REKLAMA

W 2. rundzie el. LE Legia zagra z Gruzinami lub Rumunami

Mishka, źródło: Legionisci.com, 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

W poniedziałek w Nyonie wylosowano pary 1. i 2. rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Legia Warszawa na początek zmierzy się ze zwycięzcą pary FC Botosani (Rumunia) - Spartaki Cchinwali (Gruzja). Pierwszy mecz rozegrany zostanie 16 lipca w Warszawie, natomiast tydzień później na wyjeździe, w Botosani albo Tbilisi.

FC Botosani, współczynnik 5,259
Spartaki Cchinwali, współczynnik 1,875

Botosani i Spartaki zagrają ze sobą 2 i 9 lipca. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Rumunii.

FC Botosani zajął ósme miejsce w tabeli rumuńskiej Ligi I, a do pucharów awansował na skutek decyzji rumuńskiej federacji o nieprzyznaniu licencji czterem klubom z czołówki tabeli. Spartaki zajął 4. miejsce. Awans do Ligi Europy dało mu zwycięstwo trzeciego w tabeli Dinama Tbilisi w Pucharze Gruzji.


Śląsk Wrocław w 1. rundzie zmierzy się ze słoweńskim NK Celje, natomiast Jagiellonia Białystok z zespołem Kruoja Pakruojis z Litwy. Przeciwnikiem Lecha Poznań w 2. rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów będzie FK Sarajevo z Bośni.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (45)

+dodaj komentarz
kamo (L)88' - 23.06.2015 / 22:52, *..centertel.pl

Dzieci nie piszcie o wyjazdach na ktorych nigdy nie byliscie...

odpowiedz
do Lupa - 22.06.2015 / 23:47, *..elartnet.pl

ogarnij się, przestań jątrzyć

odpowiedz
Lupa - 22.06.2015 / 21:38, *..dynamic.chello.pl

Legia 16 lipca zacznie przygodę w pucharach, a druzyna z Poznania będzie już po. takie zycie.

odpowiedz
jakar - 22.06.2015 / 21:29, *..1.gost.mdimedia.pl

napewno zadnym pajacom z byłego nrd nie będę kibicował tylko Legia!

odpowiedz
exciter - 22.06.2015 / 19:51, *..dynamic.chello.pl

Jednym słowem ogórki.

odpowiedz
marko - 22.06.2015 / 17:53, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Czy Cchinwali to nie jest przypadkiem Osetia Południowa? Wiadomo jak to tam wygląda, ale czy ktoś wie czy temu Spartaki kibicują gruzini czy rosjanie?

Redakcja (LL!): Nie. To klub z Tbilisi.

odpowiedz
tomiacab - 22.06.2015 / 17:43, *..centertel.pl

przecież kuchenkorz odpadnie w pierwszej rundzie.

odpowiedz
Bolek3 - 22.06.2015 / 17:23, *..hsd1.fl.comcast.net

RadekB - to nie jest żadna przypadkowa zbieżność nazw, a w języku polskim nie ma czegoś takiego jak "Tshkinvali", jest Cchinwali. Klub został zapewne założony przez Gruzinów wygonionych z Osetii przez ruskiego agresora. Tak jak na Cyprze mamy np. Anorthosis Famagusta, który gra od wielu lat w Larnace - Famagusta znajduje się na terytorium zajmowanym przez tureckie quasi-państewko Cypr Północny.

odpowiedz
kibicujmy POLAKOM - 22.06.2015 / 17:15, *..mobile.sferia.net

oby zaszli do finałów

odpowiedz
Lukasz - 22.06.2015 / 16:26, *..dynamic-ww-2.vectranet.pl

napewno bede kibicowal FK Sarajewo, tyle dostali w kosc od losu, ze troche szczescia im sie nalezy :)

odpowiedz
AMIR(L) - 22.06.2015 / 16:18, *..play-internet.pl

PODPISUJCIE PETYCJE POD ADRESEM

http://www.petycjeonline.com/chcemy_emisji_meczow_polskich_klubow_w_europejskich_pucharach

TRZEBA WALCZYĆ O TRANSMISJE.

