Statystyki 5. meczu ze Stalą

Legia w środę była mniej skuteczna od Stali i nie wykorzystała przewagi wzrostu. Legioniści tym razem zdobyli tylko o 2 punkty więcej spod kosza, a w I połowie zanotowali zaledwie 1/13 za 3 punkty. Po zmianie stron nasi gracze dołożyli 5 trójek w kolejnych 15 próbach.

O porażce zdecydował przestój w 16 minucie. Od stanu 22-17 na naszą korzyść, rywale zdobyli 16 kolejnych punktów. W całym meczu nasz zespół prowadził przez niespełna 5 minut - tylko w pierwszej połowie. Zupełnie wyłączony z gry przez Żurawskiego został Czarek Trybański, który zaliczył 8 zbiórek i jeden blok, ale nie zdobył choćby punktu. Słabo punktowali także pozostali gracze pierwszej piątki. Aleksandrowicz miał zaledwie 1/9 z gry, Paszkiewicz 2/10, a Wilczek 3/10. W zespole Stali tym razem bardzo dobrze zagrali rezerwowi - zarówno Zębski, jak i Sirijatowicz dali dobre zmiany. Nawet słabsza dyspozycja Sulińskiego (1/11 z gry) nie pomogła naszej drużynie.

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 7-2, 17-14, 17-20, 33-22, 43-24, 50-38, 60-47, 71-58

Punkty po stratach: 8-6
Punkty spod kosza: 28-26
Punkty drugiej szansy: 12-12
Punkty po szybkim ataku: 6-12
Punkty zmienników: 18-39

Najwyższe prowadzenie: 20-5
Najwyższa seria punktowa: 16-0 (33-22) - 9-0 (45-34)