Wojciech Pisarczyk - fot. Bodziach / Legionisci.com
REKLAMA

Pisarczyk: Mecz pod nasze dyktando

Bodziach, źródło: wlkp24.info - Wiadomość archiwalna

W środowym meczu najskuteczniejszym zawodnikiem Stali był Wojciech Pisarczyk. Zawodnik spędził na parkiecie 34 minuty, zdobył 20 punktów (7/17 z gry), zaliczył 11 zbiórek (5 w ataku) i wymusił 5 przewinień. "To był najlepszy mecz tej serii, kontrolowaliśmy grę. Właściwie z całej serii meczów z Legią, można powiedzieć, że to był jedyny mecz, który toczył się pod nasze dyktando" - powiedział w rozmowie z wlkp24.info zawodnik Stali.

"Konsekwentny atak, cierpliwie realizowany, szukaliśmy siebie do ostatnich sekund. W poprzednich meczach nasza gra tak dobrze nie wyglądała, nawet w meczach, które wygraliśmy. W piątym meczu graliśmy mądrze, takiej koszykówki chcemy. Byliśmy bardzo dobrzy na desce, a mieliśmy z tym wcześniej problemy. Ograniczyliśmy poczynania wysokich Legii, może poza Kobusem, który szuka swoich pozycji dalej od kosza, jest bardzo aktywny i po zamianach krycia wykorzystywał swoje przewagi. Broniliśmy agresywnie, z podwajania było dużo wyrwanych piłek i kontrataków.
Bardzo lubię dzielić się piłką, szukać przewag i słabych punktów przeciwnika. Ale nie tylko ja na to pracuję. Cieszę się, że to wychodzi skutecznie, a swoją grą w obronie i skutecznym atakiem, mogłem pomóc drużynie. To jest dla mnie najważniejsze" - powiedział Pisarczyk.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.