Statystyki meczu z Astorią

Zdecydowana wygrana na tablicach (45-32) i bardzo dobra skuteczność (56,9% z gry), to w głównej mierze zdecydowało o wygranej naszego zespołu w Bydgoszczy. Legioniści zanotowali co prawda zbyt wiele strat (17), ale jako, że dość szybko osiągnęli wysokie prowadzenie, nie miały one większego wpływu na końcowy wynik.

Nasi rezerwowi zdobyli w sobotę aż 51 ze 101 punktów zespołu. Tylko w pierwszych minutach meczu Astoria prowadziła, łącznie przez 5 minut i 17 sekund. Legia już na początku drugiej kwarty odjechała na 14 punktów i później z każdą minutą powiększała swoją przewagę, która po punktach Bierwagena na 101-59 osiągnęła 42 oczka.

Aż 18 zbiórek w sobotnim meczu zanotował Marcel Wilczek. Legionista do przerwy miał na swoim koncie niewiele mniej zbiórek niż... cały zespół z Bydgoszczy. Marcel trafił ponadto aż 9 z 13 rzutów z gry i zaliczył jeden blok. Aż sześć bloków na swoim koncie zapisał Damian Cechniak. Nasz środkowy tym razem mecz z Astorią rozpoczął w wyjściowej piątce, a na parkiecie spędził niespełna 22 minuty. 13 minut zagrał Bartek Ornoch, który trafił dwie trójki. Świetnie w mecz wszedł także Malewski, który zaraz po wejściu trafił trzy trójki. W całym meczu w 17 minut zdobył 19 punktów.

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 9-7, 14-17, 20-34, 25-51, 35-62, 42-79, 51-88, 59-101

Punkty po stratach: 16-26
Punkty spod kosza: 32-44
Punkty drugiej szansy: 9-19
Punkty po szybkim ataku: 16-30
Punkty zmienników: 17-51

Najwyższe prowadzenie: 3-42
Najwyższa seria punktowa: 7-0 (53-88) - 11-0 (37-73)