AVE LEGIA

odpowiedz
do do arooooooooooooooooo - 22.06.2015 / 16:06, *..nat.student.pw.edu.pl

To raczej kur...a co ty z tym CSKA ? Większość kibiców ma takie samo zdanie jak ja, a takie janusze jak ty powinny chodzić na k6 tam co chwile nazwa się zmienia, więc ciężko mieć do jakiejkolwiek sentyment. Na mieście pełno jest napisów CWKS, śpiewamy CWKS, w fanstore są ciuchy i szaliki z CWKS Cwksnadal istnieje.
Więc czekamyna nazwę CWKS LEGIA WARSZAWA SA I BASTA

Inne nazwy to herezja

odpowiedz
do Maciej - 22.06.2015 / 15:53, *..sodexhopass.pl

chyba nie do końca:

punkty za udział w europejskich pucharach
punkty za Liga Europy
odpadnięcie w I rundzie eliminacji 0,25
odpadnięcie w II rundzie eliminacji 0,50
odpadnięcie w III rundzie eliminacji 1,00
odpadnięcie w IV rundzie eliminacji 1,50
awans do fazy grupowej 2,00
awans do 1/8 finału 1,00
awans do 1/4 finału 1,00
awans do 1/2 finału 1,00
awans do finału 1,00
zwycięstwo w meczu fazy grupowej i pucharowej 2,00
remis w meczu fazy grupowej i pucharowej 1,00

odpowiedz
Maciej(L) - 22.06.2015 / 15:53, *..adsl.inetia.pl

No i po co baranie siejesz ferment? Już od 1 rundy kwal do le i lm są punkty.

odpowiedz
zz - 22.06.2015 / 15:52, *..adsl.inetia.pl

No to wesoło w tej lidze rumuńskiej mają, jak taki cyrk z licencjami. Z drugiej strony, to u nas by było podobnie, gdyby nie kroplówki od samorządów w Chorzowie, Zabrzu, Kielcach i innych miastach.
Jagiellonia raczej dobrze trafiła. Rywal ogórkowy (choć pewnie Lech by odpadł :-)), do tego mają pewni tylko kilkaset kilometrów, więc mogą się zebrać na konkretny wyjazd. W sumie powinni, bo pewnie szybko z eliminacji odpadną :-).

odpowiedz
(L) - 22.06.2015 / 15:51, *..powiat.pruszkow.pl

Jak zawsze takie mecze są trudne bo im sie nie chce grać tak jak to bywa co roku

odpowiedz
Wola Legia - 22.06.2015 / 15:49, *..dynamic-ww-4.vectranet.pl

http://www.petycjeonline.com/chcemy_emisji_meczow_polskich_klubow_w_europejskich_pucharach

odpowiedz
Maciej(L) - 22.06.2015 / 15:43, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Za wygrywanie meczów w eliminacjach nie ma żadnych punktów do rankingu są tylko za awans do grupy

odpowiedz
żewłakow - 22.06.2015 / 15:38, *..centertel.pl

ja pitole. ciężki mecz. trzeba wzmocnien poszukać :)

odpowiedz
do aroooooooooooo - 22.06.2015 / 15:37, *..centertel.pl

a może od razu CSKA ? co wy z tym CWKSem. Jest LEGIA WARSZAWA i basta

odpowiedz
SeboL - 22.06.2015 / 15:37, *..dynamic.gprs.plus.pl

Buahahaha!!!W bośniackich mediach pomylili się i podali po losowaniu, że zagrają z wice mistrzem Polski lechem poznań.A mistrzem została LEGIA!!!

odpowiedz
Normalny - 22.06.2015 / 15:21, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Najsmieszniejsze jest to ze Rumuni zagraja w pucharach mimo zajęcia 8. miejsca w lidze ! Spowodowane jest to tym, że drużyny z miejsc 3-7 (z wyjątkiem czwartej Astra Giurgiu) nie są uprawnione do gry ! Uwaga – z powodu niewypłacalności ! Ta Rumunia to jednak nie jest normalny kraj :)

odpowiedz
olo - 22.06.2015 / 15:08, *..bb.sky.com

Mydło w zasadzie kibicowsko. Ale jesteśmy zawsze tam..

odpowiedz
shreku - 22.06.2015 / 15:03, *..dynamic.chello.pl

i oby pyry w pizde odrazu od bosniakow ktorzy nie sa juz takimi ogorkami jak kiedys my przejdziemy dalej !!!!

odpowiedz
Arc - 22.06.2015 / 15:02, *..tktelekom.pl

Już w 2 rundzie trafili się wymagający rywale, prawdopodobnie będą to Rumuni, a u nich poziom ligowy jest porównywalny albo lepszy niż u nas. No i jeszcze rewanż na wyjeździe.

