Boks: 2 legionistów w finale MP. Jeden brąz (akt.)

Paweł Rumiński, Michał Olaś oraz Daniel Żaboklicki z Legii awansowali do strefy medalowej mistrzostw Polski seniorów w boksie. W ćwierćfinałach Rumiński pokonał jednogłośnie na punkty Tomasza Gromadzkiego (Kleofas Katowice) w kategorii do 75 kilogramów, zaś Olaś w kategorii -91 kg zwyciężył w I rundzie przez techniczny nokaut Adama Mulewskiego z Fordonu Bydgoszcz.

W poprzedniej rundzie Olaś również zakończył swoją walkę przez TKO w I rundzie, pokonując w ten sposób Karola Pawelusa (Włókiennik Łódź). Rumiński i Olaś reprezentują Legia Fight Club. Tymczasem Daniel Żaboklicki w 1/4 finału kategorii wagowej do 56 kilogramów zwyciężył Mateusz Rubczewskiego z Zagłębia Konin.

W półfinałach Michał Olaś pokonał Bartłomieja Krasuskiego z Broni Radom jednogłośnie na punkty i w finale zmierzy się z Igorem Jakubowskim z Zagłębia Konin. Daniel Żaboklicki awansował do finału po wygranej na punkty 3-0 z Adrianem Kowalem (Olimp Lublin). O złoto zmierzy się z Tomaszem Resólem ze Skorpionu Szczecin. Brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczył Paweł Rumiński, który w półfinale kategorii -75 kg przegrał jednogłośnie na punkty z Kamilem Gardzielikiem z Copacabany Konin.