Podnoszenie ciężarów: 2 złote medale na MMP

W Ciechanowie zakończyły się młodzieżowe mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów, podczas których legioniści wywalczyli dwa złote medale. Mistrzostwo kraju zdobyli Rafał Struś w kategorii wagowej do 69 kilogramów oraz Aleksandra Mierzejewska w kat. +69 kg. W klasyfikacji klubowej Legia zajęła 9. miejsce.
Bartłomiej Mierzejewski, zajął dziewiąte miejsce w kat -85 kg, uzyskując w dwuboju 210 kg.

Po zakończeniu mistrzostw, legionistka Aleksandra Mierzejewska, została powołana do kadry narodowej seniorek i od wtorku będzie się przygotowywała na zgrupowaniu we Władysławowie do Mistrzostw Świata Seniorek, które odbędą się w drugiej połowie listopada w Houston (USA) i będą kolejną kwalifikacją olimpijską do Igrzysk w Rio De Janeiro.

Trenerem klubowym naszych zawodników jest Zdzisław Faraś, będący obecnie trenerem kadry narodowej juniorów do lat 20, która przygotowuje się na zgrupowaniu w Spale. To ostatnie zgrupowanie przed Mistrzostwami Świata we Wrocławiu, które odbędą się w dniach 6-13 czerwca.