Legia Warszawa - Budowlani Lublin - fot. Woytek / Legionisci.com

Rugby: Legia 10-26 Budowlani Lublin

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W pierwszym wiosennym meczu rugbiści Legii podejmowali w Warszawie Budowlanych Lublin, którzy w tym sezonie nie przegrali. Po zaciętym meczu spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 10-26. Do przerwy legioniści przegrywali 5-14. Dziesięć minut przed końcem zmniejszyli stratę do 4 punktów, ale Budowlani szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami za 12 punktów.

Fotoreportaż z meczu - 30 zdjęć Woytka

Zdzisław Szczybelski (trener Legii): - Trochę nam zabrakło, bo nie ma co ukrywać - Lublin dominował. Podjęliśmy jednak walkę. Przy stanie 14-10 dla Lublina zabrakło trochę, żeby zdobyć punkty. Może gdybyśmy je zdobyli, mecz ułożyłby się lepiej dla nas. Później były dwa szkolne błędy - nie rozumiem tego, bo punkty były po młynie wyraźnie skręconym. Powyżej 90 stopni przerywa się akcję, a tu młyn był skręcony o 180 stopni... ale sędzia jest zawsze bliżej i były punkty dla rywala. Chwała moim zawodnikom za waleczność do końca. Taki jest sport. Pierwszy mecz wiosną i od razu zagraliśmy z zespołem z wyższej półki, bo przecież jeszcze niedawno był to ekstraligowiec. Skra również jest mocną drużyną, a reszta jest w naszym zasięgu. Trochę nas kontuzje dosięgnęły, zespół jest osłabiony, ale nie ma ludzi niezastąpionych. Ogrywamy młodych chłopaków. 2-3 sezony trzeba okrzepnąć w tej lidze i wprowadzać do drużyny jak najwięcej młodych chłopaków. Może gdyby był jakiś sponsoring, typu stypendia czy dotacje z miasta albo pieniądze od sponsorów, wtedy jest inna frekwencja treningowa i przyjemniej się pracuje.

Rugby: Legia Warszawa 10-26 (5-14) Budowlani Lublin