Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych na Żylecie - fot. Patrycja B.
Rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych na Żylecie - fot. Patrycja B.
Wtorek, 2 czerwca 2015 r. godz. 11:29

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Niedzielna akcja przeciw białaczce na Legii

Dariusz Chojnacki, źródło: Legionisci.com

Podczas niedzielnego meczu Legii z Wisłą, na stadionie przy Łazienkowskiej odbyła się kolejna odsłona akcji "Kibice Legii wspólnie przeciwko białaczce". Akcja została przeprowadzona przez klub, Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa i Krewkich Legionistów we współpracy z Fundacją DKMS. Tyma razem do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych lub szpiku zarejestrowały się 252 osoby.

Tak samo jak w zeszłym roku najwięcej osób zgłosiło się na Żylecie – 147 osób. Pozostałe trybuny przedstawiają się następująco: Wschodnia - 45, Rodzinna - 40 i sektory VIP 20 osób. Łącznie, podczas dotychczas przeprowadzonych przez kibiców Legii trzech akcji, zarejestrowanych zostało 966 potencjalnych dawców.

Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w niedzielnej rejestracji.

fot. Patrycja B. fot. Patrycja B. fot. Patrycja B. fot. Patrycja B. fot. Patrycja B. fot. Patrycja B. fot. Patrycja B. fot. Patrycja B.

fot. Patrycja B.Komentarze: (8)

Kiwi, 02.06.2015 14:34:25 - *.dynamic.chello.pl

Witam mam pytanie jakiś czas temu też zglosiłem się do podobnej akcji na Legii i teraz nie wiem co dalej czy jestem dawcą czy nie myślałem że przyślą jakiś papier albo coś a tutaj cicho może ktoścmi odpowiedzieć na moje pytanie ?z góry dzięki.

A(L)chemik, 02.06.2015 15:18:52 - *.66.wlantech.pl

Najlepiej napisz maila bezpośrednio do fundacji DKMS to zapewne Ci odpowiedzą. Zazwyczaj proces badań i rejestracji trwa ok. 3-4 miesięcy a wpisanie na listę potwierdzają odpowiednią korespondencją i kartą potencjalnego dawcy. Pzdr

Hautausmaa, 02.06.2015 15:42:39 - *.internetdsl.tpnet.pl

Zaprosić Nergala można... :P

(L), 02.06.2015 15:49:44 - *.51

Najlepiej tam zadzwonić. Podasz zsój PESEL i sprawdzą.

s, 02.06.2015 19:40:40 - *.v36.interkam.pl

do Kiwi:
Papieru nie dostaniesz, jesteś zarejestrowany. Jeśli gdzieś na świecie znajdzie się osoba mająca kod genetyczny zbieżny z Twoim i bedzie potrzebująca to wtedy ktoś z fundacji się do Ciebie odezwie.

luka, 02.06.2015 21:24:08 - *.play-internet.pl

Czym sie różni bycie w bazie dkms od bazy z honorowych krwiodawców i dawców , chodzi mi oddział w Bialymstoku , który sie takimi rzeczami zajmuje .

Kris, 02.06.2015 22:02:05 - *.204.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Malutko osób się zarejestrowało, myślałem że będzie większy odzew. pzdr

@luka, 03.06.2015 07:53:05 - *.66.wlantech.pl

To są de facto dwie równoległe i uzupełniające się bazy dawców.O ile rejestrowałeś się w W-wie w RCKiK to ta w Białymstoku Ciebie "obsługuje". Różnica jest taka ż białostocka jest bazą "państwową" (Poltransplantowską) a DKMS jest prywatną fundacją udostępniającą zasoby Poltransplantowi.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!