Mikołaj Czaja - fot. Kasia / Legionisci.com
REKLAMA

Czaja: Liczyłem się z tym, że nie będziemy już tak skuteczni

Hugollek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Mikołaj Czaja (trener Stali Ostrów): To był trochę inny mecz niż ten sobotni. Liczyliśmy się z tym, że nasza skuteczność nie będzie na takim poziomie jak wczoraj, bo w sobotę mieliśmy fenomenalną i właściwie to jest niemożliwe, żeby utrzymać ją na tak wysokim poziomie przez dwa mecze z rzędu. Mieliśmy przygotowane alternatywne rozwiązanie, ale niestety nie wychodziły nam do końca tak jak sobie założyliśmy.
Mieliśmy problem, bo penetracja była, ale nie była kończona tak, jak to sobie zakładaliśmy.

Można powiedzieć, że nastąpiło zmęczenie "materiału?
- 70 procent to jest zmęczenie, które nasila się z meczu na mecz. Nasza rotacja jest zawężona, bo my od początku byliśmy przygotowani do innej, a brak Andrzejewskiego nam to zmienił i widoczne jest większe zmęczenie pozostałych graczy, którzy przez tę absencję, muszą grać więcej. Mam nadzieję, że do środy się zregenerujemy i będzie kolejny bardzo dobry, zacięty mecz, mam nadzieję, że zakończony happy-endem dla nas.

Atut własnego parkietu może mieć znaczenie w decydującej konfrontacji?
- Tak, na pewno jest, chociaż w play-offach okazuje się, że nie aż tak bardzo jak w sezonie zasadniczym. Twierdza Stali padła właśnie dzięki Legii, a my wygraliśmy w Warszawie. Oczywiście lepiej gra się u siebie i cieszę się, że ten ostatni mecz jest u nas.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.