrali Bierwagen (36:02), Łukasz Wilczek (32:07) i Marcel Wilczek (31:08). Na parkiet nie wyszli Damian Cechniak i Bartek Ornoch.

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 9-7, 17-14, 21-23, 34-33, 45-45, 57-56, 65-66, 76-78

Punkty po stratach: 14-5
Punkty spod kosza: 32-34
Punkty drugiej szansy: 16-15
Punkty po szybkim ataku: 6-4
Punkty zmienników: 27-25

Najwyższe prowadzenie: 7-7
Najwyższa seria punktowa: 6-0 (34-31) - 7-0 (45-52)