Guilherme strzelił w środę dla Legii pierwszego gola - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Guilherme: Chcemy zwyciężać już do końca

Fumen i Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Mieliśmy strategię nakreśloną przez trenera, ale niestety na początku wszystko się zmieniło, ponieważ straciliśmy bramkę. Tak naprawdę to była jedyna sytuacja Pogoni w tym meczu. Przez cały tydzień trenujemy, żeby na boisku pokazywać nasze umiejętności. Nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Byliśmy dzisiaj skoncentrowani, kontrolowaliśmy Pogoń i skończyło się tak, jak się skończyło - mówi po środowym meczu Guilherme.

Legia nadal jest liderem tabeli. - Punkt przewagi nad Lechem to dla jednych dużo, a dla drugich mało. Jest jak jest. Na szczęście dzisiaj udało nam się utrzymać pierwsze miejsce. Teraz zrobimy wszystko, aby zwyciężać już do końca - twierdzi Brazylijczyk. - Czy to problem, że teraz zagramy z Lechem dwa razy z rzędu? Prędzej czy później i tak byśmy się z nimi zmierzyli. Nie ma problemu z tym, że będziemy grali jeden mecz po drugim. To są mecze, które przyciągają uwagę publiczności. My się bardziej sprężamy na takie pojedynki i już nie możemy się doczekać - dodaje pomocnik.

Guilherme krótko opisał także ekstraklasę i reformę rozgrywek. - Polska liga jest bardzo trudna, ponieważ tutaj wszystkie drużyny, nawet te teoretycznie słabsze, bardzo mocno walczą. Wszyscy prezentują futbol bardzo fizyczny, ustawiają się głównie defensywnie i grają z kontrataku. Jest naprawdę trudno - powiedział legionista. - Wydaje mi się, że system jest, jaki jest... Zostało to stworzone po to, aby o coś grać do samego końca. My się musimy do tego zastosować. Komentowanie tego to nie moja sprawa - kontynuuje zawodnik.

Brazylijczyk ostatnio coraz częściej gra w pomocy. - Myślę, że wypadam dobrze na tej pozycji. Czuję się na niej świetnie. Oczywiście, to nie moja sprawa, aby decydować o tym, gdzie będę grał. Do wszystkiego się będę stosował - zakończył Guilherme.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.