Czesław Michniewicz odmienił Pogoń - fot. Misgka / Legionisci.com
REKLAMA

Michniewicz: Naszym celem pierwsza ósemka

Woytek, źródło: pogonszczecin.pl - Wiadomość archiwalna

- Każdy klub i trener mają swoje cele. Naszym jest awans do pierwszej ósemki. Zrobimy wszystko, żeby zagrać jak najlepsze spotkanie. Czy to wystarczy do awansu? Czas pokaże. To spotkanie ma duży ciężar gatunkowy, ale nadal wszystko zależy tylko od nas. Jesteśmy w takiej sytuacji, że punkty zdobyte na Łazienkowskiej dadzą nam awans do pierwszej ósemki - mówi przed środowym meczem Czesław Michniewicz.

- Niemniej jest to bardzo trudne zadanie, jedziemy do Mistrza Polski, który nie ma jeszcze zagwarantowanego pierwszego miejsca w tabeli przed podziałem punktów. Wiemy, że Legia i Lech chcą grać między sobą na własnych stadionach - dodaje trener Pogoni Szczecin.

- Marzyliśmy o tym „finale”, a finały zawsze są trudne. Ważne będzie to, w jaki sposób podejdziemy do tego psychicznie, jakie będzie nasze nastawienie zwłaszcza w początkowej fazie meczu. Na Legii każdemu gra się trudno. Mam nadzieję, że szybko się z tym uporamy – dodał Michniewicz.

W spotkaniu z Legią nie zagra Hubert Matynia (nadmiar kartek), ale to nie wszystkie kłopoty kadrowe sztabu szkoleniowego. - Martwi to, że nie wszyscy zawodnicy są w 100% zdrowi. Problemy nadal ma Marcin Robak oraz Wojtek Golla, który podkręcił staw skokowy. Zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o defensywnych zawodników nie mamy. Na pewno pojadą z nami zawodnicy, którzy grali ostatnio w rezerwach. Mam na myśli m.in. Michała Koja, który zagrał w „dwójce” dwa dobre spotkania. Całą „18” podam w szatni po dzisiejszym treningu – mówił trener Pogoni.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.