Adam Ryczkowski w meczu z Górnikiem Zabrze - fot. Woytek / Legionisci.com

CLJ: Legia 2-0 Górnik. Mamy finał!

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W rewanżowym półfinałowym meczu mistrzostw Polski juniorów starszych Legia Warszawa pokonała Górnik Zabrze 2-0 i awansowała do finału. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył w drugiej części gry Adam Ryczkowski, a awans w końcówce przypieczętował Konrad Michalak. W pierwszym meczu rozegranym w Zabrzu padł remis 1-1. Drugim finalistą został Lech Poznań, który po rzutach karnych wyeliminował Polonię Warszawa.

Fotoreportaż z meczu - 29 zdjęć Woytka

Mecze finałowe odbędą się 17 i 20 czerwca. Gospodarzem pierwszego spotkania będzie Legia Warszawa.

Spotkanie rozegrane na bocznym boisku przy Łazienkowskiej obejrzało ok. 380 osób. O ile w pierwszej połowie mimo optycznej przewagi gospodarzy, obie strony stwarzały zagrożenie głównie po strzałach z dystansu (najciekawszą sytuację miał w 38. minucie Adam Ryczkowski, który zbyt mocno lobował nad bramką Górnika), od początku drugiej odsłony na bramkę Górnika ruszyły falowe ataki. Po niewykorzystaniu 3 sytuacji Legia objęła w końcu prowadzenie po stałym fragmencie gry i główce Ryczkowskiego. Górnicy próbowali się odgryzać ale poza groźnym lobem z ostrego kąta Luberdy i mocnym uderzeniem z dystansu Olszewskiego, nie stworzyli sobie zbyt wielu okazji. Legioniści mogli podwyższyć prowadzenie za sprawą Trąbki, Bartczaka i Anczewskiego. W 89. minucie padł drugi gol: wprowadzony nieco wcześniej na boisko Miłosz Szczepański odebrał piłkę Wremce, a po 30-metrowym rajdzie oddał ją Konradowi Michalakowi, który ustalił wynik spotkania na zasłużone 2-0.

CLJ: Legia Warszawa 2-0 (0-0) Górnik Zabrze
1-0 - 62' Adam Ryczkowski (głową, as. Filip Karbowy z rogu)
2-0 - 89' Konrad Michalak (as. Miłosz Szczepański)

Strzały (celne): Legia 16 (9) - Górnik 10 (5)

Legia: Leleń - Skowron, Wieteska, Najemski, Rakowski - Kozak (55' Michalak), Makowski, Karbowy (83' Górka), Trąbka (67' Szczepański), Bartczak - Ryczkowski (71' Anczewski)
Trener: Piotr Kobierecki, as. Kamil Socha

Górnik: Poloczek - Cichecki (58' Hojka), Barbus, Weremko - Luberda, Teichman, Kot (58' Pikul), Gruszka (81' Pstuś) - Potoniec, Olszewski, Kiklaisz

MLJM: Wigry Suwałki 98 0-4 (0-2) Legia 98
0-1 8 min. Mateusz Leleno (as. Aleksander Waniek)
0-2 19 min. Mikołaj Napora (as. Mateusz Leleno)
0-3 43 min. Mateusz Leleno (as. Wiktor Wiszorowski)
0-4 68 min. Patryk Czarnowski (as. Mateusz Hołownia)

Legia: Bąbel (41' Majecki [99]) - Majewski (41' Klimala), Ostrowski, Wiszorowski, Stec (41' Hołownia) - Piątek, Sobczyk (41' Czarnowski), Waniek - Leleno, Napora, Martynek
Trener: Daniel Myśliwiec, as. Kacper Marzec

Legia 98 zakończyła sezon ligowy zwycięstwem nad ostatnią w tabeli ligi makroregionalnej drużyną Wigier Suwałki. Niestety, wobec wygranych Polonii i Jagiellonii nie udało się wyprzedzić w tabeli żadnej z tych drużyn i awansować do turnieju finałowego MP. Zadecydowała nierówna forma - dwie porażki z niżej notowanymi drużynami oraz dość pechowy remis w rewanżowym meczu z Polonią.

Drukarz Warszawa 05 2-8 (2-2) Legia 05
1-0 9 min. Kacper Banasik
2-0 21 min. Kacper Banasik
2-1 23 min. Benedykt Piotrowski (z dystansu)
2-2 29 min. Milan Bazler
2-3 32 min. Benedykt Piotrowski
2-4 34 min. Filip Zwoliński
2-5 36 min. Szymon Gaj