Młodzież: mecze sobotnie

Juniorzy starsi wygrali 1-0 z ŁKS Łódź w 23. kolejce CLJ i utrzymali pewne prowadzenie w tabeli. Drużyna U-16 pokonała na wyjeździe 2-0 MKS Piaseczno. Legia 2003 wygrała 4-0 z Bugiem Wyszków, zaś gracze o rok młodsi po pełnym dramaturgii meczu zremisowała 5-5 z Varsovią '04. CWKS Legia 2003 wygrał 4-1 z Mazowszem Miętne '02, zaś II drużyna CWKS uległa 2-5 SF Warszawa II. Więcej informacji wkrótce

CLJ: ŁKS Łódź 96/7 0-1 (0-0) Legia 96/7
0-1 75 min. Maciej Wojczuk (as. Mateusz Leleno)

Legia: Leleń - Skowron, Wieteska Ż, Najemski, Rakowski - Leleno [98] (90' Waniek [98]), Górka, Małachowski [98] (75' Suchanek), Karbowy, Kozak (46' Madeński) - Anczewski (65' Wojczuk)

MKS Piaseczno 99 0-2 Legia 99
0-1 49 min. Mateusz Olejarka (rzut karny po faulu na Bartoszu Szulcu)
0-2 59 min. Mateusz Olejarka (as. Kacper Wełniak)

Legia: Majecki – Romański (58’ Mydlarz [00]), Janicki, Pietrzyk, Szulc [00] – Kamiński (65’ Ostrowski [00]), Rymek, Praszelik [00] (70' Kłos [00]) – Wojtysiak, Majda (55’ Wełniak [00]), Olejarka (60’ Dziuba [00])

Trener Piotr Zasada o meczu: - Mecz z Piasecznem miał przebieg taki jakiego się spodziewaliśmy. Gospodarze to drużyna dobrze zorganizowana w defensywie, która swoich szans szuka przede wszystkim w ataku szybkim oraz w stałych fragmentach gry, które są w ich wykonaniu groźne. Pomimo tego, iż w ataku pozycyjnym realizowaliśmy nasze założenia dosyć dobrze, to w fazie finalizacji albo brakowało nam szczęścia albo zajmowaliśmy niewłaściwe strefy przed bramką. Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać dosyć długo aczkolwiek z przebiegu samej pierwszej połowy ewidentnie na nią zasłużyliśmy. Wynik mógł być nieco wyższy, niemniej oddać należy drużynie Piaseczna umiejętną grę w obronie. Oceniając przebieg całego spotkania nie ma co popadać w hurraoptymizm, ale we wszystkich fazach meczu zagraliśmy co najmniej poprawnie – zważywszy, że reprezentowało nas dzisiaj aż 7-miu zawodników z młodszego rocznika.

Legia 03 4-0 (1-0) Bug Wyszków 03
1-0 17 min. Konrad Rowicki b.a.
2-0 39 min. Krzysztof Wiater b.a.
3-0 50 min. Mateusz Kepal (as. Krzysztof Wiater)
4-0 54 min. Hubert Derlatka (as. Krzysztof Wiater)

Strzały (celne): Legia 25 (15) - Bug Wyszków 3 (1)

Legia: Łada - Wiater (16' Kepal [04]), Szewczyk, Wysocki, Ślusarczyk - Bindulski [04] (55' Ślendak), Ślendak (Kpt) (41' Derlatka), Rowicki - Derlatka (31' Wiater)

fot. fot. Raffi / Legionisci.com fot. fot. Raffi / Legionisci.com fot. fot. Raffi / Legionisci.com fot. fot. Raffi / Legionisci.com fot. fot. Raffi / Legionisci.com fot. fot. Raffi / Legionisci.com

Varsovia 04 5-5 (1-3) Legia 04
0-1 3 min. Patryk Rycaj (dob. strz. Kacpra Jakóbczyka)
0-2 9 min. Kacper Jakóbczyk (dob. strz. Dominika Szadkowskiego)
1-2 13 min. Igor Pańczyk
1-3 15 min. Kacper Jakóbczyk (as. Patryk Rycaj)
1-4 36 min. Kamil Sołdaj (as. Kacper Jakóbczyk)
2-4 39 min. Łukasz Makarski
3-4 41 min. Łukasz Makarski (as. Tomasz Drynkowski)
4-4 44 min.
5-4 48 min. gol samobójczy (as. Igor Pańczyk z rogu)
5-5 60 min. Kamil Sołdaj (as. Patryk Rycaj, z rzutu wolnego)

Strzały (celne): Varsovia 24 (13) - Legia 31 (18)

Legia: Mielcarz - Drabik (Sołdaj), Arkuszewski (Włoch), Paradowski - Szadkowski, Jakóbczyk, Rycaj

Mazowsze Miętne 02 1-4 (0-2) CWKS Legia 03
0-1 4 min. Teodor Skórski (as. Oliwier Marczuk)
0-2 20 min. Antoni Sidor (z dystansu)
1-2 (po rzucie wolnym)
1-3 40 min. Teodor Skórski (as. Jakub Skwirtniański)
1-4 59 min. Mateusz Sidor (dob. strz. Oliwiera Marczuka)

CWKS Legia: Dutczak - Grygorczuk, M. Sidor, A. Sidor, Sienicki, Długołęcki, Skwirtniański, Marczuk, T. Skórski, Wolski, Cetlin, Wiśniewski

CWKS Legia 03 U-12 2-5 (1-4) SF Warszawa II 03
0-1 5 min. Aleksander Lukosek
0-2 11 min. Kacper Oleksiak b.a.
0-3 22 min. Bartłomiej Kądziela [04]
0-4 24 min. Mateusz Michalski
1-4 30 min. Ignacy Skórski (as. Patryk Rozbiewski)
1-5 33 min. Kacper Oleksiak b.a.
2-5 38 min. Kacper Polak (as. Ignacy Skórski)

Strzały (celne): CWKS Legia 11 (6) - SF Wilanów 13 (9)

CWKS Legia: Kubik - Wiśniewski, Grygorczuk, M. Sidor - Polak, Michna, Cetlin, I. Skórski [04] - Rozbiewski [04] oraz: Grabiec [04], Wrotniak

Spotkanie z drużyną z Wilanowa było twardym testem dla "Wojskowych". Goście, choć przyjechali bez rezerwowych, szybciej i sprawniej operowali piłką. Przewaga umiejętności zaowocowała aż 4 golami w I połowie. Połowa z nich to prezenty wynikające ze słabego zrozumienia bloku defensywnego z golkiperem, ale piłka nożna ot gra błędów... Wprawdzie gol Ignacego Skórskiego wlał w serca kibiców nieco nadziei, ale po przerwie tylko Kacper Polak zdołał wpisać się na listę strzelców. Jak można się było spodziewać, w II odsłonie stopniowo się wyrównało, ale legioniści nie zdołali wykorzystać trzech dogodnych sytuacji, a w końcówce to Jurek Kubik musiał obronić strzał z najbliższej odległości.