Młodzież: Legia '00 5-0 Pogoń Grodzisk

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Z lekkim opóźnieniem rozgrywki ligowe rozpoczęli legioniści z rocznika 2000. W pierwszej kolejce ich przeciwnikiem był beniaminek Ekstraligi - Pogoń Grodzisk. Legioniści przez praktycznie cały mecz mieli znaczącą przewagę i już do przerwy prowadzili 3-0 po golach Kłosa, Dziuby i Szweda. Po przerwie na 4-0 podwyższył po rajdzie solowym Neuman, a wynik ustalił samobójczym strzałem jeden z obrońców Pogoni.

Już przed przerwą trzykrotnie w doskonałych sytuacjach był Mateusz Szwed, a rzutu karnego nie zdołał wykorzystać Kuba Sinior. W drugiej odsłonie, mimo kilku strzałów z dystansu, grodziszczanie długo nie mogli przedostać się pod bramkę Legii. Podopieczni Rafał Klimkowskiego szybko przechwytywali piłkę i choć momentami brakowało im koncentracji bądź nierozsądnie wybierali pakowanie się w zagęszczony środek pola zamiast rozciągnąć grę, jeszcze parokrotnie mogli podwyższyć wynik. Po golu na 4-0 piłkarze Pogoni przestali wierzyć w korzystny wynik i kwestią czasu była kolejna bramka - po ostrej wrzutce Szweda obrońca z Grodziska sam zaskoczył swojego golkipera. Goście mieli w końcówce szansę na gola honorowego, ale dwukrotnie w sytuacjach sam na sam odważnymi interwencjami zapobiegł nieszczęściu golkiper Legii Filip Białoruski.

Legia 2000 5-0 (3-0) Pogoń Grodzisk Maz. 2000
1-0 9 min. Wiktor Kłos (z dystansu)
2-0 24 min. Kacper Dziuba (as. Mikołaj Neuman)
3-0 32 min. Mateusz Szwed (as. Michał Mydlarz)
4-0 43 min. Mikołaj Neuman (b.a., po solowej akcji)
5-0 64 min. gol samobójczy (as. Mateusz Szwed)

Legia: Białoruski - Mydlarz (36' Sitek), Walukiewicz, D. Cichocki, Szulc (36' N. Zawistowski) - Dziuba, Ostrowski, Kłos, Sinior (Kpt), Neuman - Szwed
Trener: Rafał Klimkowski