Młodzież: mecze sobotnie

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legioniści z rocznika 2001 w przedostatniej kolejce ligowej wygrali 4-0 z Polonią i utrzymali przewagę nad Gwardią, z którą zmierzą się za tydzień w meczu decydującym o awansie do Nike Cup. Z kolei druga drużyna CWKS Legia 2003/4 uległa 0-4 Varsovii, prezentując się przyzwoicie jedynie w drugiej odsłonie. Legia 2005 zajęła 2. miejsce na turnieju o Puchar Prezesa Legii Warszawa w Bartoszycach, ulegając w finale 0-2 Lechii Gdańsk.

Legia 01 4-0 (1-0) Polonia Warszawa 01
1-0 29 min. Maciej Anusik (as. Konrad Matuszewski)
2-0 46 min. Wiktor Preuss (dob. str. Patryka Konika w słupek)
3-0 48 min. Łukasz Łakomy (as. Jan Goliński)
4-0 60 min. Łukasz Łakomy (dob. strz. Konrada Matuszewskiego)

Legia: Okrasa - Goliński, Lorenc, Szyszkowski, Konik - Preuss, Łakomy, Sędzikowski (51' Cichocki - 64' kontuzja), Muniak, Matuszewski - Anusik (44' Duczek)

Legioniści zaprezentowali się z niezłej strony w pojedynku derbowym, choć mimo efektownego wyniku zwycięstwo nie przyszło łatwo. Nasza durźżyna rozpoczęła od zdecydowanych ataków, ale strzały z dystansu Damiana Sędzikowskiego ani okazji Macieja Anusika czy Mieszka Lorenca nie zamieniły się na bramki. W 11. minucie goście dali znać o sobie - po szybkiej kontrze piłkę do bramki Legii skierował Filip Dębek, ale był na półmetrowym spalonym i sędzia gola nie uznał. Kolejne minuty to bardziej nerwowa gra w środku pola. Przełom przyniosła 29.minuta - po błędzie obrońcy Polonii Konrad Matuszewski popędził na bramkę "Czarnych Koszul", a następnie oddał piłkę lepiej ustawionemu Anusikowi, który nie zmarnował okazji. Napastnik Legii wracający powoli do pełnej dyspozycji po długiej przerwie mógł podwyższyć na 2-0 trzy minuty później, ale jego uderzenie z trudnej pozycji obronił Dekanowski. Poloniści wyprowadzili jeszcze jedną groźną kontrę, ale uderzenie Marka Kwiatkowskiego zostało zablokowane i skończyło się na rzucie rożnym.

Pierwsze 10 minut drugiej odsłony nie przyniosło zasadniczej odmiany - legioniści byli nieco częściej przy piłce, ale długo mieli problem z efektywnym wykorzystaniem skrzydeł i nie stwarzali sobie okazji bramkowych. Poloniści próbowali się odgryzać, ale brakowało im konsekwencji, a udane zagrania przeplatali z błędami. W 46. minucie po rajdzie i trafieniu w słupek Patryka Konika, skuteczna dobitka Wiktora Preussa wyprowadziła legionistów na dwubramkowe prowadzenie. Podopieczni Sebastiana Różyckiego poszli za ciosem i po kilkudziesięciu sekundach było już 3-0 - po doskonałym prostopadłym podaniu Janka Golińskiego sam na sam z bramkarzem znalazł się Łukasz Łakomy, który na raty zdobył swoją pierwszą, ale nie ostatnią bramkę tego dnia. Poloniści wydawali się podłamani, ale w 50. minucie wyprowadzili jeszcze jedną szarżę - po rajdzie Żakowskiego i wrzutce w pole karne dwukrotnie wydawało się, że piłka wyląduje w siatce, ale górą z pojedynku wyszedł słupek, Paweł Okrasa i blok obronny Legii. Ostatnie 20 minut to już bardziej wyraźna dominacja Młodych Wilków. Skrzydłowi Legii wkrótce potem zamienili się miejscami i już w pierwsza z akcji ofensywnych Matuszewskiego zakończyła się groźnym uderzeniem z prawej strony, a po dobitce piłkę po raz drugi w siatce umieścił Łakomy. W 63. minucie po główce Matuszewskiego piłka wylądowała na słupku, a w dwóch kolejnych akcjach wszechstronny gracz Legii (występował w tej rundzie również na lewej stronie i środku obrony) był niemal równie blisko podwyższenia rezultatu. Ostatnie minuty meczu Legia grała w dziesiątkę, gdyż po pechowym zderzeniu kolanami z graczem gości boisko musiał opuścić Mateusz Cichocki.

Czterobramkowa wygrana z niewygodnym rywalem jest dobrym prognostykiem przed meczem z wiceliderem - Gwardią. Do awansu do MP wystarczy naszym graczom remis, jednak dla osiągnięcia dobrego rezultatu będzie konieczna wytężona postawa na treningach i lepsza dyspozycja niż w dniu dzisiejszym (nawet biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne, które czyniły grę bardzo trudną).

CWKS Legia 03 U-12 0-4 (0-3) Varsovia Warszawa 03
0-1 2 min. Adrian Troć
0-2 7 min. Adrian Troć (as. Miłosz Zarzecki)
0-3 24 min. Wiktor Aptacy
0-4 32 min. Grzegorz Kalisiak (rzut karny)

CWKS Legia: I połowa: Zalega - Wrotniak, Wiśniewski, Kubiszer - Grabiec [04], Michna, Cetlin, Polak (24' Frączak) - Frączak (8' Rozbiewski [04])
II połowa: Zalega (45' Kubik) - Mat. Sidor, Pawlak, Wiśniewski, Grygorczuk - Cetlin (45' Kubiszer), A. Sidor [04](56' Cetlin), I. Skórski [04] - Rozbiewski [04](45' Polak, 53' Grabiec [04], 59' A. Sidor [04])

VII Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezesa Legii Warszawa, Bartoszyce (rocznik 2005)

Legia 2005 zajęła 2. miejsce na turnieju o Puchar Prezesa Legii Warszawa w Bartoszycach.
Nasi zawodnicy przeszli z bardzo dobrym skutkiem fazę grupową i półfinał. Dopiero w finale podopieczni trenera Jakuba Zapaśnika znaleźli pogromcę, ulegając w finale 0-2 Lechii Gdańsk.