fot. tasiorzyca
REKLAMA

Frekwencja na Legii: Więcej, a jednak mniej

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Niemal 475 tysięcy osób dopingowało Legię Warszawa na meczach u siebie w sezonie 2014/15. To o ponad 40 tysięcy osób więcej niż w sezonie 2013/14, ale w zakończonych niedawno rozgrywkach Legia rozegrała u siebie z udziałem kibiców o 6 spotkań więcej. Średnia liczba kibiców na meczu w porównaniu z poprzednim sezonem zmalała o ponad 2,5 tysiąca. Jeszcze gorzej wygląda porównanie frekwencji z rund wiosennych.

Poniżej prezentujemy pełne zestawienie frekwencji na stadionie Legii, bez uwzględnienia meczów, które odbyły się bez udziału publiczności.

W sezonie 2013/14 były 3 takie mecze na 25 rozegranych na stadionie Legii: Apollon Limassol (EP) Ruch Chorzów (E), Wisła Kraków (E).
W sezonie 2014/15 były 2 takie mecze na 30 rozegranych na stadionie Legii: Trabzonspor Kulubu (EP), Ajax Amsterdam (EP).

Lepiej w europucharach
Świetna postawa Legii w europejskich pucharach zaowocowała zdecydowanie wyższym zainteresowaniem meczami w tych rozgrywkach. Pięć meczów w tych rozgrywkach obejrzało średnio 19 848 kibiców, przy czym wynik mógł być zdecydowanie wyższy, gdyby stadion był otwarty na starcia z Trabzonsporem i Ajaxem. W tym drugim meczu komplet widzów byłby murowany.

Ekstraklasa: Ligowa wiosna na minus
Największy spadek kibiców zanotowaliśmy na meczach Ekstraklasy. W sezonie 2013/14 mecz ligowy obejrzało średnio 19 026 kibiców, a sezon później tylko 16 604 (spadek o 2422 kibiców na mecz). O takim wyniku zadecydowała runda wiosenna. Rok temu gdy Legia pewnie szła po mistrzostwo na trybunach gromadziło się niemal 22 tysiące osób, a tej wiosny tylko 18,5 tysiąca, czyli 3337 kibiców mniej na mecz.

Kliknij by obejrzeć infografikę w pełnym rozmiarze

fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.