REKLAMA
REKLAMA

W 2. rundzie el. LE Legia zagra z Gruzinami lub Rumunami

Mishka, źródło: Legionisci.com, 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

W poniedziałek w Nyonie wylosowano pary 1. i 2. rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Legia Warszawa na początek zmierzy się ze zwycięzcą pary FC Botosani (Rumunia) - Spartaki Cchinwali (Gruzja). Pierwszy mecz rozegrany zostanie 16 lipca w Warszawie, natomiast tydzień później na wyjeździe, w Botosani albo Tbilisi.

FC Botosani, współczynnik 5,259
Spartaki Cchinwali, współczynnik 1,875

Botosani i Spartaki zagrają ze sobą 2 i 9 lipca. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Rumunii.

FC Botosani zajął ósme miejsce w tabeli rumuńskiej Ligi I, a do pucharów awansował na skutek decyzji rumuńskiej federacji o nieprzyznaniu licencji czterem klubom z czołówki tabeli. Spartaki zajął 4. miejsce. Awans do Ligi Europy dało mu zwycięstwo trzeciego w tabeli Dinama Tbilisi w Pucharze Gruzji.


Śląsk Wrocław w 1. rundzie zmierzy się ze słoweńskim NK Celje, natomiast Jagiellonia Białystok z zespołem Kruoja Pakruojis z Litwy. Przeciwnikiem Lecha Poznań w 2. rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów będzie FK Sarajevo z Bośni.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.