Marcel Wilczek - fot. Bodziach / Legionisci.com
REKLAMA

Podwójna zdobycz Marcela Wilczka

Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Marcel Wilczek zaliczył czwarte w tym sezonie double-double. Tym razem ta sztuka się powiodła w rywalizacji z Astorią Bydgoszcz. Silny skrzydłowy Legii był głównym architektem zwycięstwa rzucając 25 punktów i zbierając aż 18 piłek w niespełna 25 minut. Już pierwsza kwarta pokazała, iż legionista ma swój dzień kończąc ją w imponującym stylu! 28-latek trafił rzut przez całe boisko na równo z syreną. Tym samym na jego koncie po 10 minutach spotkania widniało 8 punktów i aż 10 zbiórek.

Marcel Wilczek był bezlitosny dla rywali rzucając świetnie niemal z każdej pozycji. Jego skuteczność za 2 pkt. wyniosła 5 celnych na 6 prób. Tylko raz pomylił się na linii osobistych (3/4). Do tego dorobku dopisał 4 celne rzuty z 7 oddanych zza linii 6,75 metrów.

Podopieczny Piotra Bakuna szalał również na tablicach. 12 razy piłka trafiała w jego ręce po niecelnych rzutach rywali. Natomiast pod atakowanym koszem zaliczył 6 zbiórek, co dało łącznie imponującą liczbę 18 zb.

Dotychczas najwięcej, bo 21 punktów rzucił w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Natomiast najlepiej zbierał na tablicach w hali GKS Tychy. Wówczas zaliczył 11 zbiórek.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.