odpowiedz
Kibic Piłkarski - 22.06.2015 / 15:01, *..210

I Tak Lech Nie Wygra 2 Rundy EL.Ligi Mistrzów!I Nie Zagra W Lidze Europiejskiej:)!Tylko Legia Za Rok Zagra W EL.Ligi Mistrzów I W Lidze Mistrzów!A W Tym Roku Legia Wyjdzie Z El.Europiejskiej I Zagra W Lidze Europiejskiej!I Wyjdzie Z Grupy I Zagra Dalej!Hej Legia Mistrz:)(L)!

odpowiedz
berg - 22.06.2015 / 14:59, *..centertel.pl

To bedzie ciezki mecz

odpowiedz
(L)Łomża(L) - 22.06.2015 / 14:57, *..p2p.business.static.vectranet.pl

Ciekawsze byłoby te Cchinwali, ale pewnie będzie Botosani.

odpowiedz
aroooooooooooooo - 22.06.2015 / 14:56, *..nat.student.pw.edu.pl

Przeglądam pary polskich zespołów i w przypadku Śląska i Lecha widzę piękne historyczne nazwy z tradycyjnymi skrótami WKS i KKS. Czy zarząd nie mógłby powrócić na stulecie klubu do naszej pięknej tradycyjnej nazwy włączając CWKS jako nazwę własną ?

odpowiedz
do Ali - 22.06.2015 / 14:55, *..90

A czego się sportowo spodziewałeś na tym etapie Feyenordu, Manchasteru, Belgradu ?? :-)

odpowiedz
RadekB - 22.06.2015 / 14:54, *..dynamic.chello.pl

Oni nazywają się Cchinwali tez mnie zmyliło z tą miejscowością w Osetii Południowej Tskhinvali tam Ruscy strasznei kota pogonili Gruzinom w 2008 roku ale to tylko przypadkowa zbieżność nazw klub zostął założóny i funkcjonuje w Tibilisi

odpowiedz
do Ali - 22.06.2015 / 14:52, *..42

Nie przeceniaj Berga;)

odpowiedz
cr7 - 22.06.2015 / 14:51, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Egzotyka , za to slask odpada w 2 r z IFK

odpowiedz
lolo - 22.06.2015 / 14:49, *..87

no super, stolica Osetii, wojnaaaa

odpowiedz
ja - 22.06.2015 / 14:48, *..dynamic.chello.pl

Kto w tej parze był rozstawiony tzn. teoretycznie jest lepszy?
Rumunii czy Gruzini?
I czy ich współczynnik wynikał tylko ze wsp. ligowego czy oni już coś grali w pucharach?

Redakcja (LL!): Teoretycznie Rumuni - FC Botoșani - 5,259, Spartaki Cchinwali - 1,875.

odpowiedz
rrr - 22.06.2015 / 14:47, *..medana.pl

no to wtopa murowana

odpowiedz
radzio - 22.06.2015 / 14:46, *..adsl.inetia.pl

2 razy pyknąć leszczy, punkty do rankingu zdobywać i jedziemy dalej. Liczę na Botosani, lepsza logistyka.

odpowiedz
dex - 22.06.2015 / 14:46, *..tktelekom.pl

No dajta spokój co to za losowanie ?! Ja już bym wolał wyspy Owcze albo Finlandię .

odpowiedz
(L)odz - 22.06.2015 / 14:46, *..toya.net.pl

To z rumkami zagramy 16 lipca..dajemy radę rzecz jasna...

odpowiedz
Ja volim volim volim samo tebe! - 22.06.2015 / 14:45, *..play-internet.pl

I się ku...m trafił wyjazd

odpowiedz
Ali - 22.06.2015 / 14:44, *..134

wyjazdowo porażka. sportowo janusze.

odpowiedz
Polishbstrd - 22.06.2015 / 14:44, *..128

No I lech odpada w 2 rundzie

odpowiedz
abc - 22.06.2015 / 14:43, *..142

choćbyś się umył... za 3,2, 1 :D

odpowiedz
echoo - 22.06.2015 / 14:43, *..itvmedia.pl

runda bez historii raczej...żeby się rozruszać, nastrzelać i tyle :)

odpowiedz
wrocLawianin - 22.06.2015 / 14:42, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Oby wszyscy doszli do finałów ;-)

odpowiedz