Illegal ultras - oprawa na meczu z Jagiellonią Białystok - fot. Mishka / Legionisci.com

NKO PZPN oddaliła odwołanie Legii za mecz z Jagiellonią

źródło: PZPN - Wiadomość archiwalna

W piątek odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN, w trakcie którego organ rozpoznał odwołanie klubu Legia Warszawa z dnia 26 maja 2015 roku od orzeczenia Komisji Ligi z dnia 22 maja 2015 roku w sprawie naruszenia zasad porządku i bezpieczeństwa w trakcie meczu Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok rozegranego w Warszawie 20 maja 2015 roku.

W związku z naruszeniem zasad porządku i bezpieczeństwa w trakcie meczu Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok [użycie środków pirotechnicznych w masowej ilości, co spowodowało zadymienie stadionu i konieczność przerwania meczu na około 4,5 min. oraz zaprezentowanie treści pogardliwych], na klub Legia Warszawa Komisja Ligi nałożyła następujące kary:

1. Karę zasadniczą pieniężną w wymiarze 50.000 zł;

2. Karę zakazu wyjazdów zorganizowanej grupy kibiców klubu Legia Warszawa na trzy mecze o Mistrzostwo Ekstraklasy, w tym jedno najbliższe spotkanie z Jagiellonią Białystok, które będzie rozgrywane w Białymstoku.

NKO postanowiła oddalić odwołanie w całości jako bezzasadne. Komisja zwróciła uwagę na to, że zajścia ponownie miały przy miejsce przy okazji meczu Legii z Jagiellonią, za co klub Legia był już wcześniej karany. Dodatkowo jest to kolejne przewinienie kibiców Legii w tym sezonie, w związku z czym NKO nie znalazła okoliczności łagodzących sankcji zastosowaną przez Komisję Ligi.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.