Statystyki meczu z Lechem

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W Poznaniu legioniści mogli zapewnić sobie spokojne najbliższe tygodnie ligowej walki. Warunkiem było pokonanie Lecha. Niestety podopieczni Henninga Berga pokazali, że wiosną nie są w najwyższej formie. Meczowe statystyki pokazują, że wynik przy Bułgarskiej wcale nie był niesprawiedliwy.

suma (1. połowa + 2. połowa)

Przez 90 minut niedzielnego spotkania piłkarze Legii bramce Jasmina Buricia zagrozili tylko siedem razy. Cztery ze strzałów oddanych przez legionistów były celne. Bramkarz gospodarzy dał się pokonać tylko raz. Gracze Lecha w stronę bramki Legii strzelali 14 razy. Wiele powodów do niezadowolenia miał Dusan Kuciak. Po zastąpienia w bramce Arkadiusza Malarza, Słowak przepuścił dwa pierwsze strzały i "wojskowi" przegrywali 0-2.

Wśród piłkarzy Legii najczęściej bramce rywali zagrażał Michał Żyro. Legionista już w pierwszych sekundach miał szansę wpisania się na listę strzelców. Ostatecznie sztuka ta udała się tylko Michałowi Kucharczykowi.

W niedzielny wieczór piłkarze Legii bardzo rzadko popełniali faule. Przez cały mecz sędzia tylko pięć razy przerywał grę po faulach legionistów. Podopieczni Macieja Skorży przepisy przekraczali 17 razy.

Faule po stronie legionistów popełniło pięciu graczy. Żaden z nich nie przekraczał przepisów więcej niż raz.

Rywale najczęściej faulowali Ivicę Vrdoljaka. Kapitan Legii w nieprzepisowy sposób powstrzymywany był cztery razy. Po trzy razy faulowani byli Inaki Astiz i Michał Kucharczyk.

55 odbiorów i 58 strat zanotowali w niedzielnym spotkaniu piłkarze Legii. 11 odbiorów zanotował Inaki Astiz. O jedną akcję rywali mniej przerwał Tomasz Jodłowiec.

Najczęściej piłkę tracił Ondrej Duda. Słowak ustawiony został w ataku, gdzie 16 razy notował straty. Dziewięć razy futbolówkę tracił Ivica Vrdoljak.