Legia II kontra Pogoń Grodzisk Mazowiecki - fot. Mishka / Legionisci.com

III liga: Legia II Warszawa 1-0 Pogoń Grodzisk Maz.

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatnim meczu sezonu 20014/15 rezerwy Legii Warszawa wygrały 1-0 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki w Nowym Dworze Mazowieckim. Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla "Wojskowych", którzy już w 9. minucie objęli prowadzenie. Norbert Misiak wykorzystał błąd bramkarza gości i wpakował piłkę do pustej bramki. Był to ostatni mecz Jacka Magiery w roli szkoleniowca drugiej drużyny.

Fotoreportaż z meczu - 36 zdjęć Mishki

W kolejnych minutach trzy groźne strzały na bramkę Kąkolewskiego oddali zawodnicy Pogoni, ale za każdym razem piłka przelatywała obok słupka. W 23. minucie kolejny błąd podczas łapania piłki popełnił bramkarz Pogoni Mateusz Krupa, ale Bartłomiej Kalinkowski fatalnie przestrzelił główką z 6 metrów.

W 28. minucie meczu golkiper Pogoni zasłabł i zmienił go Witold Rudnicki. W doliczonym czasie pierwszej połowy w dogodnej sytuacji znalazł się Madeński, ale mając przed sobą tylko bramkarza zdecydował się na strzał z 16 metrów, który bez problemów obronił Rudnicki.

W przerwie w zespole Legii nastąpiła jedna zmiana - Cezarego Michalaka zastąpił Mateusz Żyro. W 56. minucie młody "Żyrko" popisał się ładnym strzałem z główki po dośrodkowaniu Leleno z rzutu rożnego, ale golkiper gości zdołał ją wypiąstkować na rzut rożny. Kwadrans przed końcem Pogoń stworzyła sobie dwie dogodne okazje, kilka razy z rzędu wykonywała rzuty rożne, ale szczęśliwie bronił Kąkolewski wespół z obrońcami. W końcówce spotkania legioniści mieli dwie dogodne sytuacje do podwyższenia prowadzenia, ale zabrakło zdecydowania i szybkiego wykończenia akcji pod bramką rywala. W 94. minucie w sytuacji sam na sam przestrzelił Karbowiak.

III liga: Legia II Warszawa 1-0 (1-0) Pogoń Grodzisk Mazowiecki
1-0 - 9' Norbert Misiak

Legia II: 1. Dominik Kąkolewski - 24. Łukasz Turzyniecki, 5. Cezary Michalak (46' 18. Mateusz Żyro), 4. Mateusz Zawal, 20. Adrian Gapczyński - 8. Bartłomiej Kalinkowski, 16. Mateusz Leleno (67' 13. Aleksander Karbowiak), 2. Jakub Szrek, 7. Norbert Misiak, 6. Aleksander Waniek, - 11. Arkadiusz Madeński (67' 9. Maciej Wojczuk)

Pogoń: 1. Mateusz Krupa (30' 12. Witold Rudnicki) - 14. Tomasz Kołodziejski, 10. Marek Lendzion, 4. Daniel Pałuba, 20. Piotr Maślanka, 18. George Enow, 23. Mateusz Gliński, 6. Jakub Kołaczek, 16. Marcin Gregorowicz (77' 3. Damian Rakoczy), 9. Maciej Pietraszek (65' 11. Konrad Perzyna), 17. Maciej Tataj

żółta kartka: Tataj, Gliński, Maślanka, Lendzion (Pogoń)

sędzia: Marek Lewandowski.
widzów: 60.

Norbert Misiak wykorzystuje błąd Mateusza Krupy i strzela na 1-0 - fot. Mishka / Legionisci.com