Statystyki 2. meczu ze Spójnią

W drugim meczu ze Spójnią, Legia nadal miała lepszą skuteczność od rywali, za to minimalnie (33-36) przegrała walkę na tablicach. W sobotnim meczu Legia nie dawała sobie rzucać punktów spod kosza, zaś w niedzielę obie drużyny zdobyły w ten sposób po 22 "oczka".

Nasza skuteczność z gry wyniosła 42 procent, zaś rywali niespełna 38. Do tego nasi gracze zdecydowanie lepiej rzucali za 3 punkty, trafiając 11 z 27 rzutów, przy zaledwie 5/26 ze strony gości. Rzuty osobiste oba zespoły wykonywały równie dobrze - po jednym pudle.

Legioniści najgorzej prezentowali się w drugich pięciu minutach spotkania, kiedy stracili 15 punktów z rzędu, doprowadzając do stanu 11-27. Na szczęście sami trafiali seriami na przełomie trzeciej i czwartej kwarty, kiedy zanotowali serię 17 punktów z rzędu.

Najwięcej rzutów w obu zespołach oddali rozgrywający. Łukasz Wilczek zanotował bilans 7/17 z gry, zaś Marcin Stokłosa 5/15. Słabiej niż zwykle trafiał Marcel Wilczek (2/10). Najskuteczniejsi w naszym zespole byli Kobus (4/5 z gry), Malewski (2/2) oraz Bierwagen (4/7). Najwięcej zbiórek zaliczył Marcel Wilczek - 6. Czarek Trybański, który tym razem zagrał tylko 16 minut zebrał 3 piłki i zaliczył 2 bloki.

W niedzielnym meczu najdłużej na parkiecie przebywali Łukasz Wilczek (35:17), Marcel Wilczek (33:33) oraz Aleksandrowicz (29:44). Krótko zagrali Świderski (6:11), Cechniak (5:14), Paszkiewicz (5:08) i Kwiatkowski (4:43) - żaden z nich nie zdobył punktu. Cały mecz na ławce spędził Bartek Ornoch, zaś poza kadrą znalazł się Bartek Bojko.

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 11-12, 11-24, 21-31, 32-40, 41-49, 52-54, 63-56, 73-61

Punkty po stratach: 13-15
Punkty spod kosza: 22-22
Punkty drugiej szansy: 4-17
Punkty po szybkim ataku: 6-15
Punkty zmienników: 20-3

Najwyższe prowadzenie: 12-18
Najwyższa seria punktowa: 17-0 (61-54) - 15-0 (11-27)